Banner
Praca z cieniem w sferze miłosnej cz. 5
This is my site Written by dsmaster.pl on 11 grudnia, 2019 – 17:42

Kolejną pułapką w pracy z cieniem w sferze miłosnej jest obecna moda, która zaciera różnice między kobietami i mężczyznami. Moda ta prowadzi do androgynizacji, czyli upodobnienia mężczyzn do kobiet, kobiet do mężczyzn. Kiedy płcie, role zlewają się ze sobą dla dziecka modele w rodzinie są niewyraziste i niejasne do odczytania. Związek kobiety i mężczyzny staje się nieprzejrzysty, gdyż zarówno ona jak i on kierują się obrazem dyktowanym przez modę. Nie rozumieją, że model podawany przez modę, jest projekcją nieprzepracowanego cienia, a nie wyrazem zintegrowanego wewnętrznie Ja kobiety i mężczyzny. Nieprzepracowany cień w wyniku kierowania się obrazem podawanym przez modę załamuje dynamikę rodziny i doprowadza do zrywania więzi łączącej kobietę i mężczyznę. Praca z cieniem polega na zintegrowaniu wewnętrznej często wypartej części męskiej/części kobiecej, nie polega na upodobnianiu się zewnętrznie do płci przeciwnej. Łatwo więc odróżnić zintegrowany cień od nieprzepracowanego cienia przez to czy osoba kieruje się obrazem w kreowaniu swojego życia czy wewnętrznym Ja.

Moda poprzez kreowanie obrazów przyczynia się również  do pogłębiania podziałów między kobietami i mężczyznami ale co chyba warto tu dodać takie podążanie za obrazem doprowadza do podziału między rodzicem a dzieckiem. Feminizacja płci męskiej i czynienie płci żeńskiej bardziej męską to efekt kierowania się dzisiejszą modą.

Kolejną pułapką w pracy z cieniem w sferze miłosnej są media, kultura masowa i telewizja. Kultura masowa, media, telewizja warunkują zarówno mężczyznę jak i kobietę na osobę narcystyczną, dla której liczy się tylko własny obraz. Obraz jest wszystkim o co się należy troszczyć, nie należy zadawać pytań, myśleć samodzielnie – tak programuje umysły kobiety i mężczyzny telewizja. Nie należy dbać w własne zdrowie fizyczne i psychiczne przecież zawsze można zafundować sobie operację plastyczną. Na rynku jest wszystko, co klient potrzebuje. Zamawiasz i masz. Reklamy w telewizji obiecują natychmiastowe efekty, bez włożenia pracy własnej ( pracy z cieniem tym bardziej ). To programowanie promuje formy ucieczkowe, przez co ludzie nie rozumieją jak ważna, wręcz kluczowa dla sukcesów w różnych sferach życia jest praca wewnętrzna z cieniem. Media, telewizja przekonują „Nie myśl o tym, rozsiądź się wygodnie w fotelu i karm oczy, pilot w ręku to wszystko czego potrzebujesz”. Człowiek myśli sobie: „Jestem zmęczony/a po pracy, nie chce mi się rozwiązywać problemów, dziś nie mam na to siły, włączę TV i się odmóżdżę”. Człowiek taki nie rozumie, że przez takie podejście i nastawienie sam kreuje w swoim życiu kryzysy, które mogą pogrążyć w ruinie sferę miłosną.

Banalne, puste rozmowy z Ukochaną osobą, nie zastąpią głębokich, poruszających serce rozmów i nie zaopiekują wewnętrznych potrzeb serca. Brak zainteresowania problemami wewnętrznymi, czy problemami interpersonalnymi nie sprawi, że te problemy znikną. To, że wiele osób i par żyje w ten sposób nie znaczy, że to jest przepis na sukces w sferze miłosnej. Znaczy tylko tyle, że wielu ludzi daje siebie programować telewizji, mediom i masowej kulturze. Tylko tyle, albo aż tyle. To, że człowiek nie będzie myślał nie oznacza, że uchroni go to przez projekcjami nieprzepracowanego cienia. To, że zamknie oczy nie oznacza, że zło zniknie. Ciemność pojawi się prędzej czy później i spowoduje poważne kryzysy. Lepiej więc wiedzieć niż nie wiedzieć. To poważny temat, wiem, że wygodniej jest żyć fajnie i nie myśleć o problemach, jednak nie można wierzyć, że życie będzie wyglądało jak sit-comy, które tak namiętnie oglądają ludzie.

Ta kultura próbuje przekonać że: „Niewiedza jest błogosławieństwem”, w starożytnym Egipcie mawiano że: „Niewiedza jest złem”. Złem dlatego, że brak wiedzy sprawi, że pojawi się zło w życiu człowieka, to nieunikniona konsekwencja. Brak pracy z cieniem spowoduje kryzysy, destrukcję relacji, zniszczenie więzi między kobietą i mężczyzną. Człowiek zawsze ma wybór – rozwijać się, budować relację w oparciu o wartości duchowe i moralne czy rozsiąść się fotelu i oglądać sit-comy. Każdy wybór niesie za sobą określone konsekwencje. Warto się zastanowić, który wybór przyniesie człowiekowi sukces w sferze miłosnej?

Posted in  

Comments are closed.