Banner
Miłość z serca vs egoistyczna miłość cz. 4
This is my site Written by dsmaster.pl on 13 stycznia, 2020 – 16:51

W relacji miłosnej serce może się zamknąć pod wpływem jakiś życiowych sytuacji. Problemy życia codziennego a już w szczególności wydarzenia traumatyczne i kryzysy w różnych sferach życia sprawiają, że człowiek zamyka serce na osobę, z którą ma połączenie. W takiej sytuacji połączenie zostaje zerwane i już nie występuje wymiana energii między sercami. Ludzie przestają czuć sercem i ego przejmuje stery. Tak jak jeszcze przed chwilą mogliśmy czuć się cudownie i byliśmy w stanie góry przenosić nagle wszystko znika i powraca szarość dnia codziennego. Serce jest zablokowane. Człowiek zaczyna żyć swoim ego i może nawet zacząć wybierać osobę z poziomu ego nie serca.

Relacje psują się różnych powodów, a to problemy dnia codziennego przygniatają ludzi tak bardzo, że zamykają swoje serce, a to znajomi, rodzina wpływają toksycznie i torpedują relację, a to pojawia się osoba trzecia, jednym słowem jakieś niekorzystne czynniki działają na relację i torpedują wymianę energii z poziomu serca. To dlatego tak ważne jest by o relację dbać, bo jak wiemy, w życiu zdarzają się trudne chwile i bez zadbania jakieś kryzysy mogą zablokować wymianę energii i zakończyć relację. W życiu bywa ciężko i to automatycznie rzutuje na relację, nie możemy naiwnie wierzyć, że serca same to pociągną bez pielęgnowania relacji. W sytuacjach kryzysowych namiętność się osłabia i ludzie zaczynają inaczej siebie postrzegać, wkradają się wątpliwości wynikające z faktu, że serca się zamykają. Ludzie blokują się na siebie wzajemnie. Serca się zamykają, wymiana energii zostaje zatrzymana. I następuje rozstanie.

Jak rozejrzymy się wokół to widzimy, że w tym narcystycznym świecie osób o otwartym sercu wcale nie ma tak dużo, więc gdy po rozstaniu zostajemy sami takie odcięcie i blokada sprawia, że bardzo szybko słabniemy i czujemy się samotni. Jeżeli nie wiemy, że w takiej sytuacji należy odblokować serce, to próbujemy zaradzić sytuacji poprzez ego, czyli chcemy szybko znaleźć kogoś, by nie czuć się tak samotnie. Blokada na sercu jest jednak cały czas, więc budujemy nową relację w oparciu o ego, no a przez ego budujemy relacje zależnościowe, koluzje, uzależnienia i odgrywamy jedną z ról: władca ( kat ) lub niewolnik ( ofiara ). W tej sytuacji prawdziwego spełnienia i czucia miłości nie doświadczamy. Ten u góry może czerpać jakąś skryptową satysfakcję z faktu posiadania i władania drugim człowiekiem, ten na dole masochistyczną lub oralną satysfakcję z bycia zależnym jeżeli w życiu kieruje się skryptem nie sercem. O prawdziwej miłości, wymianie energetycznej mowy w takiej relacji być jednak nie może.

W relacji egoistycznej energetycznie korzysta tylko osoba na górze wysysając energetycznie tego znajdującego się niżej, chociaż w konsekwencji osłabia również siebie, co doprowadza w przyszłości do kryzysu i konfliktu pary. W relacji opartej na wymianie energii z serc obydwie strony korzystają i doenergetyzowują się wzajemnie. To, co dajesz wraca do ciebie, więc dając drugiemu miłość, pojawia się jeszcze więcej miłości w tobie i jeszcze lepiej się czujesz.

Posted in  

Comments are closed.