Banner
Ulepszanie siebie
This is my site Written by dsmaster.pl on 20 października, 2019 – 19:09

Projektując sukces w jakiejkolwiek dziedzinie należy zacząć od fundamentu, którym jest sam człowiek. Zdrowie fizyczne i psychiczne jest absolutnie niezbędne jeżeli człowiek myśli o sukcesie w przyszłości i wyznacza sobie długoterminowe cele. W tym artykule zajmiemy się ulepszaniem siebie poprzez podejście holistyczne – zadbanie jednocześnie o ciało i psychikę. Takie podejście pomoże ci zabezpieczyć się przed chorobami cywilizacyjnymi, ulepszyć działanie umysłu, optymalnie działać w biznesie, w życiu prywatnym, a także rozwijać swoją osobowość. Nasze samopoczucie zależne jest od wielu czynników już choćby nawet to jaką muzykę sobie włączymy będzie wpływało na to jak się czujemy. Możemy poprzez muzykę pobudzić w sobie energię lub włączyć w sobie niedźwiedzia w trybie zimowego snu.

Zasada jest tutaj prosta wszystko to co wkładasz do swojego ciała i umysłu, powoduje skutek. Ludzie mają z tym problem, gdyż czasami skutek jako problem pojawia się po jakimś czasie ( dlatego ludzie bagatelizują ostrzeżenia ). Tak jest na przykład z paleniem papierosów. Od jednego papierosa nic ci się nie stanie, może nawet jak wypalisz sto to nie zauważysz skutków, jednak palenie nałogowe wpływa negatywnie zarówno na twoją psychikę jak i ciało, uzależnia cię, jako narkotyk działający 5 minut odcina cię od czucia ciała, odstresowujesz się za pomocą papierosa uciszając ważne sygnały z organizmu, który woła o uwagę. Papierosy sprawiają, że niezbyt pięknie pachnie ci z buzi, psują ci się zęby a długoterminowo wspomagają wyhodowanie raka w twoim ciele. Osoba która pali papierosy wykazuje się więc wielką krótkowzrocznością i tak naprawdę nie szanuje swojego ciała, które tak wiele traci przez sięganie po papierosy.

W tym artykule chcę promować podejście charakteryzujące się długowzrocznością jeżeli chodzi o zdrowie i życie. Takie podejście ulepszania siebie jako cel długoterminowy człowiek realizuje poprzez:

# 1 Body Work

Praca z ciałem, ćwiczenia fizyczne, które nakierowane są na wspieranie celów życiowych w trzech głównych sferach życia człowieka: zawodowej, miłosnej, osobistej. Nie powiem tutaj w tym artykule, że dobra jest na przykład joga lub siłownia, a złe jest coś innego. Dla każdego coś innego. Ja osobiście polecam ćwiczenia bioenergetyczne Lowena wykonywać w domu, a co tam jeszcze ktoś dołoży zależne jest od jego osobowości. Najlepiej gdy specjalista dokona analizy charakteru wówczas można dobrać ćwiczenia idealnie pasujące do danej osobowości.

# 2 Zdrowe odżywianie

Tutaj również nie można powiedzieć, że podejście fit lub wegetariańskie jest dobre a inne jest złe. Wszystko zależne jest od osobowości i poziomu rozwoju. Co można zalecić każdemu to: jedzenie większej ilości warzyw, zdrowych tłuszczy i białka z dobrego źródła, eliminację cukru ( SPRZYJA POWSTAWANIU WSZYSTKICH CHORÓB CYWILIZACYJNYCH ), unikanie potraw powodujących alergie i stany zapalne.

# 3 Powrót do natury

Technologia sprawia, że człowiek jest niemal bez przerwy bodźcowany przez multimedia, poprzez co siedziałby tylko w fotelu i klikał lub wpatrywał się w ekran czy to komputera czy telewizora. To wygodnictwo sprawia, że spada sprawność i odporność zarówno psychiczna jak i fizyczna. Nie chodzi o to, by „rzucić wszystko w cholerę i wyjechać w Bieszczady” ale o to by bardziej zbalansować swoje życie. Może to być wynajdywanie nieprzetworzonej, mniej chemicznej żywności, filtrowanie i uzdatnianie wody, eliminację chemii z pożywienia. W dzisiejszych czasach konieczne jest oderwanie się od szumu komunikacyjnego miast i spędzanie czasu czy to w lesie, czy to na łące, na polu, gdzieś gdzie jest cicho, gdzie jest natura, gdzie można cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem.

# 4 Mentalne nastawienie

Mentalnie możesz się wzmaniać poprzez kontrolowaną frustrację swojej psychiki. Nie mówię tutaj o braniu udziału w biegach organizowanych przez GROM lub życiu przez jakiś czas w szałasie. Małe kroki wystarczą, na przykład zimne prysznice wystawiają twój organizm na stres co będzie cię wzmacniało. Zimne prysznice nie tylko wzmocnią twój mental, mają również dobry wpływ na fizykę, dzięki nim nie będziesz tak często chorować. Medytacja, kontemplacja to kolejne metody pracy nad swoim mentalem, które pomogą zapanować nad stanami wewnętrznymi, uczuciami, sytuacjami.

# 5 Wibracje fal mózgowych

Człowiek działa od Beta stanu pobudzenia ( 14 – 30 Hz ), poprzez Alfa stan medytacyjny ( 8 – 14 Hz ), przez Theta stan snu, w którym zyskuje dostęp do nieświadomości ( 4 – 8 Hz ) do Delta stanu utraty świadomości w głębokim śnie ( 0,1 – 4 Hz ). Pobudzać fale mózgowe możemy na przykład muzyką wchodząc w stan relaksu, stan Alfa, lub stan pobudzenia gdy chcemy działać, lub Theta, gdy chcemy mieć łączność z nieświadomością.

# 6 Flow życiowy

To stan, w którym wykorzystujemy maksimum swoich możliwości. Świadomość umysłu jest skierowana na osiągnięcie konkretnego celu. Wszystko składa się w całość i przybliża cię do celu – sposób żywienia, tryb życia, relaks, zarządzanie czasem. I wszystko to z boku wygląda naturalnie. O flow napiszę w następnym artykule bo to dość tajemnicze zagadnienie i wydaje mi się że przyda się bardziej szczegółowy opis.

 

Posted in  

Comments are closed.