Banner
Zarządzanie własną energią
This is my site Written by dsmaster.pl on 26 stycznia, 2019 – 19:08

Jeżeli jesteś managerem/prowadzisz ludzi powinieneś/powinnaś przeczytać ten artykuł ta wiedza ci się przyda.

Jeżeli zależy ci na rozwijaniu swojego body language powinieneś/powinnaś mieć świadomość swojej energii w ciele. To energia głównie decyduje o tym jak się poruszamy. Zdrowa i silna emocjonalnie osoba porusza się z gracją. Słowo klucz to gracja. Tutaj możemy się nie zrozumieć bo ludzie od mody promują sposób poruszania się sztuczny i mechaniczny – nie o takiej gracji tutaj piszę. Gracja to naturalne, swobodne , nieskrępowane poruszanie się, które wysyła komunikat twojemu rozmówcy, że dobrze się czujesz w swojej skórze. Zwierzęta poruszają się naturalną gracją, wiec możesz pooglądać sobie programy przyrodnicze ze zwierzętami i poobserwować ich ruch, wtedy załapiesz o co chodzi. Energia w ciele jest tak ważna, gdyż ludzie nie znając się próbują szybko odkryć z kim mają doczynienia, a to można dość dobrze rozszyfrować obserwując jaką energia emanuje człowiek. Sam/a przyznaj, że dość łatwo można odróżnić lidera od outsidera, człowieka sukcesu od człowieka przegranego. Z tego względu, że można ludzi czytać po ich energii. Warto zainwestować czas i pieniądze w pracę nad swoją „gracją ciała”. Zwykle przez swoje sztywne skrypty osobowości w ciele mamy sporo bloków przez co energia jest zablokowana. I chociaż bardzo byśmy chcieli kroczyć z gracją przez życie to różnie nam to wychodzi. Warto udać się do specjalisty, który zrobi analizę charakteru, zlokalizuje bloki w ciele i zaleci proste ćwiczenia, które będzie można wykonywać w domu, by poprawiać swój body language.

Wyprostowana sylwetka, sprężysty, energiczny krok, bystre, żywe i święcące oczy są dowodem mocy i siły witalnej człowieka. Gdy taką osobę widzą inni poraża i zaraża innych swoją energią. Taka osoba bardzo łatwo może stać się liderem, prowadzić i inspirować innych. I do takiego stanu jako manager powinieneś/powinnaś dążyć. Zauważ ciekawą rzecz. Nawet jak masz sporo energii w sobie, to jak zachorujesz, jesteś zestresowany/a, masz gorszy czas to wszystko zaczyna się zmieniać. Zauważ, że osoby, które patrzyły z podziwem na ciebie mogą zacząć cię podważać lub nawet atakować. Widzisz więc jak dobrze jest znać sposoby na szybki powrót do formy i umiejętność zarządzania własną energią. Jeżeli nie potrafisz zarządzać własną energią można powiedzieć, ze kusisz los i wystawiasz się na strzał. Sytuacje trudne, stresowe, szczególnie wymagające mogą aktywować bloki w twoim ciele, tak, że nie będziesz nawet świadom/a, że nagle zatraciłeś/as swoją charyzmę i tracisz w oczach ludzi, których prowadzisz. Świadomość jest tu niezbędna. Musisz wiedzieć co się dzieje w twoim ciele i dlaczego. Jeżeli znasz sposoby pracy z blokami w ciele nie ma problemu. Obserwujesz i wiesz, co się dzieje. Robisz ćwiczenia uwalniające bloki i dzięki temu się rozwijasz. To jest optymalne podejście, bo trudna sytuacja aktywuje ci blok, a ty poprzez pracę z ciałem i autoanalizę pozbywasz się bloku i problemów. W taki sposób każdego dnia poruszasz się z większą gracją i robisz coraz większe wrażenie na ludziach. Zabezpieczasz się również przed atakiem ze strony innych.

Każdy czasami ma gorszy dzień, czasami zdarzą się choroby, problemy, wypadki losowe. Jeżeli nie wiesz jak pracować ze swoją energią problemy czy choroby sprawiają, że twój poziom energii spada, aktywują się bloki przez co będziesz się poruszał/a w sposób komunikujący słabość, chorobę. W takiej sytuacji możesz stać się łatwo celem ataku ( mamy w sobie też tą zwierzęcą część, stąd przyjmujemy role grupowe, niektórzy są wojownikami, a inni celami ich ataków ), nie chcesz tego dlatego naucz się zarządzać swoją energią i pracować ze swoim ciałem.

Posted in  

Comments are closed.