Banner
Świadoma kobieta
This is my site Written by dsmaster.pl on 4 października, 2019 – 17:46

Być albo nie być świadomą kobietą? – oto jest pytanie. Dobra odpowiedź na nie zadecyduje o sukcesie i spełnieniu w trzech sferach życia człowieka. Podobnie jest u mężczyzn to świadomość zadecyduje o ich sukcesie. Różnica polega na tym, że mężczyzna musi być świadomy innych rzeczy a kobieta innych. Pierwsza różnica, której powinna być świadoma kobieta to taka, że kobieta nie może się spełnić w życiu poprzez działanie tak jak mężczyzna. Już słyszę lament i pomstowanie radykalnych feministek po tych słowach. Nie denerwujmy się i wejdźmy spokojnie w temat. Klasyczny feminizm i równe prawa są jak najbardziej w porządku a postulaty słuszne, jednocześnie kobieta nie może zapomnieć, że natura kobieca i męska się różnią. Co mam tutaj na myśli? Kobieta powinna rozwijać pierwiastek męski poprzez działanie na zewnątrz, karierę, realizację swojego hobby i pasji – to jest wspaniałe, jednak jeżeli nie spełni się w sferze miłosnej i rodzinnej będzie nieszczęśliwa. Różnica między kobiecą a męską naturą jest taka, że mężczyzna w działaniu w świecie zewnętrznym znajdzie spełnienie, będzie mu brakowało miłości jeżeli będzie singlem, jednocześnie odnajdzie szczęście w pracy. Natura kobiety nie pozwoli jest zyskać takiego spełnienia. Kobieca natura tworzy rodzinę, z jej wnętrza wyrasta dom i dzieci, spełnienie kobieta zyskuje poprzez ekscytację jaką wnosi do jej życia spełniający się na zewnątrz mężczyzna. Tak to stworzyła natura, to nie jest moja opinia, posługuję się wiedzą. Oczywiście kobieta może skoncentrować się tylko na pierwiastku męskim w sobie i rozwinąć go do granic możliwości, jest to jak najbardziej możliwe ( przecież kobiety obecnie nawet walczą w klatkach – mma ) i kobieta może odnosić wielkie sukcesy na polu kariery, jednocześnie odbędzie się to kosztem sfery miłosnej i rodzinnej. Epidemia singielek w dzisiejszych czasach pokazuje dobitnie, co się dzieje, gdy kobieta za bardzo zacznie rozwijać w sobie pierwiastek męski zaniedbując kobiecy.

Świadoma kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że jak za bardzo zacznie rozwijać w sobie pierwiastek męski, to będzie zabijała w sobie naturę kobiecą, wewnętrzny ogień, dom z którego wyrasta rodzina. A co przyciąga mężczyzn? Chęć, potencjał kobiety do tworzenia ogniska. Mężczyzna tego nie potrafi więc musi do tego dojść przez kobietę. A jeżeli czuje, że przez kobietę, z którę się widuje tego nie osiągnie to ją zostawi i pójdzie szukać takiej, z którą będzie w stanie tego doświadczyć. Kobieta może być piękna, jeżeli jednak będzie odcięta od natury to żaden mężczyzna z nią się nie zwiąże się na długo. Tu mamy wyjaśnienie, dlaczego tak wiele pięknych kobiet jest samotnych. I to nie jest tak, że żaden facet nie jest w stanie dorównać ich standardom. Faceci czują, że w kobiece odciętej od swojej natury nie ma kobiecego ognia, że z niej dom nie wyrośnie, potocznie powiemy, że z tej mąki chleba nie będzie.

