Kobieta może dbać o swój pierwiastek męski i nie tracić przy tym swojej kobiecości. Może dbać o pierwiastek męski nawet jeżeli zostaje w domu zajmując się wychowaniem dzieci. Dbanie o swój pierwiastek męski w takiej sytuacji może realizować poprzez dbanie o właściwe wzorce i modele dla dzieci oparte na heroizmie, bohaterstwie, moralności i etycznym działaniu. Ustawia właściwie pierwiastek męski w sobie, gdy podaje dziecku dobre modele mężczyzn do naśladowania, zamiast gardzić, wyśmiewać, poniżać, zazdrościć i kastrować mężczyzn.
Co więc powinna robić kobieta?
Kobieta pomaga wspierać zdrowy pierwiastek męski wybierając na partnera mężczyznę znającego swoją prawdziwa męskość działającego heroicznie, stojącego po stronie dobra, nie zła. Moralne i etyczne działania mężczyzny powinny stanowić o jego wartości, a nie jego ego podtrzymywane, tym co posiada, a co często zdobył w sposób nieetyczny i niemoralny.
Kobieta powinna wiedzieć, że mężczyzna prawdziwe męski nie boi się wyzwań i nie wycofa się nawet w obliczu wyzwań. Mężczyzna z fałszywą narcystyczną męskością, w obliczu kryzysu załamie się, ucieknie lub popadnie w destrukcję. Narcystyczny blask budowany jest na bardzo słabych psychologicznie fundamentach. Mężczyzna prawdziwie męski realizuje się na zewnątrz nie dla nagród i uznania, ale dlatego, że czuje powołanie do takiego właśnie działania.
Kobieta robiąca karierę w sferze zawodowej powinna zdać sobie sprawę, że sukces w tej sferze zależy od stylu liderskiego działania. W badaniach nie znaleziono żadnego potwierdzenia tego, że miedzy zachowaniami i cechami liderów mężczyzn i kobiet zachodzi istotna różnica (Oyster). Przeprowadzone porównania kobiet i mężczyzn pełniących role przywódcze, pokazało, że przy ocenie lidera ważniejszy od płci był sposób korzystania w przywództwa. Oyster stwierdziła, że „dobry” i „zły” lider rozpoznawany był raczej po wzorze przywódczym, niż po nasileniu cech męskich i kobiecych. Tak naprawdę o sukcesie lidera zależy od efektywność w komunikacji i od tego czy zależnie od sytuacji potrafi ją ukierunkować na relacje lub na zadania.
Co to nam mówi?
Nie ma znaczenia czy liderem jest kobieta czy mężczyzna. Ważne czy potrafią oni odpowiednio korzystać z pierwiastka męskiego i żeńskiego w zależności od sytuacji.
Skąd się więc biorą problemy na jakie natrafiają kobiety w miejscu pracy?
Na jakie problemy natrafiają kobiety w miejscu pracy? Izolacja społeczna, problemy ze znalezieniem mentora, niższy status, stereotypizacja związana z rolami społecznymi oraz dyskryminacja.
Skąd się biorą te problemy?
Według mnie jest to element negatywnej feminizacji, w którą zamienił się pozytywny klasyczny feminizm. Negatywna feminizacja rugując pierwiastek żeński sprawia, że do roli lidera faworyzowane są osoby władcze, narcystyczne, histrioniczne odcięte od swojej bioenergii. Faworyzowanie takich osób odbywa się bez względu na płeć. Wydaje się, że więcej mężczyzn wypełnia taki model kariery zawodowej. I tak jest w istocie, gdyż kobiety ratuje ich natura i te, które decydują się na macierzyństwo na jakiś czas odsuwają się na bok. Mężczyzna nie robi sobie takiej przerwy, by połączyć ze swoją naturą, więc rzeczywiście wydaje się, że mężczyzn odciętych od swojej natury jest więcej niż kobiet odciętych od swojej natury.
To narcyzm jako model działania współczesnego człowieka podtrzymuje w ludziach stereotypy jakoby w sferze zawodowej mężczyzna nie powinien przejawiać stylu opartego na uważności, a kobieta stylu zorientowanego na zadanie. Istotą sukcesu zarówno w sferze zawodowej, jak i pozostałych sferach jest elastyczność i korzystanie zarówno z pierwiastka żeńskiego jak i męskiego. To tworzenie fałszywego Ja opartego na sukcesie materialnym sprawia, że ludzie usztywniają się rolach jakie narzuca na nich poprzez stereotypy społeczeństwo.