Banner
Jak mieć więcej energii do pracy
This is my site Written by dsmaster.pl on 12 stycznia, 2019 – 11:13

Jeżeli jesteś managerem/prowadzisz ludzi powinieneś/powinnaś przeczytać ten artykuł ta wiedza ci się przyda.

Dlaczego zostajesz managerem i firma chce ci więcej płacić? Możesz pełnić tą funkcję, gdyż ciąży na tobie większa odpowiedzialność, jesteś w stanie przepuścić przez siebie więcej frustracji i wydatkować więcej energii. A jeżeli takie wymagania są przed Toba stawiane to musisz nauczyć się jak mieć więcej energii, by robić więcej, szybciej, ważnych dla firmy rzeczy. Po czym rozpoznasz skutecznego managera, który odnosi sukcesy w pracy? Managera sukcesu rozpoznasz od razu po energii i aurze jaką roztacza wokół siebie. Jeżeli jesteś zmęczony/a, zniechęcony/a, nie daj Boże wypalony/a to widać po tobie i ludzie dostrzegają, że coś z tobą jest nie tak. Chcąc być skutecznym w pracy managerem musisz zadbać o to, by mieć siłę na wykonywanie swoich zadań, musisz być wyspany/a, zregenerowany/a i gotowy/a do działania. Dochodzimy tu do podstawy podstaw – musisz dbać o optymalne ładowanie twoich baterii.

Jak więc możesz ładować swoje baterie?

  1. Dieta

Musisz zadbać o to co znajduje się na twoim talerzu. Fast food raczej możesz sobie darować jeżeli chcesz mieć każdego dnia mnóstwo energii. Jeżeli jesteś niepoprawnym fanem foodów zrób sobie jeden dzień odpuszczenia diety np. sobota i pozwól sobie na fooda, ale to ma być tylko jeden dzień. Nie ma co tu szaleć i zgłaszać do dietetyka, by narzucał jakiś reżim, warto bardziej wsłuchiwać się w swoje ciało. Zrezygnuj z pustych kalorii – cukrów, a zastąp je produktami zbożowymi i nasionami strączkowymi. Pamiętaj o błonniku, który zadba o twoje narządy odpowiedzialne za trawienie i wydalanie. Jedz wysokiej jakości białko, sprawdź jak działa na ciebie mleko czy cię zamula czy masz energię do działania. Z mlekiem to jest różnie jedni mogą inni nie. A często na śniadanie jakieś musli z mlekiem lubimy sobie zaserwować. Zasada jest taka, że produkty, które powodują sennność, zamulenie i brak energii powinieneś/aś eliminować ze swojej diety. Tu musisz nauczyć się czuć swoje ciało i zacząć z nim współpracować a nie działać przeciw niemu.

  1. Używki

W pierwszym punkcie mówiliśmy o tym, że musisz zacząć czuć swoje ciało, by diagnozować poziom energii. Używki skutecznie ci to uniemożliwiają, przytłumiając wszelkie emocje płynące z ciała. Palenie – wybaczcie palacze, ale uważam, że jest to okropny nałóg, ani to smaczne, ani dodające uroku osobistego, a w dodatku kosztuje sporo. Palenie papierosów odcina cię dosłownie od czucia emocji, badania poziomu stresu w twoim organizmie. Jeżeli chcesz być bardziej świadomym człowiekiem, który wie, co się dzieje w jego ciele rzuć palenie. Alkohol – wielu ludzi uważa, że po ciężkim dniu alkohol pozwala się rozluźnić. Tak, ale jednocześnie zaburza energetykę twojego ciała przez co nie możesz optymalnie ładować swoich baterii. Czas, który mógłbyś/mogłabyś przeznaczyć na ładowanie baterii musi zostać przeznaczony na regenerację szkód jakie wyrządził alkohol w organizmie. O narkotykach nie będę nawet pisał, bo jest to droga prosto w przepaść i jeżeli chcesz podkręcać się w pracy narkotykami to proszę już wykup miejsce na cmentarzu, za niedługo tam spoczniesz i odpoczniesz.

  1. Ćwiczenia fizyczne

Musisz ćwiczyć fizycznie koniec kropka. To absolutna konieczność. Idealnie by było, gdybyś miała/a dobrany idealny zestaw ćwiczeń do twojej struktury osobowości. Ja na przykład mam taki zestaw ćwiczeń idealny dla mojej struktury osobowości. To bardzo ważne, żeby ćwiczenia rozwiązywały a nie podkręcały problemy. Ja osobiście dlatego zrezygnowałem z treningów brazylijskiego jiu – jitsu, gdyż te treningi podkręcały we mnie sadyzm, który staram się eliminować ze swojej osobowości. Bardziej dla mojej osobowości sprawdza się boks, muay thai i to teraz robię. Siłownia jest dobra jeżeli nie masz dużych bloków w barkach i plecach, jeżeli ćwiczysz na siłowni zawsze pamiętaj o rozciąganiu. Jak lubisz ćwiczenia z ciężarami połącz je z jogą, joga pozwoli ci pracować z blokami w ciele.

Najlepiej jakbyś dobrał/a ćwiczenia do pracy z ciałem po analizie charakteru, wówczas ćwiczenia będą wspomagały twój rozwój zawodowy i osobisty.

Posted in  

Comments are closed.