Kobieta świadoma rozumie również, że będąc samotną singielką, będzie się czuła o wiele gorzej niż samotny singiel mężczyzna, gdyż idzie to z natury. Mężczyzna lubi samotnie działać w świecie zewnętrznym bo taka jest natura męska. Od wieków z ogniska domowego mężczyźni wyruszali na wojny, poszukiwania pożywienia i w innych celach. W naturze mężczyzny jest przebywanie poza ogniskiem domowym. Kobieta świadoma pozwala mu wyruszać na takie wojaże i nie próbuje z niego zrobić domowego pluszowego misia do przytulania.  Oczywiście na takich wojażach mężczyzna marzy o powrocie do ogniska by się w nim ogrzać. W naturze kobiety nie ma takiego pragnienia działania i zdobywania świata, kobieta chce codziennie rozniecać płomień ogniska domowego. Ona spełnienie zyskuje dzięki ekscytującemu mężczyźnie, który z takich wojaży do niej wraca. Kobieta świadoma wie, że żyjąc domenami mężczyzn nie zyska spełnienia. Świadoma kobieta wie, że jeżeli nie będzie rozniecała w sobie ognia ogniska domowego, to pozostanie jej kupienie sobie kota, bo w jej zimnym wnętrzu żaden mężczyzna marznąć nie będzie chciał. Kobiety również przeceniają swoje możliwości bycia długo samotną i życia jak mężczyzna. Takie życie odbija się na nich mocno ponieważ uderza w ich naturę, kończy się to zwykle kryzysami emocjonalnymi i wizytą u psychologa, czy psychoterapeuty. Świadoma kobieta wie, że ma swoje potrzeby kobiece idące z natury i nie próbuje żyć jak mężczyzna. Tu chodzi o priorytety życiowe i dobre ich ustawienie.

Kobieta świadoma nie będzie ustawiała swoich priorytetów tak jak mężczyzna. Świadoma swojej natury rozumie, że sferę miłosną i rodzinną musi ustawić na pierwszym miejscu, bo tylko to może jej zagwarantować spełnienie jako kobiecie. Mężczyzna ustawia jako priorytet działanie na zewnątrz więc może to być sfera zawodowa lub rozwoju osobistego, jeżeli odbywa się poprzez działanie w świecie zewnętrznym i ekscytujące życie. Kobieta świadoma rozumie, że ustawienie priorytetów jak mężczyzna oznacza dla niej kłopoty. Kobieta sukcesu bizneswoman jeżeli jest kobietę świadomą to potrafi nawet w agresywnym środowisku biznesu wspierać swoją kobiecą naturę. Co więc robi świadoma kobieta sukcesu? Rozumiejąc ze strój jest dla niej bardzo ważny ubiera się biznesowo, ale kobieco, unika damskich garniturów, spodni, marynarek, a wybiera spódnice, sukienki. To samo dotyczy fryzury, nie robi sobie jakiś chłopięcych fryzur, nie obcina włosów nas krótko. Podkreśla swoją kobiecość poprzez długie włosy. Co ciekawe ta kobiecość również w biznesie staje się dla niej potężnym orężem. Na spotkaniu biznesowym mężczyznom, którzy spotykają się z kobietą, ubraną kobieco i ze smakiem odbiera rozum. Może ona dzięki temu przeforsować dla siebie bardzo korzystne warunki. Kobiety mogą manipulować w taki sposób mężczyznami i robią to. Nie jest to jednak jakaś nieetyczna manipulacja. W końcu zmiękczanie twardego świata biznesu nie jest niczym złym.

Świadoma kobieta używa swojej kobiecej natury do zmiękczania mężczyzn. Co ciekawe świat mężczyzn potrzebuje takiego zmiękczania swojego świata przez kobiety. Świat mężczyzn przez to staje się lepszy, mężczyźni działają na zewnątrz bardziej moralnie i tworzą lepszy świat dla wszystkich. Tak kobiety kształtują świat, rodziny i społeczeństwo. I tak właśnie kobiety dzięki swojej naturze mogą tworzyć ten świat bardziej związany z sercem człowieka, mniej narcystyczny. Aby tak się stało kobieta sama nie może być narcystyczna i męska. To właśnie dlatego musi rozwijać swoją świadomość i pracować nad jej poszerzaniem.

Posted in  

Comments are closed.