Banner
Trudne doświadczenie kryzysu cz. 6
This is my site Written by dsmaster.pl on 12 grudnia, 2020 – 15:46

W tej części napiszę trochę o tych samotnie działających opierających się na swojej indywidualności. W czasie kryzysu i doświadczania porażek najważniejsze staje się utrzymanie kursu (być może skorygowanego) nastawionego na cel. Być może w czasie kryzysu idziesz w całkowitym chaosie, jednak musisz utrzymać swój mental w nastawieniu dotarcia do miejsca docelowego. Dużym problem w czasie kryzysu i doświadczania porażek jest strach. Strach, lęk, niepewność ściągają człowieka na pierwszy podstawowy poziom zależności, na którym obawia się o przetrwanie.

Dla indywidualnie działających jest to szczególnie niebezpieczne ponieważ działając sobą sprzedają siebie, wartość, którą wnoszą do życia innych ludzi. Jeżeli strach zablokuje cię wewnętrznie, nie jesteś twórczy, kreatywny, ekspansywny, co od razu odbija się jakości twoich usług, jakości kontaktów biznesowych, marketingu, sprzedaży, na wszystkim. W sytuacji kryzysu lęk jest dość „normalnym” odczuciem, ten lęk przyjmuje również postać lęku przed porażką. Z kolei ten lęk uniemożliwia podjęcie działania i doprowadza do stagnacji.

Ja na czas kryzysu postanowiłem sobie pisać każdego dnia artykuł na tego bloga choćbym nie wiem jak był zajęty (nie zawsze się to udaje, ale przeważnie tak, nie robię tego jednak kompulsywnie jak nie ma czasu czy weny to się nie przymuszam). To daje wiele korzyści, daje wartość innym, pobudza moją twórczość, kreatywność i indywidualność, jest antidotum na lęk, kieruje energię na zewnątrz w ekspansję i zapobiega skierowania energii do wewnątrz, więc jest działaniem antydepresyjnym. Oczywiście w moim programie indywidualnym programie pisanie artykułów jest tylko jednym z, ale bardzo ważnym.

W sytuacji kryzysu, gdy przede wszystkim opierasz się na swojej indywidualności musisz pracować nad sobą, z lękiem i strachem, który przychodzi. W kryzysie może przyjść dużo obaw, przed stratą dobytku, ubóstwem, brakiem klientów i wieloma innymi rzeczami. Obawy towarzyszą każdego dnia więc musisz pracować nad samym sobą aby przepuszczać te lęki przez siebie i pozwalać im odejść. Wychodząc z pozycji lęku nie da się wnosić wartości w życia innych ludzi. Lęk hamuje ekspansję i łamie wolę człowieka. Jeżeli to, co dzieje się na zewnątrz łamie twoją wolę nie możesz się opierać na tym, co na zewnątrz. Musisz oprzeć się na sobie, by wzmocnić wolę utrzymania na torze.

Co można więc zrobić?

Można ograniczyć napływ negatywnych informacji z TV i Internetu. Warto wiedzieć, co się dzieje ale nakręcenie się każdego dnia, jak to będzie źle, jaki to kryzys gospodarczy przyjdzie itede itepe w żaden sposób nie przyniesie pozytywnych rozwiązań. Jesteś tu i teraz w tym kryzysie i co możesz z tym zrobić jako indywidualność? Możesz pracować nad wartością, nad zwieszaniem tej wartości, pomaganiem ludziom w tym kryzysie. Tak naprawdę w wymianie handlowej pomiędzy ludźmi chodzi przede wszystkim o wymianę wartości, pieniądze są tylko nośnikiem. Pogrążenie się w lęku na pewno nie poprawi twojej sytuacji, więc warto szybko go przepracować i nadal kreować, tworzyć z własnego wnętrza. Następna rzecz filmy. Lubię oglądać filmy ale chyba będą musiał nałożyć na siebie ograniczenie ich oglądania, gdyż niemal wszystkie są o dystopii. W czasie kryzysu programowanie swojego umysłu na dystopię nie wydaje się najmądrzejszym pomysłem. Trzeba będzie więc odpuścić filmy i postawić na czytanie książek, które wnoszą coś konstruktywnego do życia. Nauczyciele, przewodnicy, doradcy to kolejna sprawa, z którą należy uważać. Nie wszyscy podają dobre porady i rozwiązania, więc wszystko trzeba weryfikować i sprawdzać. Wsparciem niesamowitym, mogą być uczty, wiecowanie, spotkania z bliskimi, które wzmacniają więź i przekonanie, że jesteśmy razem na dobre i złe, że możemy na siebie liczyć. Nawet jak działasz indywidualnie to jest niesamowite wsparcie jeżeli masz za sobą drużynę pierścienia, która pozwala ci dźwigać ciężar pierścienia. Przestrzeń do bycia razem można wypełniać wieloma aktywnościami.

Pamiętać należy, że społeczność zmaga się obecnie w procesie z problemem autorytetów i proces będzie wspierał indywidualność. Indywidualiści tworzący wartość dla społeczności będą więc cenieni.

Posted in  

Comments are closed.