Banner
Dom a ognisko domowe
This is my site Written by dsmaster.pl on 4 stycznia, 2023 – 13:32

W naszej kulturze zdominowanej przez obraz dom zaczął się kojarzyć przede wszystkim z budynkiem/pomieszczeniem, o odpowiednim design. Wielu chce się pochwalić swoim domem, wystrojem pomieszczeń na swoich social mediach. Obraz dla wielu ludzi stał się wszystkim. Inwestują ogromne sumy pieniędzy w remonty pomieszczeń, które również potrafią być horrendalnie drogie (również straszydła z wielkiej płyty). Sprzedający zyskują na tym, że ludzie pragną zamieścić dom/mieszkanie w obrazie pokazywanym innym.

Co się jednak później okazuje?

W wielu przypadkach okazuje się, że ludzie zainwestowali ogromne pieniądze w dom/mieszkanie (często pozyskane z kredytu), a nie ma w nim ciepła i klimatu. Niby jest pięknie i na bogato, a jak przebywamy w tym pomieszczeniu to nie czujemy się w nim dobrze. Nie ciągnie nas, by wracać do tych miejsc. I jest tak, że te miejsca lepiej się prezentują na zdjęciach niż w rzeczywistości.

Dlaczego tak się dzieje?

Ludzie w dzisiejszych czasach zapomnieli, że dom (ognisko domowe) tworzą ludzie. Pieniądze bardzo pomagają i są wspaniałe, gdy wspierają tworzenie domu z serca, gdy wspierają emanację ducha ludzkiego. Człowiek narcystyczny lub histrioniczny, który robi wszystko na pokaz inwestuje pieniądze, by stworzyć odpowiadający modzie design, jednak dom jest zimny i pozbawiony życia.

Ludzie mogą stworzyć niesamowicie klimatyczne ognisko domowe dużo mniejszymi środkami pieniężnymi, jeżeli włożą w dom serce, a ognisko domowe jest odbiciem ich prawdziwych Ja. Wiele można zdziałać uruchamiając kreatywność i pomysłowość. Na końcu okazuje się, że wolimy spędzać czas w przestrzeni, która powstała za stosunkowo niewielkie pieniądze, ale czuć tam naturę właścicieli, ich serca.

Nie możemy zapominać o najważniejszym – najwspanialsze ogniska domowe powstają wówczas, gdy kobieta i mężczyzna naprawdę pałają do siebie autentyczną miłością. Odwiedzając takie ognisko domowe możemy poczuć tę miłość i trochę się w niej ogrzać. W takich sytuacjach musimy uważać na własną patologię, bo może się w nas uruchomić zazdrość o taką miłość, relację, przestrzeń zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy singlami lub w niesatysfakcjonujących relacjach.

Single powinni inspirować się takimi przestrzeniami i dostrzegać własną patologię. Problemem dla singli może być fakt, że będąc samymi przez dłuższy okres czasu tworzyli swoją przestrzeń domową pod siebie, bez pierwiastka miłości. W takim domu może brakować przestrzeni dla drugiej osoby, co może być odbierane jako zamknięty świat osoby singla. Singiel pragnący otworzyć się na drugą osobą powinien zacząć od otwarcia się w przestrzeni psychicznej, by wpuścić do swojego świata drugą osobę.

Ognisko domowe w sensie psychicznym dla rodziny tworzą kobiety. To jest kluczowy element jeżeli chodzi o klimat domów. Mężczyźni w tym są o wiele gorsi i nie mają nawet co na tym polu rywalizować z kobietami. Oczywiście próbują to robić różnego mężczyźni projektanci wnętrz, ale aby mężczyzna mógł dorównać w tej dziedzinie kobiecie, musi być gejem z przewagą energii żeńskiej w sobie.

Kolosalny problem z tworzeniem ogniska domowego mają obecnie kobiety narcystyczne i histrioniczne wspierane przez kulturę. Moda, trendy, reklamy przekonują kobietę narcystyczną/histrioniczną, że jest królową życia, gdy tymczasem żyje ona w pustej, zimnej przestrzeni (często sama). Kobieta taka szuka atencji i potwierdzenia swojego Ja na zewnątrz poprzez fotografowanie wszystkiego, co robi w tej przetrzeni i zamieszczanie na social mediach. No i na zdjęciach może wygląda to nawet efektownie. Jednak prawda jest taka, że w tej przestrzeni nie ma życia, tak jak i w tej kobiecie. Nie wierzysz mi? Idź, sprawdź, odwiedź taką osobę, posiedź w tej przestrzeni. Poczujesz to, o czym piszę w tym artykule. Oczywiście poczujesz, jeżeli sam nie jesteś narcyzem lub histrionikiem.

 

Posted in  

Comments are closed.