Banner
Mężczyzna i kobieta wobec wojny cz. 22
This is my site Written by dsmaster.pl on 12 maja, 2023 – 16:40

W ostatniej części skończyliśmy artykuł zasygnalizowaniem potrzeby współpracy kobiety i mężczyzny, więc kontynuujmy wątek. Współpraca kobiety i mężczyzny i kobiety jest niezwykle ważna i cenna dla obydwu, zważywszy na fakt, iż od 2020 roku żyjemy w ciągłych kryzysach.

W marcu 2020 roku wybuchł kryzys związany z kornawirusem. Ludzie byli bardzo przestraszeni i słuchali rządowych i medialnych doniesień. Lęk, który się pojawił był ogromny. Samoświadomi mężczyzna i kobieta mogli dać sobie ogromne wsparcie i przeciwstawić się ogólnie panującej panice. Mądrzy mężczyźni i mądre kobiety działali w czasie kryzysu racjonalnie i optymalnie. Ja jestem zadowolony z siebie, gdyż nie uległem panice i trzeźwo oceniałem sytuację już od marca 2020.

Sprawdź moje wpisy od marca 2020, zobacz co pisałem. Dziś również mogę się pod nimi podpisać. Już wtedy sądziłem, że ten koronawirus to coś podobnego jak grypa (w ostatnich dniach WHO stwierdziło że koronawirus to w zasadzie taka grypa). Już wtedy twierdziłem, że można się obejść bez szczepionki (która nie przeszła całej wymaganej procedury badań)  i nie zachorować jeżeli będzie się wzmacniało odporność i nie ulegnie strachowi i stresowi (obecnie coraz wychodzi coraz więcej informacji o problemach zdrowotnych ludzi, którzy się zaszczepili). Już wtedy pisałem jak dramatyczne będą skutki zamykania gospodarki i dodruku pieniędzy (mamy obecnie inflację, popsucie pieniądza oraz zahamowanie wzrostu gospodarczego). Już wtedy wiedziałem, że zamykanie szpitali i leczenie tylko koronawirusa szpitali oznacza dramat, dla ludzi, którzy borykają się z innymi chorobami (250 tysięcy Polaków umarło tylko dlatego, że nie leczono nic innego jak koronawirus w szpitalach, inne choroby załatwiano teleporadami, które działały równie dobrze jak seansy Kaszpirowskiego).

Teraz mamy kolejne wydanie teatru w wykonaniu rządzących i mediów w kontekście wojny Rosji z Ukrainą. To, co jest nam pokazywane to teatr dla gawiedzi. Walki trwają o interesy i przejęcie kontroli nad Ukrainą. To globalna rozgrywka, a nam wyświetla się informacje, które mają w nas wywołać strach, lęk.

Dla zobrazowania wagi współpracy kobiety i mężczyzny w kontekście wojny będę korzystał z piramidy Maslowa oraz faz rozwojowych człowieka. Człowiek, który odczuwa lęk regresuje się do pierwszej fazy rozwojowej, obawia się, że potrzeby fizjologiczne i biologiczne nie będą zaspokojone (piramida Maslowa – potrzeby fizjologiczne i biologiczne). I teraz jeżeli kobieta i mężczyzna są parą i współpracują ze sobą, to ten lęk i poczucie zagrożenia dla fizjologii i biologii się zmniejsza. Ludzkie emocje i uczucia ukazują nam czy potrzeby człowieka zostały zaspokojony czy też nie.

Kobieta i mężczyzna, którzy rozumieją siebie i współpracują dostrzegają jakie i czy potrzeby są zaspokojone/niezaspokojone. Mało tego potrafią dać sobie wsparcie, gdy jedno wpadnie w dołek odczuwa lęk, ulegnie wypadkowi lub zachoruje. Druga strona potrafi wziąć na siebie więcej obowiązków i dostarczyć drugiemu zasobów, gdy partner straci pracę lub podupadnie na zdrowiu. I nawet jeżeli kobieta jest lepsza w dbaniu o ognisko domowe, to gdy ona zachoruje mężczyzna potrafi ogarnąć dom i przygotować posiłek. Jeżeli nawet mężczyzna jest lepszy w osiąganiu celów na zewnątrz to kobieta potrafi również działać na zewnątrz i zebrać zasoby (zaopiekowujące potrzeby fizjologiczne i biologiczne) . Dzięki temu ich dom przetrwa jeżeli on zachoruje lub zostanie ranny w walce (jeżeli już rozmawiamy w kontekście wojny).

Oczywiście w kochającej się szczęśliwej parze ogromne znaczenie ma również seks. Kobieta i mężczyzna regularnie się kochają, nie obce im są orgazmy, czasami poprzez połączenie seksualne doświadczają transcendencji. Naturalna seksualność łączy ich jednocześnie z ziemią i niebem. Więc żyją odczuwając radość tu na ziemi, mając jednocześnie kontakt ze swoim duchem, który ożywia i zasila ciało.

Mając wiedzę na temat tego, czym jest współpraca można sobie sprawdzić czy partner daje ci wsparcie. Czy twój związek funkcjonuje na najwyższym poziomie rozwoju opartym na współpracy i zdrowej zależności, gdzie obydwoje samorozwijacie się jako jednostki?

Ogromnie ważną kwestia jest pożądanie. To jest budulec, która spaja parę. Mężczyzna poprzez swoje działanie na zewnątrz musi ekscytować kobietę. Kobieta poprzez swoja kreację ogniska domowego musi ekscytować mężczyznę. Bez ekscytacji nie ma pożądania. Bez pożądania nie ma orgazmów. Jeżeli jesteś mężczyzną, którego kobieta potrafi zadbać o ognisko domowe jesteś szczęściarzem i zapewne jej pożądasz. Jeżeli jesteś kobietą, której mężczyzna potrafi działać w świecie tak, że wywołuje to twoją ekscytację na pewno go pożądasz i rzadko boli cię głowa.

Ludzie często mają problem z zazdrością, gdyż filmy romantyczne przekonały ich, że miłość to targające nami emocje, zazdrość. Miłość to chęć bycia razem. Miłość to dawanie. Można być z kimś innym, można być samemu ale wybiera się jakąś osobę, by z nią iść przez życie. Jeżeli ktoś jest z tobą a szuka dalej, to być może nie kocha ciebie, nie wywołujesz ekscytacji, nie pożąda ciebie. Życz szczęścia w poszukiwaniu miłości, pożądania, ekscytacji i ty również wyrusz na poszukiwania, bo może kogoś innego uszczęśliwisz. Miłość to dawanie, a nie trzymanie się kurczowo kogoś. Aby iść razem trzeba współpracować, ale co najważniejsze trzeba swoją wolną wolą zdecydować się na tę współpracę.

c.d.n

Posted in  

Comments are closed.