Banner
Mastermind
This is my site Written by dsmaster.pl on 14 stycznia, 2019 – 13:53

Za tydzień ma ponoć być najsmutniejszy dzień w roku. Możesz czuć się smutny/a, zdołowany/a, zagubiony/a nawet jeżeli nie masz ku temu powodów. Może tak się stać, gdyż wyczuwać będziesz wibracje smutku wokół od innych ludzi. Jeżeli mamy w sobie wystarczająco dużo wrażliwości i empatii możemy odbierać emocji innych, a wtedy one na nas wpływają. Cały czas wysyłamy również różne emocje w świat które mogą odebrać inne osoby. W takim dniu jak w żadnym innym przydałby nam się Mastermind. Dzisiaj powiemy sobie o zasadach na jakich działa grupa Mastermind.

  1. Nastawienia na cele i pozytywne wzmacnianie – należy to zrozumieć, że członkowie grupy nie dołują się nawzajem, nie mówią negatywnych rzeczy, jak już chcą pokazać gorsza stronę mówią o zachowaniu czy działaniu, a nie personalnie negatywnie o osobie
  2. Maksymalne wykorzystanie czasu, zarządzanie efektywnością – należy to rozumieć jako koncentracja na rozwiązywaniu problemów i rozwoju, a nie ględzeniu i narzekaniu na sytuację.
  3. Aktywne uczestnictwo na spotkaniach – należy to rozumieć, że każdy członek zespołu bierze udział w dyskusjach, daje informacje zwrotne, porady, swój punkt widzenia, swoją wiedzę.
  4. Systematyczność – należy to rozumieć jako systematyczne spotkania, w którym każdy bierze udział.
  5. Organizacja turkusowa – należy to rozumieć, że wszyscy są równie ważni i równie odpowiedzialności za efekty jakie przynosi grupa Mastermind. Nie ma jednego prowadzącego grupę.
  6. Dobrowolność – należy to rozumieć, że osoba jest w grupie, jeżeli czuje, że czerpie korzyści i rozwija się dzięki niej, jeżeli stwierdzi, że grupa mu nic nie daje może odejść.
  7. Harmonogram – należy to rozumieć jako ustalony kalendarz spotkań, którego należy się trzymać.

Grupa Mastermind jest wspaniała i daje mocnego kopa, gdy masz zachwianie w gorszym dniu dniu, w którym nagle tracisz wiarę w realizację wyznaczonych pod koniec roku celów. A miał być „Nowy rok, nowy/a Ty” pamiętasz to? W takich chwilach kryzysu grupa wsparcia daje ci kopa i mentalnego energizera.

Jeżeli jeszcze nie należysz do grupy Mastermind to w ciężkie dni szczególnie zadbaj o siebie. I pamiętaj o swoich celach. Czasami trzeba przycisnąć mimo wszystko. Nieraz trzeba cisnąć, chociaż wydaje się, że jesteś jak ten Syzyf co wtacza wielki kamień na górę, a on co chwila się stacza. Pociśnij z pracą, a później w ramach nagrody daj sobie relaks, idź na siłownię, basen, pobiegać lub daj sobie jeszcze inną aktywność, którą lubisz. Czasami musisz podkręcić obroty aby nie popaść w czarnowidztwo i nie zrezygnować z twoich noworocznych planów.

Posted in  

Comments are closed.