Banner
Zarządzanie energią seksualną cz. 5
This is my site Written by dsmaster.pl on 6 stycznia, 2021 – 18:05

„Liczne badania wykazały, że dobry, bliski związek z drugą osobą, jest najlepszym prognostykiem długowieczności oraz fizycznego i psychicznego zdrowia. W pionierskim badaniu przeprowadzonym na University of California psycholog Howard Friedman i jego współpracownica Leslie Martin przeanalizowali dane 1500 ludzi z klasy średniej, którzy urodzili się ok. 1910 roku w Kalifornii. W obszernych archiwach przez 80 lat, aż do śmierci tych ludzi, gromadzono zapisy dotyczące ich życia, łącznie z takimi szczegółami jak doświadczenia życiowe i obyczaje w okresie dobrej koniunktury, wielkiego kryzysu i dwóch wojen światowych. Zapisy zawierały wszystko: od szczęścia w małżeństwie rodziców do wyboru zawodu i liczby posiadanych w domu książek. Friedman doszedł do wniosku, że postęp medycyny w przedłużaniu życia odgrywa rolę drugorzędną: ’Większość ludzi dożywa późnego wieku nie dlatego, że pokonało raka, chorobę serca, depresję lub cukrzycę. Długowiecznych ludzi omijają poważne dolegliwości, ponieważ podejmują wiele kroków bazujących na długotrwałych, głębokich relacjach z innymi’.

Innymi słowy, można jeść naturalne i pozbawione glutenu jedzenie, łykać multiwitaminy, chodzić na siłownię i medytować w spokojnych miejscach, ale prawdopodobnie najlepszym lekiem na zachowanie zdrowia i szczęścia aż do starości jest zbudowanie a potem wzmacnianie związku z drugim człowiekiem.”
Susan Johnson, Sens miłości

W nowym czasie najbardziej będzie liczyła się więź międzyludzka i wewnętrzna wartość. Człowiek, który w życiu kieruje się zaspokajaniem swoich żądz nie nawiązując głębokich więzi i nie wnosząc wartości do życia innych ludzi będzie skazany na porażkę. Powoli kończy się czas tych, którzy popularność zdobyli na tym, że potrafili lepiej i szybciej od innych realizować swoje żądze. Zresztą nigdy tak naprawdę nie mogliśmy o modelach kultury narcystycznej mówić, że to ludzie sukcesu, gdyż ich blask, był tylko powierzchowny a wewnątrz była pustka. To było takie chwalenie się i budowanie wizerunku, w stylu zapożycz się a pokaż że jesteś człowiekiem sukcesu. W większości przypadków za blaskiem stoi życie na kredyt i ponad stan. W większości przypadków ludzie tacy nie potrafią również przetwarzać energii seksualnej i są pod wpływem fałszywej wiedzy na temat energii seksualnej. To dlatego tacy ludzie będą chwalili się swoimi podbojami seksualnymi, atrakcyjnością, powodzeniem seksualnym itepe, itede. Ludzie ci nie pojmują istoty rzeczy i idą przez życie z wzorcem seksualności – zdobywania obiektu seksualnego.

Pożądanie seksualne jest bardzo silną żądzą a ludzie nią pochłonięci, nie potrafiący przetwarzać energii seskualnej dla wyższych celów mogą utknąć na dobre na etapie zdobywania obiektów pożądania. Ludzie sukcesu siłę żądzy przekierowują na inne tory, dzięki temu w swoich działaniach są wzmocnieni siłą energii seksualnej pobudzającą w nich odwagę, wyobraźnię, kreatywność dając niesamowity napęd twórczy w różnych profesjach. Przetworzona energia seksualna sprawia, że również w sferze miłosnej człowiek chce budować coś głębszego i piękniejszego niż zaspokojenie podstawowej żądzy seksualnej.

Podstawą do przetwarzania energii seksualnej jest wola człowieka. Za wolą podąża energia. Człowiek musi ćwiczyć siłę swojej woli, by kierować swoją energię tam, gdzie chce aby płynęła. W poprzednich częściach omówiliśmy rozpraszacze i niebezpieczeństwa czyhające na zewnątrz. Człowiek, który da się skusić nęcącym, zachęcającym reklamom, gazetom, filmom i innym rozpraszaczom przegrywa. Tutaj liczy się ciągłe utrzymywanie swojej woli na celu i właściwym kierunku. Energia seksualna powinna znajdować ujście w działaniach, które przybliżają każdego dnia do spełnienia w sferze zawodowej, miłosnej i osobistej. Warto więc mieć wytyczone kluczowe cele, które człowiek chciałby w każdej z tych sfer osiągnąć. Człowiek powinien mieć wizję rzeczywistości, by mógł ją zasilać każdego dnia przetworzoną energią seksualną. Energia seksualna nie zaprzęgnięta do pracy znajdzie ujście poprzez kanały fizyczne lub poprzez działania pozbawione wartości.

Człowiek, który wie jak właściwie dawać ujście energii seksualnej zyska spełnienie we wszystkich sferach życia i będzie go można zaliczyć do szczęśliwców. Ludzie osiągający w życiu prawdziwe sukcesy, nie te na pokaz to ludzie o wysoko rozwiniętych umiejętnościach zarządzania własną energią seksualną. Mężczyźni, którzy doszli do wielkich sukcesów w biznesie, literaturze, sztuce, sporcie i innych dziedzinach, zyskali wielkie uznanie za swe wielkie umiejętności, zdobyli fortuny byli motywowani przez wspaniałe kobiety. To potwierdza wielki wpływ jaki na mężczyznę ma kobieta, może pomóc mu wynieść się na sam szczyt, lub może go zniszczyć i zrzucić na dno.

Posted in  

Comments are closed.