Banner
Zarządzanie energią seksualną cz. 12
This is my site Written by dsmaster.pl on 15 stycznia, 2021 – 17:33

Energia seksualna musi być przez człowieka kontrolowana. Niekontrolowana może być mocą podobną do cyklonu, który całe życie człowieka zamienia w ruinę. Co więc robić by tę moc okiełznać? Najprostszym sposobem, bez zagłębiania się w jakieś skomplikowane technikalia jest połączenie żądzy seksualnej z miłością. Połączenie miłości z żądzą seksualną nadaje działaniom człowieka określony kierunek, wewnętrzne zrozumienie i opanowanie mentalne. Ludzie po czterdziestce mogą sami zbadać trafność tego stwierdzenia zastanawiając się na ile mają teraz mentalnego opanowania a ile mieli mając dwadzieścia lat. Człowiek, który kieruje się w swoim życiu tylko żądzą zdobycia obiektu seksualnego działa chaotycznie, niespokojnie i nawet jeżeli jego działalność zdradza znamiona genialności to na końcu i tak popada w destrukcję.

Połączenie miłości i żądzy seksualnej sprawia, że człowiek działa w sposób zdrowy, rozumny i zrównoważony. Połączenie takie jest więc najlepszym zabezpieczeniem przed patologizowaniem życia i destrukcją osobistą. Miłość, romantyzm, seks połączone, zjednoczone wynoszą człowieka na szczyty jego osiągnięć. Miłość jest jak filtr, który zatrzymuje wszystkie brudy, patologie, wynaturzenia, harmonizując energię i podnosząc wibracje ze zwierzęcych na duchowe. Uczucia są najważniejsze, tę prawdę większość zna, jednocześnie większość funkcjonuje w swoich umysłach i genitaliach. Na co dzień niewielki procent funkcjonuje w oparciu o serce i filtruje brudy poprzez serce. Tak więc wiedzieć a zrobić to dwie zupełnie różne sprawy. Musimy tutaj powiedzieć o destrukcyjnych uczuciach związanych z miłością i żądzą seksualną, takim uczuciem jest na przykład zazdrość. Zazdrość jest dla człowieka wyniszczająca i bardzo mocno wiąże się z projekcją czarnych myśli w umyśle i zahaczaniem sytuacji z tu i teraz o wewnątrzpsychiczne problemy skryptowe z wczesnego dzieciństwa. Rozwojowe, wznoszące wykorzystywanie miłości, romantyczności i żądzy seksualnej może się odbywać jedynie poprzez pozytywne uczucia budujące lepsze życie. Negatywne uczucia należy przepracowywać, także te, które wchodzą w strefę naszego cienia. Budujemy sukces jednak na pozytywnych uczuciach, a nie na negatywnych. Życie człowieka jest determinowane przez dominujące myśli w umyśle, które zamieniają się w przeżywanie.

Człowiek zdominowany przez negatywne myśli będzie więc przeżywał życiowe dramaty wewnątrz, co w konsekwencji spowoduje dramat na zewnątrz. Na szczęście człowiek za pomocą swojej woli, trenując na co dzień swoją mentalność może dość szybko przepracowywać negatywne uczucia i emocje, a wzmacniać pozytywne myślenie i odczuwanie. Warto aby codzienne praktyki mentalne weszły w nawyk i nabrały pewnego automatyzmu. Kontrola własnego umysłu, łączenie energii seksualnej z miłością poprzez podnoszenie jej z podstawy do serca wcale nie jest takie trudne, jednak wymaga wytrwałości i codziennej praktyki. Codzienna praktyka ma polegać na przetwarzaniu, to jest, gdy pojawi się negatywna myśl czy odczucie związane z energią seksualną, przetwarzamy je poprzez wejście w serce i spojrzenie z serca na sytuację czy nawet wyobrażenie w umyśle. To oczywiście wymaga codziennego wysiłku, no ale nie ma nic bez wysiłku. Zostawiając energię seksualną bez kontroli na pewno pociągnie ona nas w stronę patologii, destrukcji i upadku, gdyż podąży za bodźcami, którymi jesteśmy bombardowani codziennie, na okrągło.

Miłość naświetla również jak laser pewne cechy charakteru, które są bardzo destrukcyjne, więc daje możliwość pracy nad swoim charakterem. Wszystkim nam zależy na miłości więc jest to dobry motywator, by pracować nad tymi cechami charakteru, które sprawiają, że nawet jak zyskujemy spełnienie w jakieś sferze, to przez cechy charakteru po jakimś czasie je tracimy. Brak pracy nad charakterem nierzadko doprowadzał do upadku ludzi, którzy osiągali sukcesy, jednak pewne ich cechy charaktery strącały ich z góry na sam dół.

Posted in  

Comments are closed.