Banner
Zarządzanie energią seksualną cz. 1
This is my site Written by dsmaster.pl on 2 stycznia, 2021 – 14:51

W artykule „Prognozy na 2021 rok” omawiając sferę miłosną poruszyłem temat energii seksualnej i jej wagi. Energia seksualna jest paliwem, które napędza wszystkie sfery także zawodową i osobistą. Napoleon Hill w książce „Myśl i bogać się” pisał o wpływie energii na sukces zawodowy, karierę i finanse. Opisał trzynaście kroków do bogactwa, kóre były owocem badania przez wiele lat biografi ludzi sukcesu. Jako dziesiąty krok do sukcesu poddał „Tajemnica przetwarzania energii seksualnej”. Przetwarzanie musimy tutaj rozumieć jako przemianę, transformację jednej energii w drugą.

Seksualność związana jest z naszą podstawą i na niej bazujemy tutaj w tym świecie. Seksualność możemy dostrzec wszędzie wokół nas w filmach, reklamach na bilbordach, jednak ta seksualność nie wznosi nas w rozwoju i nie daje paliwa do podążania w kierunku sukcesu w każdej ze sfer. Tego rodzaju seksualność opiera się na naszych niskich zwierzęcych potrzebach. Ten rodzaj seksualności może nas doprowadzić do destrukcji jeżeli nie potrafimy tą energią zarządzać i optymalnie jej wykorzystywać. Wraz z początkiem roku ludzi przygotowują sobie plany na nowy rok, wyznaczają cele, a po paru tygodniach, miesiącach okazuje się, że brakuje im paliwa, zapału do pracy. Wiele pozycji jest na temat motywacji i wyznaczania celów, jednak mało kto pisze o zarządzaniu energią seksualną. W wielu przypadkach energia jest rozpraszana, znajduje się na niskim poziomie i brakuje jej na drodze do celu. Człowiek, który chce przetwarzać i wykorzystywać energię seksualną w celu osiągania sukcesów w każdej ze sfer życia powinien podnieść ją z podstawy, wyżej do serca. Energia seksualna jest wykorzystywana dobrze tylko wówczas, gdy zaangażowane jest również serce. To tak jak orgazmy są wtedy doładowujące energią jeżeli partnerzy kochają się i obecne jest serce. Seks i orgazmy bez serca to utrata energii.

Człowiek pragnący zyskać spełnienie we wszystkim sferach życia powinien nauczyć się zarządzać swoją energią seksualną. Ktoś kto chce tylko „pojeść, popić sobie i pokochać się” nie ma absolutnie szans zyskać spełnienia w żadnej ze sfer życiowych. Dlaczego? Energia seksualna jest jak ogień, jak nią zarządzasz to jesteś w stanie panować nad tym żywiołem. Jeżeli jednak bez głowy rozniecasz wielki ogień to on cię spali i zniszczy. Energia seksualna jest podstawą ale można ją przetwarzać na energię wyższą i korzystać z jej potencjału dla swojego dobra. Dla tego kto chce być wyżej w rozwoju ważne jest zarządzanie tą energią. Jeżeli byłbyś kosmitą i ze swojego statku kosmicznego przyglądał się zachowaniom wielu ludzi to mógłbyś wysnuć wniosek, że nie bardzo się oni różnią od zwierząt bo tylko chcą „pojeść, popić i pokochać się”. Jeżeli się rozwijasz i pragniesz spełnienia we wszystkich trzech sferach nie chcesz być na takim poziomie. Możesz co jakiś czas robić sobie autoanalizę i obserwować siebie oczami tego fikcyjnego kosmity patrzącego z góry i wtedy zobaczysz czy zachowujesz się jak zwierzak czy może jednak jak bardziej rozwinięta istota ludzka.

Ostatnio obserwuję, że wielu ludzi ekscytuje się energią żeńską, która wydostała się wreszcie w z patriarchatu i będzie zarządzała teraz światem. Nowoczesne feministki tutaj przodują w wychwalaniu energii żeńskiej pod niebiosa. Energie męska i żeńska powinny być w człowieku i na świecie zrównoważone. Powinny służyć rozwojowi człowieka a nie zarządzaniu ludzkością. Energia męska i żeńska to podstawa na której dalej się rozwijamy i idziemy po sukcesy. Walkę pomiędzy płciami, która trwa od wieków należy wygasić i zając się swoim rozwojem i budowaniem sukcesu – spełnieniem zawodowym, w związku unią kobiety i mężczyzny, w rozwoju osobistym poszerzaniem swojej świadomości.

Jeżeli chcesz się rozwijać, w karierze iść wysoko, mieć spełniony związek oparty na więzi duchowej i unii, poszerzać swoją świadomość to musisz odpowiednio zarządzać swoją energią seksualną. Powinieneś/powinnaś więc zapomnieć o uprawianiu seksu z wieloma partnerami, gdyż rozpraszasz energię, zużywasz, wprowadzasz negatywną energię. Nie ma nic lepszego jak stały związek, w którym jest wymiana energii, nie ma strat i jest wzajemne wsparcie energetyczne. Jeżeli pragniesz sukcesu nie możesz trwonić energii seksualnej.

Posted in  

Comments are closed.