Banner
Poświęcenie bez toksycznej zależności cz. 27
This is my site Written by dsmaster.pl on 27 lutego, 2024 – 18:18

Zwolennicy psychologii ewolucyjnej i darwiniści uważają, że kobiety pragną silnych mężczyzn liderów. Tak jak pisałem we wcześniejszych częściach kobieca natura pragnie ekscytującego mężczyzny, a nie dominatora. Zwolennicy teorii ewolucyjnej zaczynają zjadać swój własny ogon, gdyż wychodząc z założenia, że kobiety pragną silnych mężczyzn doszli do konkluzji, że w naszej narcystycznej kulturze siłę przejawiają osoby władcze, narcyzi, psychopaci i sadyści. Wyszło więc darwinistom, że kobiety pragną psychopatów. I znów trzeba tu widzieć odcienie szarości, a nie sprawy postrzegać jako czarne albo białe. Kobiety pakują się w toksyczne związki z pozbawionymi uczuć mężczyznami ponieważ dały się nabrać na fałszywy blask, fałszywe Ja, które wydało im się ekscytujące, nie można jednak twierdzić, że kobiety podniecają się psychopatami i narcyzami. Uprawnione będzie stwierdzenie, że kobiety dość często nabierają się na fałszywy blask narcyzów, ulegają wizji ekscytującego mężczyzny, jaki osoby narcystyczne roztaczają.

Działa to tak samo w drugą stronę. Jeżeli chodzi o osoby narcystyczne to możemy stwierdzić że społeczeństwie 50% stanowią mężczyźni a 50% kobiety. Mężczyźni równie często nabierają się na urok kobiety narcystycznej, jak kobiety na ekscytację, którą kreują mężczyźni narcystyczni. Kobiety narcystyczne mogą się kreować na idealną, ciepłą, namiętną kochankę, doskonałą panią domu, ciepłą piastunkę ogniska domowego. A po jakimś czasie okazuje się, że wizja pokazywana na początku była tylko przynętą, którą ma chwycić mężczyzna. Rzeczywistość okazuje się brutalna, wizja okazuje się fałszywa i mężczyzna nie doświadcza ani ciepła ogniska domowego ani namiętnego połączenia seksualnego.

Na to wszystko nakłada się warunkowanie społeczne i utrwalanie określonych modeli popkultury. Kobiety są warunkowane, by ekscytować się twardzielami bijącymi się w klatkach, influencerami hejtującymi się brutalnie w Internetach, ogólnie wojownikami narcystycznymi nie mającymi skrupułów wspinać się kosztem innych po drabinie społecznej. Mężczyźni są warunkowani by pragnąć kobiety z obrazka, kobiety obiecującej piękną, niemal idylliczną przyszłość.

Kobiety i mężczyźni zanurzeni w kulturze narcystycznej nie wiedzą, że stawiając na twardość mężczyzna odcina się od serca i nie może doświadczyć prawdziwej autoekspresji, a zatem nie doświadcza ekscytacji życia. Kobieta żyjąca obrazem, goniąca za obrazkiem podawanym przez narcystyczną kulturę odcina się od swojej natury, staje się męska, twarda i nawet jak jest piękna to nie przyciąga mężczyzn. Staje się jak obraz, można popatrzeć bo piękny, no ale ciepła ogniska domowego to taki obraz nie zapewni.

Kobiety są warunkowane, aby być z liderami, mężczyznami dominującymi, gdyż w naszej kulturze taki mężczyzna jest symbolem sukcesu. Mężczyźni są warunkowani, aby pragnąć kobiety obrazka, i zarzynać swoje zdrowie fizyczne i psychiczne ścigając się z innymi facetami, aby zdobyć kobietę jak trofeum zwieńczające dzieło życia.

Nie ma to nic wspólnego z naturalną seksualnością i naturalną dynamiką damsko – męską, to narcystyczne warunkowanie społeczne. Warunkowanie społeczne sprawia, że kobiety szanują tylko silnych mężczyzn będących na szczycie i czują pogardę to mężczyzn nie będących liderami. Warunkowanie społeczne sprawia, że mężczyzni pragną kobiet z obrazka, kobiet dramatycznych i nie zwracają uwagi na naturalnie kobiece kobiety. Oczywiście mowa tu o uwarunkowanych narcystycznie kobietach i mężczyznach. Naturalna kobieta może eksyctowac się artystą, który nie pragnie być na szczycie, stolarzem, który z pasją wykonuje meble, sprzedawcą, który doskonale obsługuje klientów. To jest zupełnie obojętne, co mężczyzna robi, jeżeli odczuwa on ekscytację życiem naturalna seksualność kobiety zareaguje. Mężczyzna ciągnie do kobiety dzięki, której może połączyć się z miłością, do kobiety, która emanuje ciepłem ogniska domowego. Jeżeli kobieta emanuje naturalną kobiecością, to naturalnemu mężczyźnie jest zupełnie obojętne czy wpasowuje się ona w obecny kanon piękna i seksapilu czy nie.

Powiedzmy to sobie szczerze i brutalnie ludzie dziś są warunkowani, aby podniecały ich toksyczne osoby. Narcyzi, psychopaci, histerycy, sadyści, masochiści są promowani jako ludzie mający świat u stóp i żyjący pełnią życia. Media, social media i cała popkultura tresuje ludzi, aby pragnęli aspołecznych ludzi.

Posted in  

Comments are closed.