Banner
Zarządzanie energią a efektywność cz. 4
This is my site Written by dsmaster.pl on 16 czerwca, 2020 – 11:28

Człowiek, który chce zarządzać swoją energią i być efektywny musi nauczyć się szybko przechodzić przez swoje wewnętrzne procesy. I tutaj trzeba znać metodykę przechodzenia przez proces oraz umieć sobie radzić z przeszkadzajkami, które utrudniają zamykanie procesów. Ludzie nie są przyzwyczajeni do tego, że cały czas muszą się uczyć, trenować i przechodzić przez rozwojowe procesy.

Przeszkadzajki i rozpraszacze takie jak moda, jedzenie, pornografia odciągają człowieka od skupienia na sobie, rozwiązywania swoich problemów i efektywnego działania. Wszystko, co nadużywasz może stać się dla ciebie uzależniające, a  tym samym zjadać twoją energię, przejmować nad nią kontrolę. Przypominam jeszcze raz o równowadze i nie pozwalaniu by sprawy, rzeczy, ludzie rośli w twoim polu do monstrualnych rozmiarów i zjadali twoją energię pozbawiając cię mocy. Wszystko to zależy w jakim stanie mentalnym jesteś, na jakim poziomie jesteś. Warto tutaj zdawać sobie sprawę, gdzie jesteś i od jakiego poziomu startujesz. Jeżeli jesteś osobą, która biegała po dyskotekach, lub sklepach albo główną rozrywką było zamieszczanie zdjęć na FB czy Insta to nie masz zbyt dużej siły mentalnej więc nie spodziewaj się na początku oszałamiającej efektywności. Najpierw musisz zbudować fundamenty, buduj małymi kroczkami i krok po kroku poruszaj się do przodu. Nie nauczysz się w pół roku w pełni panować nad swoim umysłem, procesami – nie przepracujesz cienia w pół roku. Bardzo dobre fundamenty i nawyki jednak zbudujesz a dzięki temu później będzie o wiele łatwiej.

Proces. Jak wygląda przechodzenie przez indywidualny proces?

# 1 Informacja

Proces rozpoczyna się przyjściem jakiejś informacji, pojawieniem się trudności, kłopotów, problemów. Jest to pierwszy etap, w którym należy przyjąć informację jaka pojawiła się na poziomie świadomości. Już na tym etapie możemy stopować proces, gdy nie przyjmujemy informacji blokujemy ją idąc w zaprzeczenie, ucieczkę, przeniesienie czy projekcję. Człowiek, który przyjmuje informację na poziomie świadomości zaczyna proces.

# 2 Zrozumienie

Człowiek w procesie przyjmuje nawet najtrudniejsze rzeczy, które do niego przychodzą. Bierze się z nimi za bary i to nie jest walka tylko głębokie zrozumienie, co przychodzi, dlaczego i co można zrobić z tym, co się pojawiło. Mając już głębokie zrozumienie pojawia się pomysł na działanie.

# 3 Działanie

Działanie wynika wprost ze zrozumienia tematu, wątku który się pojawił. Działania mogą być różne od wyrzucania emocji z ciała, po wejścia w zdarzenia, by stawić czoła swoim lękom, wachlarz działań jest szeroki. Warto również dać sobie czas. Nawet jeżeli w drugim etapie mocno zanalizowało się problem i dogłębnie się go zrozumiało, aby się proces domknął i człowiek zamknął temat związany z problemem nieraz musi się podziać trochę rzeczy. Proces zmienia wzorzec działania, dlatego nie dotyczy on jednaj sprawy a całego schematu działania i funkcjonowania w życiu. Proces zmienia negatywne wzorce funkcjonowania w pozytywne poprzez podejmowanie dojrzalszych form działania, rozwiązywania swoich problemów.

Konkludując: To co ty myślisz jest najważniejsze. Przyjmujesz informację – wchodzisz w proces wewnętrzny, analiza informacji, zrozumienie procesu i po co on się zadziewa, odrzucenie starych wzorców i schematów, nie zostawianie niczego na później i działanie na nowych zasadach najpierw wewnętrznie (tworzenie planu), a nie według starych wzorców i schematów, które wciąż doprowadzało do tych samych problemów i rezultatów. Na końcu jest wyjście na zewnątrz i układnie swego życia już na nowych zasadach.

Posted in  

Comments are closed.