Banner
Świadomy mężczyzna
This is my site Written by dsmaster.pl on 29 września, 2019 – 17:16

Podejrzewam, że znasz powiedzenie „Mądry Polak po szkodzie” i jak to mówią w powiedzeniach mądrość ludowa się kryje. Tak jest również w tym przypadku. Polska mentalność w ogóle jest dość specyficzna i według mnie praca nad nią powinna się odbywać bez przerwy nawet wówczas, gdy jesteśmy na samym szczycie. Historia pokazała, że potrafimy sknocić nawet rzeczy wielkie ( rozwalić imperium jakim była I Rzeczpospolita ) przez brak trzeźwego spojrzenia na sytuację i brak świadomości tego, co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz. Kluczem do sukcesu i uniknięcia porażek oraz poważnych kłopotów jest tutaj świadomość. W tym artykule zajmiemy się świadomością mężczyzn w następnym świadomością kobiet.

Dzisiaj możemy się spotkać z poglądem, że dobrze jest doświadczać i że doświadczenia budują mądrość życiową. To tylko część prawdy. Doświadczenia również łamią serca, powodują traumy, załamania emocjonalne, doprowadzają do rozwodów i rozpadu rodziny, bankructw, katastrof w sferach: miłosnej, zawodowej i osobistej. Ostrożnie więc z tym doświadczaniem. No chyba zgodzisz się ze mną, że lepiej nie mieć doświadczenia rozwodu i rozpadu rodziny niż je mieć prawda? Co dobrego może dać ci doświadczenie rozwodu i rozpad rodziny? I przed rozwodem, rozpadem rodziny może cię uchronić świadomość. Dzięki rozwiniętej świadomości możesz jako mężczyzna wybrać kobietę, z którą takiego doświadczenia nie będziesz miał. Brak świadomości drastycznie zwiększa twoje szanse na rozwód i rozbitą rodzinę. Świadomość pomaga ci nawiązywać relację z kobietami, które wprowadzą mniej destrukcyjności do twojego życia, a jak będziesz miał szczęście to spotkasz taką, z która połączy cię głęboka więź miłosna i szansa na szczęście miłosne wzrośnie diametralnie. Jeżeli więc zastanawiasz się, dlaczego miałbym pracować nad poszerzaniem swojej świadomości to stoisz przed wyborem doświadczać kryzysów, traum, złamanego serca czy doświadczać więzi miłosnej, współpracy partnerskiej i spełnienia. Wybór należy oczywiście do ciebie. Ja raczej wolę unikać doświadczanie tego pierwszego, wolę wiedzieć i nie doprowadzać do takich sytuacji. Jeżeli już doświadczyłeś takich sytuacji to absolutnie wiesz, że większa świadomość jest niezbędna i nie muszę cię przekonywać do pracy nad sferą miłosną.

W innych sferach jest podobnie lepiej poszerzać swoją świadomość dzięki mentorom w karierze zawodowej czy budowaniu biznesu, niż doświadczać bankructwa, zwolnienia z pracy czy plajty. Takie sytuacje łamały już nie jednego i raczej nikt nie będzie przekonywał, że to są dobre i rozwojowe doświadczenia, z których można wyciągnąć cenne lekcje. Tak można, tylko czy masz na tyle siły, by się podnieść z takich kryzysów? Być może masz być może nie masz lepiej tego nie sprawdzać i poszerzać swoją wiedzę u mentorów, którzy wcześniej przetarli szlak, którym chcesz podążyć.

Podobnie jest również w sferze osobistej, rozwinąć możesz się szybciej, bez upadania co chwilę, gdy korzystasz z pomocy specjalistów. Rozwijasz swoją osobowość i zaczynasz bardziej rozumieć swoje mechanizmy działania, swoje wzorce, nawyki, przekonania. To, co nieświadome wypływa na wierzch i staje się częścią świadomości, dzięki temu rozumiesz więcej i możesz działać inaczej.

Poszerzanie świadomości odbywa się w procesie trivium najpierw przyswajasz wiedzę, następnie przetwarzasz tę wiedzę i następuje zrozumienie, rozumiejąc możesz działać na zewnątrz bardziej efektywnie, zdobywając konstruktywne cele, budując dobre życie. Świadomość buduje troska i zaangażowanie w to by wiedzieć, rozumieć i działać rozumnie. Zobacz głupie doświadczanie może absolutnie nic ci nie przynieść, możesz wciąż popełniać te same błędy i popadać w te same problemy. Wielu ludzi usprawiedliwia takie doświadczenia karą za grzechy, karmą, losem, przeznaczeniem itd., itp. A fakty pozostają takie, że jest to skutek braku świadomości. Znając przyczyny możesz przywołać inne skutki.

Poszerzanie świadomości musi się odbywać jednocześnie na trzech polach: sfera miłosna, zawodowa i osobista, dlatego, że jedna na drugą i trzecią bardzo mocno wpływa. Świadomy mężczyzna dzięki świadomej pracy rozumie swoją męska naturę i wpływ męskiej energii na relacje miłosne, swoją profesję i sferę osobistą. Świadomy mężczyzna nie ulega ideologii, modom, nakazom, zakazom, gdyż rozumie, że poprzez działanie, które rodzi się w wyniku przyjęcia i zrozumienia wiedzy może sięgnąć po spełnienie w trzech sferach życia człowieka. Świadomość łączy go z czymś większych od niego, z wszechświatem, dzięki czemu rozumie, że nie przyszedł na ten świat tylko po to, by być mechanistycznym pracownikiem dostarczającym dóbr swojej rodzinie i swojej firmie. Przyszedł na świat by rozwijać swój potencjał dzięki czemu jego rodzina i firma może korzystać z owoców jego pracy.

Świadomy mężczyzna nie żyje, aby służyć, zasłużyć, być godnym, czy dobrze wykonywać rozkazy, żyje on dla swojego spełnienia w trzech sferach życia. To jest zdrowy egoizm wynikający ze zrozumienia, że tylko tak może dawać swojej partnerce, swoim dzieciom i swojej firmie to, co najlepsze. Wysoka świadomość łączy go z sercem przez co, potrafi się troszczyć o innych, rozumie on jednak, że nie będzie to możliwe, gdy w pierwszej kolejności nie zatroszczy się o siebie.

Posted in  

Comments are closed.