Banner
Mężczyzna i kobieta wobec wojny cz. 5
This is my site Written by dsmaster.pl on 27 lutego, 2023 – 13:37

Wzorce kulturowe mogą sprawić, iż całkowicie podporządkujemy się obowiązującym wzorcom, trendom i modelom. Najczęściej takie całkowite podporządkowanie i brak elastycznej osobowości doprowadza do załamania i depresji. Najczęściej całkowicie podporządkowują się ludzie zewnętrzsterowni, którzy charakteryzują się restryktywnym, surowym i karzącym superego (sumienie) budzącym silne poczucie winy (Coś ze mną jest nie tak; Coś źle robię). Jest to superego jednowymiarowe działające na zasadach „wszystko albo nic”, żądające idealnej realizacji norm i oczekiwań. Domaga się ono kary za przekroczenie postawionych wymagań.

Najczęściej normy podawane przez kulturę zupełnie ignorują naturę kobiety i mężczyzny. Kiedyś z poziomu superego (kultura) promowane było męskie na górze a żeńskie podporządkowane i poniżone czyli patriarchat, obecnie promowane jest żeńskie na górze a męskie podporządkowane i poniżone czyli matriarchat. Zarówno kobieta jak i mężczyzna ma w sobie pierwiastek męski i żeński. Człowiek powinien doceniać i żeńskie i męskie. Różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami najbardziej zarysowują się w seksualności oraz w byciu rodzicem. Kobieta i mężczyzna inaczej dochodzą do czucia miłości, spełnienia seksualnego, rozkoszy, orgazmów. Bardzo często zdarza się tak, że z poziomu superego pełne odczuwania spełniania, satysfakcji z bycia w relacji miłosno – seksualnej jest zablokowane.

Zanów trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć rządzącemu na rękę jest, gdy w pełni podporządkujesz się normom i zasadom z poziomu superego. Stajesz się posłusznym żołnierzem wykonującym rozkazy. Na to nie możemy się obrażać, czy oburzać z tego powodu. Rządzący chce jak na najłatwiej zarządzać, rządzić. Taka jest istota władzy. Warto tutaj zadać pytanie: dlaczego rządzącemu miałoby zależeć na twoim osobistym spełnieniu miłosno – seksualnym? Jaki miałby mieć w tym interes? Tutaj trzeba uczcicie powiedzieć, że raczej by na tym stracił, bo doznając spełnienia w relacji miłosno – seksualnym wykazywałbyś/wykazywałabyś mniejszą chęć do poświecenia całej energii dla dobra państwa. Można się zgodzić z tym, że państwu zależy aby rodziło się więcej dzieci/obywateli/płatników podatków. Jednak warto zauważyć, że dla państwa liczy się numer pesel, czy te dzieci będą się pojawiały jako owoc miłości, czy jako wynik bezdusznego kopulowania to już nie ma znaczenia. Dla państwa dzieci mogłyby się powstawać w laboratoriach i pochodzić z probówek.

Twoje osobiste spełnienie w miłości, w seksie, w  życiu w ogóle to twój i tylko twój indywidualny interes. Czym prędzej uświadomisz sobie, że państwa, społeczeństwa, korporacji, wielkich instytucji nie obchodzi twoje osobiste szczęście tym prędzej zaczniesz się przybliżać do indywidualnego spełnienia.

W kontekście obecnie toczącej się obecnie na Ukrainie wojny dla rządzących korzystne jest jak jesteś piewcą wojny, kibicującym ofierze w walce, gdyż zgadzasz się ponosić koszty tej wojny. A koszty tej wojny są konkretne. Osoby, które zachowały krytyczne, racjonalne myślenie łatwo mogą wyciągnąć wnioski idące z liczb. Czy zdajesz sobie sprawę, że przez podatek inflacyjny rząd ściągnął z ludzi w 2022 roku 150 miliardów złoty więcej niż w 2021 roku? Tak się składa, że 115 miliardów złoty z tej puli przekazaliśmy Ukrainie. Jak jesteś zapalonym żołnierzem systemu to łatwo godzisz się na podwyżki, inflację i obniżenie komfortu życia, aby rząd poprzez podatek inflacyjny zabrał pieniądze z twojej kieszeni i przekazał Ukrainie. W końcu kibicujesz Ukrainie i ją wspierasz. Tak wygląda rządzenie – pieniądze, liczby i psychologia stosowana wobec mas.

Twój komfort życia dla rządzących się nie liczy, liczy się twój głos w wyborach. A że rząd wspiera Ukrainę za pieniądze obywateli, którzy są rozpaleni do czerwoności jak fanatyczni kibice ulubionego zespołu, to możemy jeszcze lecieć w górę z podatkiem inflacyjnym. To jest jak matematyka. Jeżeli twój umysł nie jest przejęty przez psychologię mas to widzisz to wyraźnie.

Jeżeli więc chcesz zbudować osobiste spełnienie w sferze miłosnej, osobistej i zawodowej obojętnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną musisz uwolnić swoją naturę od restryktywnych nakazów superego. Powinieneś/powinnaś wsłuchiwać się w potrzeby swojej cielesnej natury zamiast w idealne wypełnianie norm i oczekiwań społecznych. Tak jak w przeszłości patriarchat, tak obecnie matriarchat odrywa kobietę i mężczyznę od cielesnej natury, a tym samym od spełnienia głównie w relacjach miłosno – seksualnych.

Posted in  

Comments are closed.