Banner
Kryzys męskości, kobiecości a może kryzys człowieka współczesnego?
This is my site Written by dsmaster.pl on 24 czerwca, 2021 – 13:28

Gdzie ci faceci?

Wielu ludzi zadaje sobie pytania: „Co z tymi facetami?”, „Dlaczego kobiety tak dominują w społeczeństwie?”. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele: rozwody w rodzinach, samotne wychowywanie chłopców przez matki, niespełnienie miłosno – seksualne kobiet, które czynią z synów swojego rycerza, ideologia feminizmu, feminizacja mężczyzn, wymieniać tak możemy bardzo długo.

Feminizacja wprowadziła bardzo niebezpieczny trend „taty jednorazowego użytku”, „mężczyzny jednorazowego użytku” jako dawcy spermy. Dziecko z probówki to hasło oddające tendencję jednorazowego użycia mężczyzn jako dawców nasienia. W myśl tej filozofii do tego są tylko potrzebni, to tego się nadają, a tak poza tym to są do niczego.

Czego potrzebuje dziecko?

Dziecko potrzebuje dobrego modelu kobiety (matki) i dobrego modelu mężczyzny (ojca). Relacja matki i ojca oparta na wzajemnej miłości, bezpieczeństwie, wsparciu i współpracy nie powoduje przednarodzeniowego i ponarodzeniowego stresu u dziecka. Gdy rozumiejąc te zależności spojrzymy na rodziny, w  których dziecko rodzi się w domach, w których jest tylko jeden rodzic (fizycznie lub psychicznie) to rozumiemy jakie szkody ta sytuacja wywołuje u dziecka już na starcie życia. Taki brak stabilności systemu rodzinnego wpływa na kształtowanie się psychiki dziecka. Warto wiec rozumieć jakie i gdzie są zagrożenia i przyczyny dynamiki społecznej, w której brakuje dobrych modeli mężczyzn stabilizujących systemy rodzinne. Bagatelizowanie, a co gorsze wspieranie samotne wychowywanie dzieci przez matki doprowadzi do katastrofy.

Jak więc żyć w tym świecie?

Domeną mężczyzn jest działanie na zewnątrz, zdobywanie celów, analiza, racjonalne myślenie. Brak mężczyzny przyczynia się do braku umiejętności rozróżniania zagrożeń zarówno rodzinnych jak i społecznych. Świadomość tłumu kształtowana jest przez wielu ludzi, tak się składa, że proces do przodu pchają wojownicy, nieformalni liderzy, bohaterowie, którzy potrafią pójść w innym kierunku niż tłum. Z racji swojej natury częściej wojownikami i nieformalnymi liderami zostają mężczyźni, gdyż oni spełnienie zyskują na zewnątrz. Kobiety częściej zostają strażniczkami norm, gdyż ich emocjonalna natura każe im dbać o stabilność systemu. Mężczyzna lubi samotność, kobiety uwielbiają być w kontakcie z innymi. To idzie z natury kobiecej i męskiej.

Do czego doprowadzają obecne prądy społeczne?

Brak mężczyzn promujących dobry model mężczyzny w społeczeństwie doprowadza do sytuacji, w której coraz większe znaczenie ma państwo opiekuńcze traktowane jest jako zastępcze łono matki. Rozwój społeczności zatrzymany jest na dwóch pierwszych fazach, a ludzie zawsze są zależni od autorytetów. Człowiek pragnie niemożliwego to znaczy zaopiekowania przez zastępczą matkę (państwo) i nie rozumie, że zyskać spełnienie może tylko poruszając się w przeciwnym kierunku, w kierunku niezależności.

Posted in  

Comments are closed.