Banner
Razem czy osobno? Oto jest pytanie cz. 3
This is my site Written by dsmaster.pl on 17 grudnia, 2020 – 18:57

Samotny wilk, samotna wilczyca, lider, członek zespołu, każdy z nich odbywa tę samą wewnętrzną podróż. Każda z tych osób musi w końcu przepracować wewnętrzny problem z autorytetami. To jest kluczowy moment w rozwoju, gdyż pozwala wyjść poza zaprogramowany skrypt psychiki. Dopóki tego nie zrobimy, to głównymi bohaterami naszego życia są autorytety (rodzice i inni), którzy wewnątrz nas tworzą scenariusze naszego życia i grają główne role. My jesteśmy aktorami drugoplanowymi w naszym własnym życiu.

Przepracowanie problemu autorytetów sprawia, że to my stajemy się bohaterami własnego życia i to my projektujemy nasze życie, my piszemy scenariusz i nanosimy poprawki do niego jeżeli zachodzi taka potrzeba. W takiej chwili jakiej tkwimy obecnie, poddawani jesteśmy próbie. Nierzadko autorytety cisną nas, abyśmy nie ubiegali się o pierwszoplanową rolę w naszym życiu i zadowolili się drugoplanową. Szczęśliwi ci, którzy spotkali na swej drodze liderów, autorytety, które pomagają przejść trudny proces przepracowania problemu z autorytetami, wielkie uznanie dla takich liderów. Lider taki jest jak świadomy, kochający rodzic, który pomaga dziecku się usamodzielnić. Tylko toksyczny rodzic z własnymi problemami będzie chciał siebie realizować poprzez dziecko hamując jego wewnętrzną podróż, stając się na resztę życia głównym bohaterem jego życia.

Świadomy rodzic pomaga dziecku uwolnić się wszelkich toksycznych wpływów psychiki, wejść w serce by mogło w pełni rozwinąć tkwiący w nim potencjał. W dorosłym życiu często nie jesteśmy świadomi jak w tle, wewnątrz nas autorytety kierują naszym życiem, chociaż wydaje nam się że jesteśmy super niezależni. Warto przejść TRENING BUDOWANIA RELACJI INTERPERSONALNYCH, aby zobaczyć, co jest moje, a co zostało zaprogramowane przez autorytety, nadal gra w nieświadomości a być może już mi nie służy. Przechodząc taki trening będziesz lepiej sobie radził/a w każdej sferze życia, zawodowej, miłosnej, osobistej. Bez względu na to czy jesteś samotnym wilkiem, samotną wilczycą, liderem czy członkiem zespołu rozpoznasz w sobie schemat budowania relacji interpersonalnych i zgłębisz naturę relacji interpersonalnych. Będziesz o wiele lepiej funkcjonować w grupach oraz poznasz swoje wyobrażenia na temat związków z innymi ludźmi. Dokonasz przeglądu formujących się wzorców relacji. Zyskasz wgląd w to, co było pomocne i konstruktywne we wczesnych latach twojego życia, a co odbierałeś/aś jako mniej pożądane lub wręcz szkodliwe. Zastanowisz się nad relacjami przez porównanie wcześniejszych doświadczeń z późniejszymi.

Rozwiązując swój problem z autorytetami możesz wreszcie pójść do przodu bez obciążających wzorców budowania relacji interpersonalnych. Twoje ego staje się scentrowane, obserwujące i uważne dzięki czemu możesz tworzyć satysfakcjonujące relacje w życiu zawodowym oraz osobistym w sposób empatyczny. Lepiej rozumiesz siebie i to jak inne osoby reagują na twój styl komunikacji, wyrażania siebie. Uświadamiasz sobie i konkretyzujesz swoje potrzeby związane z rozwojem oraz zyskujesz możliwość przemyślenia, korzystania z wsparcia lidera, działań, które mogą pomóc ci w realizacji ważnych aspektów siebie. To ty stajesz się pierwszoplanowym aktorem we własnym życiu, autorytety grają ważne role, ale drugoplanowe. Stajesz się prawdziwym bohaterem własnego życia, odbywającym jedyną w swoim rodzaju indywidualną, wewnętrzną podróż.

Posted in  

Comments are closed.