Banner
Mężczyzna i kobieta wobec wojny cz. 14
This is my site Written by dsmaster.pl on 6 kwietnia, 2023 – 16:45

Zastanawiając się nad kobiecością, męskością, relacjami kobiety i mężczyzny w kontekście wojny musimy pamiętać o kreatywności i kreowaniu własnej rzeczywistości. W tym czasie niezwykle ważne jest to, co kreujesz. Jeżeli przypatrzysz się uważnie temu, co na zewnątrz to zapewne celnie ocenisz, co kreują rządzący. Konflikt za wschodnią granicą jest jedynie małą odsłoną rozgrywki między blokami państw, gdzie główną jest rywalizacja USA z Chinami. Pytanie: Czy ty musisz być biernym obserwatorem poruszania się geopolitycznych i czy możesz coś z tym zrobić? Odpowiedź: Nie musisz być biernym obserwatorem, a to, co powinieneś/powinnaś zrobić to skupić się na własnym życiu i zająć się kreacją osobistego szczęścia i spełnienia.

Masz inny pomysł?

W porządku, każdy ma własną wolę i wybiera, to co uważa za słuszne. Oczywiście możesz iść zgodnie z falą i poddać się wiejącym wiatrom geopolitycznym, możesz nawet zaciągnąć się do wojska i walczyć o interesy jednej ze stron. To też jest jakaś opcja.

Ja promuje strategię działania, która wynika z wysokiego poziomu kultury (superego). Na tym poziomie nie funkcjonujesz w oparciu o pierwotne atawizmy, a więc programy swój – obcy, wróg – przyjaciel, podobny do mnie dobry – inny zły, walcz o swoje terytorium, walcz o partnerów, pożywienie itepe itede. Wysoki poziom kultury to porozumienie bez przemocy i agresji, to mediacje, negocjacje, to strategie komunikacje nastawione na współpracę, to humanistyczny styl funkcjonowania oparty o empatię.

No dobrze ale co z tą kreacją?

Kreowanie rzeczywistości wiąże się z kreatywnym podejście do problemów. Tych problemów nie brakuje pandemia, wojna, inflacja, problemy energetyczne, gospodarcze i inne.  Dzięki kreatywności możemy tworzyć w swoim życiu te zasoby, których nam brakuje. Dzięki kreatywności zarówno kobieta jak i mężczyzna może znaleźć rozwiązania na problemy, które ją/jego zablokowały, przez co nie może pójść do przodu. Warto tutaj wspomnieć, że jeżeli ty indywidualnie nie znajdziesz konstruktywnego rozwiązania na twój życiowy problem, to rozwiązanie zostanie ci podane przez kreatorów zewnętrznych. Problem w tym, że to rozwiązanie nie będzie konstruktywne dla ciebie, będzie korzystne dla kogoś innego. Optymalne rozwiązanie dla ciebie możesz znaleźć tylko osobiście, ponieważ tylko ty znasz swoje głębokie potrzeby.

Zbyt często ludzie pracują dla realizacji potrzeb innych.

Realizacja nie swoich potrzeb sprawia, że wiele osób idzie przez życie czując się tak jak chomik biegający w kołowrotku. Chomik biega w kołowrotku, dostaje pożywienie, ochronę, bezpieczeństwo, jednocześnie żyje dla uciechy tych, którzy go karmią.

Kreacja to głównie sposób myślenia o swoim życiu, o świecie, o otaczającej go rzeczywistości. Sposób myślenia w konstruktywnej wersji ma być nastawiony na znalezienie tego, co da ci komfort, spełnienie, radość życie we wszystkich sferach życia.

Obecnie zarówno mężczyzna jak i kobieta muszą stać się bohaterami swojego własnego życia. Ale co to oznacza?

Oznacza to ni mniej, ni więcej a życie dla własnego spełnienia. Zewnętrzni kreatorzy, głównie rządzący pragną byś został/a bohaterem narodu, państwa, ojczyzny. Najprostszą receptą jaką podają to pójść na wojnę i zginąć w imię bezpieczeństwa ojczyzny. Jeżeli tę receptą obierzemy z ideologii i narodowego patosu, to mamy zachęcanie ludzi do tego, by stali się bezmyślnym mięsem armatnim przepojononym ideologią walki za ojczyznę. Rosjanie są mistrzami produkowania mięsa armatniego z ludzi dla własnej, bardzo często totalitarnej ideologii.

Jeżeli chcesz być bohaterem własnego życia nie możesz ulegać totalitarnym (ale nie tylko) ideologiom. Obojętnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną musisz być Panem własnego życia i psychicznie nie możesz mieć żadnego Pana nad sobą. Sterownie musi pochodzić z twojego wnętrza, z twojego Ja psychicznego osadzonego na cielesnym Ja. Kreacja jest antidotum na problemy życiowe, jednocześnie aby doświadczać jej dobroczynnego działania człowiek musi nauczyć się myśleć, działać i żyć samodzielnie. A do tego potrzebna jest odwaga.

W następnej części będzie o tym jak kreują swoje życia kobiety, a jak mężczyźni.

Posted in  

Comments are closed.