Banner
Klucz do sukcesu w życiu
This is my site Written by dsmaster.pl on Luty 27, 2019 – 16:50

Psychika człowieka jest kształtowania przez modele matki i ojca, dlatego mamy w sobie zarówno część żeńską jak i męską. Dominująca i bardziej widoczna jest ta zgodna z naszą płcią, jednocześnie mamy również tą drugą cześć. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i działa wykorzystując tylko jedną część przez co ogranicza swoje możliwości. Optymalne działania możemy uzyskać jeżeli będziemy działali holistycznie wykorzystując obydwie części.

Dlaczego to jest optymalne działanie?

Ano dlatego, że w życiu różnie bywa, czasami trzeba być twardszym i troszkę mocniej cisnąc, a czasem trzeba wykazać miękką postawę i odpuścić mocne działanie. Część męska odpowiada za działanie, logiczne analityczne myślenie, część żeńska odpowiada za emocjonalność, czucie, wrażliwość, intuicję i empatię. Jeżeli mamy dostęp zarówno do swojej męskiej jak i żeńskiej części wówczas możemy reagować optymalnie i dostosowywać swoje działanie idealnie do sytuacji.

Zwykle człowiek widzi się po jednej stronie bez względu na płeć. Dzisiaj również wiele kobiet używa tylko swojej męskiej części. Wynika to z faktu, że dzisiejszym światem rządzi ego. Ego reprezentuje męską część czyli działanie i ekspansję w świat zewnętrzy. Serce reprezentuje kobiecą część czyli wewnętrzy emocjonalny, uczuciowy świat człowieka. Dzisiaj ludzie potrzebują więcej serca, w działanie powinno być wkładane więcej troski. Pełne życie oznacza działałanie w świecie w oparciu zarówno o ego jak i serce. Jeżeli działamy w oparciu o męską stronę możemy osiągać rezultaty nawet duże, jednak długoterminowo w tym działaniu zabraknie troski i prawdziwie głębokich relacji z innymi. Jeżeli człowiek chce działać tylko w oparciu o stronę żeńską zabraknie mu siły do ekspansji w świat i będzie czekał aż samo się stanie, aż ktoś przyjdzie i mu da czy pomoże. W tym wypadku zabraknie siły ego do działania, gdyż jest za dużo emocjonalności i uczuć, które nie pozwalają działać. Widzimy więc, że żyjąc w oparciu tylko o jedną stronę niepotrzebnie się ograniczamy. W życiu jest tak, że w jednej sytuacji sprawdzi się działanie w oparciu o męską część, w drugiej sprawdzi się działanie w oparciu o żeńską część.

Optymalny sposób funkcjonowania osiągniesz, gdy potrafisz przeskakiwać pomiędzy tymi częściami. Czasami możesz być twardszy/a, czasami wrażliwszy/a. Czasami działasz na zewnątrz ( męską częścią ), czasami idziesz do wewnątrz ( i pozwalasz działać kobiecej części ). Naturalnie poruszasz się na zewnątrz i do wewnątrz. To pozwala ci również lepiej poznawać siebie, bo gdy działasz na zewnątrz możesz odkryć jakiś blok wewnątrz i nie masz problemu pójść do wewnątrz i zająć się tym blokiem i go usunąć. Mając zintegrowane dwie części rozumiesz również, że nie możesz być tylko wewnątrz, bo nie osiągniesz tego, co chcesz. Rozumiesz, że musisz również działać na zewnątrz. Funkcjonowanie w oparciu tylko o jedną stronę nie może dać spełnienia, ani egocentryzm, ani nadwrażliwość nie jest dobrym sposobem działania. Holistyczne działanie jest wolne od stereotypów odnośnie kobiecości i męskości. Jeżeli rozumiesz, że masz dwie części i wykorzystujesz je w swoim życiu, to niemożliwe staje się byś widział/a się w ograniczonej sztywnej formie.

Czyli ciekawy paradoks z tego wynika bo jednego dnia możesz powiedzieć, że kobiecość bardziej się sprawdza w danej sytuacji, by następnego dnia powiedzieć, że męskość bardziej sprawdza się w danej sytuacji . I to i to jest prawdą. Kiedy zrozumiesz ten paradoks to będzie znaczyło, że zintegrowałeś/aś dwie części męską i żeńską. Czyli w praktyce oznacza, to że mężczyzna może jednego dnia być twardym i odważnym, by w następnym czuć się bezsilnym i nawet płakać. Czyli w praktyce oznacza to, że jednego dnia kobieta może być bezsilna i płakać, by w następnym wziąć się w garść by odważnie i twardo zadziałać w świecie zewnętrznym. Jeżeli nie będziesz rozumieć tych zmian to znaczy, że jeszcze nie potrafisz działać w oparciu o dwie części męską i żeńską.

Posted in  

Comments are closed.