Banner
Nigdy więcej nie choruj
This is my site Written by dsmaster.pl on 4 kwietnia, 2020 – 11:21

W swoim wykładzie „Never Get Sick Again” doktor Bruce Lipton w bardzo przystępny sposób dla osób nie będących lekarzami wyjaśnił dlaczego chorujemy. Dał również przepis na bycie zdrowym i witalnym. Jako największą przyczynę chorób doktor Lipton podaje stres. Doktor Lipton w bardzo przystępny sposób pokazuje, co się dzieje w organizmie człowieka jeżeli jest on pod wpływem stresu. Doktor Lipton badając komórki w laboratorium odkrył, że komórka otwiera się na pozytywny sygnał (coś dającego wzrost) jednak, gdy widzi negatywny sygnał (toksyny) oddala się i zamyka. Komórka może być albo otwarta albo zamknięta, nie może być jednocześnie otwarta i zamknięta.

Co to oznacza dla człowieka?

Komórki są albo w fazie obronnej albo w fazie rozwoju. Człowiek więc nie może się bronić i rozwijać jednocześnie. Umysł obserwuje środowisko i jeśli ono wydaje się groźne umysł wysyła sygnał do komórek, że środowisko nas nie wspiera i zaczyna zagrażać. Odpowiada za to system zwany „Oś nadnercza przysadki mózgowej”. Za percepcję odpowiada podwzgórze, które jest częścią mózgu. Kiedy podwzgórze dostrzega stres przekazuje ciału informację, że coś się dzieje. Wysyła informację do przysadki mózgowej, a ta z kolei wysyła ta informację do komórek. Jeżeli sygnał będzie zawierał informację o zagrożeniu sygnał dotrze do nadnerczy i będzie traktowany jako „walcz lub uciekaj”. Nadnercza uwolnią hormon stresu do wnętrza ciała i pierwsze co się stanie (preferencją organizmu) będzie przepływ krwi do rąk i nóg. To jest logiczne, jeżeli chcesz walczyć lub uciekać moc organizmu musi być w nogach i rękach. Jeżeli ta krew napłynęła do kończyn to gdzie wcześniej się znajdowała? Znajdowała się w wnętrznościach i odpowiadała za ich wzrost, zdrowie i konserwację. Logicznie więc jest to, że jeżeli krew odpłynie do kończyn to nie będzie mogła dbać o zdrowie wnętrzności i forma człowieka spada. Człowiek znajduje się w fazie obronny i ma zablokowane możliwości rozwoju. Dobrze to zrozummy tak jak pojedyncza komórka tak cały organizm człowieka albo rośnie albo się broni, jednak nie może się to odbywać w jednym czasie. Wzrost rozumieć tu należy jako dbanie o witalność, zdrowie. Komórki obumierają i rodzą się nowe.

Co z tego wszystkiego wynika?

Jeżeli twoja codzienność jest wypełniona stresem to wprowadzasz do swojego organizmu hormony, które nakierowują organizm na walkę lub ucieczkę. Organizm w tym czasie nie pracuje nad twoją formą, witalnością i zdrowiem. To dlatego zaczynasz chorować. Nie pozwalasz się odpowiednio regenerować twojemu organizmowi, hamujesz powstawanie nowych komórek. Hormony stresu zbierają całą energię organizmu na walkę lub ucieczkę i zużywają na ten cel tą energię. W takiej sytuacji hormony odcinają funkcje, które w danej chwili nie są potrzebne. To dotyczy również systemu immunologicznego. To jest logiczne bo jak jesteś w lesie i zacznie cię gonić niedźwiedź to nie będzie cię interesowało czy złapiesz jakiegoś wirusa lub czy masz tego wirusa w sobie. Możesz zginąć więc całe siły organizmu skierowane są na uratowanie cię przed niedźwiedziem. No chyba byś nie myślał/myślała w takiej chwili: „och muszę dać trochę energii na walkę z wirusem”. Cała energia zostanie skierowana na ucieczkę przed niedźwiedziem, zgadza się? System immunologiczny w takiej sytuacji nie jest ważny i to czy masz wirusa czy nie zupełnie cię nie interesuje. Hormony stresu odcinają systemy obrony. Wszyscy mamy w sobie niemal każdą chorobę i zarazki, wirusy, bakterie, pasożyty. Można powiedzieć jesteśmy zainfekowani ale nie chorujemy.

Dlaczego nie chorujemy?

Nie chorujemy ponieważ nasz system immunologiczny działa poprawnie i wykonuje dobrze swoją robotę. Powstrzymuje te wszystkie wirusy, bakterie, pasożyty i zarazki. Jednak gdy odetniesz system obronny immunologicznej te organizmy dostają szansę wzrostu w twoim organizmie. Z tego by wynikało, że tak naprawdę my nie łapiemy choroby, ponieważ tą chorobę mamy już w sobie. Po prostu gdy jesteśmy pod wpływem stresu i odcinamy system obrony immunologicznej dajemy tym organizmom szanse rozwoju w naszym organizmie, aż do wywołania choroby. Pierwszym problemem nie jest więc choroba, ale stres, który odciął nasz system obrony. Stres blokuje wzrost oraz odcina system immunologiczny organizmu.

Stres powoduje, że krew przemieszcza się do peryferiów organizmu, ściska również naczynia krwionośne w przedniej części mózgu, by wypchnąć je na tył głowy by lepiej działały zachowania odruchowe. To w przedniej części mózgu znajduje się nasza świadomość. Stres więc sprawia, że człowiek staje się mniej inteligentny. Rządy dobrze o tym wiedzą to dlatego utrzymują poprzez media, prasę i telewizjię coraz większy stres w ludziach. To daje nam wyjaśnienie dlaczego media straszą nas 24 h na dobę. Jaki jest powód tego straszenia? Człowiek, który się stresuje choruje, ten który choruje kupuje leki i szczepionki i biznes farmaceutyczny się kręci a rząd może prowadzić swoją politykę ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych tak jak chce. Zdrowie człowieka to zyskowny interes dla koncernów farmaceutycznych i rządów. Człowiek, który nie zdaje sobie sprawy jak działa stres musi kupić lekarstwo, szczepionkę lub liczyć, że rząd zabezpieczy jego zdrowie. To czego nie wie to fakt, że ten brak wiedzy rujnuje jego życie każdego dnia.

Stres powoduje chorobę, kłopot w tym, że jak pozbędę się stresu z mojego życia to tylko wyzeruje problem. Nie będzie dla mnie zagrożenia, jednak moje zdrowie i forma nie zacznie się polepszać, pozostanie w tej formie jakiej jest. Jeżeli naprawdę zależy ci na poprawie twojego zdrowia, witalności i formy potrzebujesz w swoim życiu miłości i radości. Aby rosnąć musisz popracować nad wprowadzaniem do twojego życia miłości, radości, szczęścia i energii życiowej. To się robi poprzez analizę charakteru i Body Work.

Posted in  

Comments are closed.