Banner
Negatywna feminizacja cz. 4
This is my site Written by dsmaster.pl on 8 lipca, 2022 – 11:43

Dlaczego wiedza wielkich badaczy została przeinaczona?

Naprawdę smutne jest to, że wiedza Freuda, Reicha i innych została przeinaczona przez ideologię i skierowana przeciw naturze człowieka. Wiedza jest przekręcana tak, by zgadzała się z obowiązującą ideologią. Wiedza jest przejmowana, przekręcana, co sprawia, że napędzana jest w człowieku destrukcja a nie rozwój.

Freud, Reich i inni byli są błędnie odbierani. Ludzie mogą wpaść w pułapkę, nie będąc troszkę bardziej obeznani z psychoanalityczną wiedzą. Czytając Freuda, chcą zdobyć wiedzę otrzymują nakładkę ideologiczną. Tłumaczenia mogą byś skrzywione przez obowiązujące prądy ideologiczne. Warto więc zawsze doszukiwać się prawdy i uważać na fałszywą wiedzę. Ten cykl jest próbą dokopania się do esencji prawdy, która została zakopana przez setki godzin akademickich wykładów i tysiące podręczników, tony wiedzy w księgarniach i w Internecie. Gdzieś w tym wszystkim znikła prawdziwa wiedza.

Przeinaczanie wiedzy rodzi niestety poważne konsekwencje społeczne. Gdy przeinaczasz odkrycia wielkich badaczy i podpinasz je po ideologię jest to mentalna broń masowego rażenia, której używają rządzący masami.  Przykre jest to, że uniwersytety stały się miejscem szerzenia ideologii zamiast przekazywania prawdziwej, wartościowej wiedzy. Jeżeli chcesz prawdziwej wiedzy to najgorsze, co możesz zrobić to podjąć studia na uniwersytecie. Na uniwersytecie dostaniesz wiedzę skażoną ideologią, a ty jako młody człowiek nawet nie będziesz o tym wiedzieć. Następnie jako specjalista z tytułem będziesz szerzyć ideologię sądząc, że posługujesz się prawdziwą wiedzą.

Ten cykl ma być bardzo klarowny, gdyż jest tyle przeinaczeń. Dokładam wielkiej staranności, aby wszystko było proste i zrozumiałe. Psychoanaliza została przejęta i przeinaczona, aby zwabić ludzi i uderzyć w nich ideologią marksizmu. Ideologia sprawia, że ludzie dla własnego dobra i ocalenia muszą zagłębić się w psychologię i ją zrozumieć. Bez psychologii nie mamy żadnego zrozumienia własnej sytuacji życiowej, procesów społecznych, przyczyn kłopotów w życiu osobistym.

Ignorancja sprawia, że ludzie sami się robotyzują i pozwalają zarządzającym kierować nimi jak robotami. Ludzie poprzez ignorancję nie dbają o swoją bioenergię i powierzają ją ludziom wyżej postawionym w hierarchii społecznej.

Do czego to wszystko prowadzi?

Pod płaszczykiem feminizmu i wyzwolenia kobiet, niszczona jest energia żeńska zarówno w kobietach jak i mężczyznach i odbywa się zamienianie ludzi w roboty społeczne, opierające się o pierwiastek męski, by byli jak najbardziej skuteczni w pracy zawodowej. Idea feminizmu zrównania kobiet i mężczyzn doprowadziła do równości robota pracowniczego pozbawionego energii żeńskiej, skupionego na pracy i poświęcającego dla niej szczęście w sferze miłosnej i osobistej.

Otto F. Kernberg psychoanalityk pisze o tym, że społeczeństwo wcale nie musi dobrze wpływać na relację miłosną dwojga, czy wspierać szczęścia pary. Istotą w budowaniu szczęśliwej sfery miłosnej dwojga jest zbudowanie właściwych barier oddzielających parę od społeczeństwa, chroniących jej równowagę. Jednocześnie należy zadbać aby takie bariery nie przynosiły szkody i nie zamieniły się w skrajną izolację. Łączność z otoczeniem jest potrzebna, gdyż koryguje relacje partnerskie, i pomaga spuszczać agresję, która rozwija się w stosunkach międzyludzkich między partnerami. Normalne, zdrowe bariery chronią intymność partnerów przed wtargnięciem trzeciej osoby z otoczenia, jednocześnie od czasu do czasu partnerzy muszą się oddalać od siebie, by agresja w nich nie zniszczyła związku.

Kernberg pisze, że grupa przyjaciół/znajomych potrzebuje pary aby przetrwać, aby mieć dowód, że możliwe jest pokonanie problemów edypalnych i wyrwanie się z tłumu anonimowych ludzi. Grupa odczuwa zazdrość w stosunku do pary, ma za złe jej sukces, gdyż on bardzo kontrastuje z samotnością człowieka w tłumie. Para potrzebuje grupy, by usunąć do otoczenia nagromadzoną agresję. Zazdrość o parę w grupach przyjacielskich, bliższych międzyludzkich jest pod kontrolą.

W większych i niezorganizowanych grupach społecznych np. grupa podróżnicza wycieczkowa, polityczna, organizacja zawodowa w pracy, lub grupa, w której jest człowiek w pracy może przejawiać zazdrość wobec pary bez kontroli. Para musi być przygotowana na tę zazdrość. Należy poradzić sobie z poczuciem winy, z potrzebą zaspokojenia potrzeb tych, którzy zazdroszczą. Pary powinny nauczyć się chronić swoją bliskość przed otoczeniem, niektóre robią to ukrywając prawdziwą bliskość.

 

Posted in  

Comments are closed.