Banner
Miłość z serca vs egoistyczna miłość cz. 1
This is my site Written by dsmaster.pl on 9 stycznia, 2020 – 14:35

Mając otwarte serce idziemy przez świat wymieniając energię z innymi ludźmi i całym światem. To jest taka idealna sytuacja, o której marzy wiele osób, bo przypomina płynięcie przez życie w oceanie miłości. Wszyscy wiemy, że niełatwo o ten ideał a jak nas dopadnie samotność, zazdrość, nienawiść to zamiast w oceanie miłości możemy się znaleźć w cuchnącym bajorku. Wielu z nas nie raz tam bywało i doskonale zdajemy sobie sprawę, że w takiej sytuacji o błogim płynięciu przez życie na relaksie mowy być nie może. Aby unikać bajorka musimy chwycić mocno ster naszego życia i dbać o swój rozwój oraz odpowiedni poziom energii. Mówimy tutaj o odpowiednim zadbaniu o siebie, zaopiekowaniu się sobą.

Znajdując się w sytuacji, gdy nie ma przy nas ukochanej osoby szczególnie musimy dbać o siebie, by nie popaść w desperację, głód miłości, bo wówczas przy wyborze człowieka nie będziemy kierowali się sercem i uczuciem, a ego i potrzebami. Egoistyczna miłość doprowadza do relacji zależnościowych i koluzji. Siła twojej osoby decyduje czy kierujesz się sercem i uczuciem czy ego i potrzebami. To dlatego tak ważne jest by pracować nad sobą, rozwiązywać swoje problemy indywidualne i wzmacniać się. Silna osoba, która umie zatroszczyć się o siebie i zaopiekować swoje potrzeby, będzie przy wyborze kierować się sercem i będzie podążać za uczuciem. Słaba osoba, które nie potrafi zaopiekować się sobą i zadbać o swoje potrzeby bez drugiego człowieka, będzie przy wyborze kierować się ego i tymi niezrealizowanymi potrzebami.

Jak zadbać o siebie, aby nie stawać się człowiekiem potrzebującym?

Rozwój pasji, przyrządzanie sobie smacznych i odżywczych posiłków, spacery, bieganie, czytanie inspirujących książek, zapisanie się na siłownię lub do innego klubu itd., itp. sprawi, że po kilku dniach zaczniesz się lepiej czuć i przestaniesz desperacko wypatrywać drugiej osoby, która pomogłaby ci realizować potrzeby. Po takich działaniach nagle zmieni się twoja energia, gdyż pojawi się w nim więcej radości. Poświęcasz sobie czas i przez to sam sobie dajesz radość, ucząc się w ten sposób dbania o siebie. Czyli pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Dzięki temu zaczynasz kontrolować swoje życie i nie rzucasz się wygłodniały/a na inne osoby. Rzeczywistość postrzegasz trzeźwym okiem doskonale orientując się kiedy z drugą osobą łączy cię uczucie, a kiedy nie. Dzięki temu człowiek układa relacje partnersko i ani nie chce dominować nad drugim, ani nie daje się drugiemu dominować.

Relacje miłosne z drugim człowiekiem należy budować w oparciu o godność. To znaczy ani ty ani druga osoba nie mogą się w takiej relacji czuć niższe, gorsze. Godność buduje się poprzez wzmacnianie związku z sobą, twoje Ja musi być silne i wyraźnie określone. Tutaj trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno twoje ciało, twój umysł jak i twój duch stanowi wartość i zasługuje na miłość. Pokochanie siebie, wielu o tym mówi, a wielu nie rozumie, o co tutaj chodzi. W sytuacji, gdy jakaś osoba odchodzi od ciebie, to nie masz lecieć za tą osobą i błagać o powrót, masz pracować nad pokochaniem siebie. Nie ma co w takiej sytuacji za bardzo babrać się w przeszłości, warto zanalizować czy relacja była oparta na uczuciu czy była zależnościowa, jednak po szybkiej analizie należy skupić się na sobie i na dawaniu sobie samemu miłości. Nie masz zamykać serca, tylko masz to serce otworzyć na siebie, a nie na osobę, która cię nie chce. W sytuacji, gdy relacja się kończy i jakoś to nas boli należy robić wszystko, co można by się wzmacniać – związki z pozytywnymi osobami, bycie w fajnych miejscach, bycie w grupie ludzi, którzy dadzą wsparcie.

Gdy się rozstajesz masz nie odcinać się od ludzi i świata, a właśnie wychodzić do ludzi i otwierać się na świat. W takich chwilach masz sycić się światem i ludźmi – smakować to, co świat daje najlepszego. Ludzie popełniają ten ogromny błąd, że odcinają się i zasklepiają się w swojej samotności przez co dzień w dzień żyją dramatem rozstania.

Posted in  

Comments are closed.