Banner
Jak działa coaching?
This is my site Written by dsmaster.pl on 4 marca, 2019 – 18:52

Niektórzy zadają inne pytanie: Czy coaching w ogóle działa? Może odpowiem najpierw na to pytanie – tak działa.  A jak działa? Działa w ten sposób, że pomaga osiągać cele poprzez ukierunkowywanie skupienia umysłu na celowym działaniu i wspieranie działania poprzez nabudowywanie nowych doświadczeń na podobne stare doświadczenia. Jeżeli tak to wygląda to przecież człowiek sam może oprzeć się o swoje przeszłe doświadczenia i iść po cele nabudowując nowe doświadczenia na podobne stare?

W teorii wygląda to pięknie i bardzo prosto. Oczywiście jest to możliwe, jednocześnie, gdy to robisz sam/a musisz być ekstremalnie skupiony/a. Dlaczego? Ponieważ jak się rozejrzysz wokół siebie to zapewne stwierdzisz, że nie ma zbyt wielu osób wspierających cię w budowaniu nowych doświadczeń sukcesu. Ludzie tak nie działają. Ludzie szukają skutków, a nie przyczyn i to jest problem. Ty chcesz lepszych skutków działań, gdyż nie jesteś zadowolony/a z obecnych. Aby pójść w nowe potrzebujesz zmiany, a co robi ci większość ludzi? Skupia się na twoich obecnych skutkach wzmacniając je. Czyli ludzie swoim mentalem wręcz mocniej osadzają cię w twoich niezadawalających skutkach. Jak jesteś samotny/a to będą się skupiać na twojej samotności wzmacniając ją, jak jesteś biedny/a będą skupiać się na braku pieniędzy wzmacniając ten brak, jak jesteś nieszczęśliwy/a skupią się na tym nieszczęściu wzmacniając je.

Coaching wzmacnia twoje cele. Wzmacnia skupienie na tym, czego chcesz. Dorośli lubią coaching, gdyż opiera się on na przeszłych doświadczeniach z podobnymi celami, by wzmacniać człowieka. To buduje dorosłego człowieka. Coaching nie nadaje się dla dzieci, dla dzieci nadaje się mentoring, w którym daje się również porady, wskazówki, lekcje i stosuje się o wiele więcej edukacji. Coaching idealnie nadaje się dla dorosłych i pomaga im się skupiać na tym, czego chcą, budując na tym, co już potrafią. Warto korzystać z coachingu, gdyż trudno jest nam samemu się skupiać na celach, tym bardziej jak z zewnątrz jesteśmy bombardowani informacjami od innych o skutkach, które chcemy zmieniać. Czasami zmiana wygląda tak jakbyś walczył/a z całym światem i przyznać musisz, że bycie w takiej sytuacji samotnym wojownikiem nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych zajęć.

Ludzie z zewnątrz twoi przyjaciele, rodzina zwykle chcą dobrze i mają dobre intencje, ale zupełnie nieświadomie kierują skupienie twojego umysłu na to, co chcesz zmienić. Umysł skupia się na tym, co cię niezadawala i to jest zasilane energią. Cele oddalają się, człowiek nie skupia się na celach i nie idzie w ich kierunku. Dni, tygodnie, miesiące mijają i nic się nie zmienia. A ludzie wokół coraz bardziej cię cisną mówiąc „hej dlaczego jeszcze nie masz?” zupełnie nie zdając sobie sprawy, że przez swoje skupienie na tym braku wspierają cię w kreowaniu rzeczywistości braku. Jeżeli masz znajomych, przyjaciół, rodzinę, która wspiera cię w osiąganiu twoich celów i rozumie psychologię działania umysłu to jesteś naprawdę szczęściarzem/szczęściarą. Doceń ten skarb, który masz. Większość ludzi nie będzie miała jednak takiego szczęścia i bliscy będą jechali według automatycznego programu, który jest zwykle negatywny i skupia się na negatywnych skutkach twoich działań. W takim wypadku pozostają ci dwie drogi.

  1. Samodzielna praca nad celami z ekstremalnym skupieniem, pilnowaniem swojego umysłu i kontrolowaniem negatywnego wpływu innych na ciebie
  2. Praca ze specjalistą w coachingu, gdzie specjalista pomaga ci się skupić, wzmacnia cię wydobywając przeszłe doświadczenia sukcesów, na nich budując wizję przyszłego sukcesu i działanie.
Posted in  

Comments are closed.