Banner
Perswazja cz. 6 – Utrwalenie
This is my site Written by dsmaster.pl on 12 kwietnia, 2021 – 12:07

Utrwalenie jest piątym stopniem procesu perswazji

Kiedy następuje zmiana postawy?

No dobrze przekazaliśmy to, co zamierzaliśmy, zastanówmy się teraz skąd będziemy wiedzieli, że nasi odbiorcy rozważyli nasze słowa na tyle dogłębnie, aby pojąć ich sens i być może zmienić swoje przekonania i postawy? Zimbardo i Leipee podają prostą receptę na to: „Trzeba uderzać i uderzać, coraz mocniej i mocniej”. To dlatego tak często są nadawane reklamy, wciąż i wciąż są powtarzane.

Do czego prowadzi ciągłe nadawanie komunikatu?

Człowiek logicznie myślący mógłby sądzić, że to strata pieniędzy płacić za nadawanie ciągle tej samej reklamy, w końcu to nie przyczyni się do lepszego zrozumienia produktu czy usługi. W tej strategii nie o zrozumienie jednak chodzi. Ciągłe nadawanie tej samej reklamy prowadzi do utrwalenia komunikatu. Komunikat musi zostać utrwalony, by odbiorca poznawczo nad nim pracował i zajął wobec niego wyraźne stanowisko. Można założyć, że te stanowisko będzie przychylne jeżeli nie jest sprzeczne z dotychczasowymi przekonaniami.

Czy ciągłe powtarzanie komunikatu nie zniechęci ludzi do mnie?

Niestety nawet najlepsza treść nie zostanie wdrożona w działanie jeżeli nie zostanie utrwalona w umyśle. Wielu sprzedawców się dziwi, że oferują znakomite produkty i usługi a jest na nie małe zainteresowanie. Brutalna prawda jest taka, że sprzedaje nie ten, który ma najlepszą usługę czy znakomity produkt, a ten, który ma największy budżet reklamowy i jest wszędzie widoczny. Oczywiście ci, którzy nie mają wielkich budżetów mogą to rekompensować przygotowaniem lepszych ofert i reklam, lepszym copywritingiem na przykład ale zasada pozostaje tutaj taka sama muszą utrwalić swoje komunikaty w umysłach potencjalnych klientów.

Jakże często ludzie rezygnują z prezentowania swojej oferty z obawy przed negatywnymi komentarzami czy posądzeniem o spam. Niestety nie ma innej drogi jak wytrwałe pokazywanie się potencjalnym klientom, co oznacza również wystawianie się na negatywne opinie. Trzeba zrozumieć, że tutaj mamy doczynienia z tak zwanym lejkiem sprzedażowym, ci dający negatywne komentarze, wypisujący się z list itepe itede to są ci, których przekonania nie są zgodne z przekazem i oni odpadają. Klientami zostają ci, których przekonania są zgodne z przekazem i tak właśnie tworzy się swoją niszę.

 

Posted in  

Comments are closed.