Banner
Wujek dobra rada
This is my site Written by dsmaster.pl on 10 grudnia, 2018 – 19:11

Zapewne to znasz i temat nie jest ci obcy. Siedzisz sobie przy stole z rodziną czy znajomymi i nagle niewiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego głos w twojej sprawie zabiera samozwańczy „wujek dobra rada”. Można pominąć fakt, że nikt nie prosił go do zabierania głosu na twój temat, ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że ta osoba nie została wtajemniczana przez ciebie w twoje sprawy. Wujek dobra rada wie jednak lepiej, szczególnie jeżeli chodzi o relacje interpersonalne jest samozwańczym ekspertem. On wie najlepiej, co powinieneś, czego nie powinieneś, kto jest kim, z kim można, z kim absolutnie nie. Wujek dobra rada wyrocznia delficka naszych czasów, przyjdź zapytaj i otrzymaj natychmiastową odpowiedź i to za darmo. Znasz to prawda? Zwykle przy stole na imprezach objawia nam się taki wujek dobra rada, to ta osoba ( może to być mężczyzna lub kobieta bez znaczenia ), która lubi sobie pogadać szczególnie o innych. Tutaj należałoby się zastanowić, dlaczego z taką namiętnością rozprawia o innych osobach. Zdradzę ci sekret tych osób. Wujek dobra rada rozprawia o innych, gdyż jego życie jest nudne i nieszczęśliwe, jego związek pozbawiony jest żaru i namiętności. Taka osoba jest sfrustrowana, na głębokim poziomie nieszczęśliwa i zakompleksiona. Do pozbycia się swoich kompleksów wykorzystuje inne osoby, a jej rady tak naprawdę niosą ze sobą jad, który ma podkopać twoją wiarę w siebie, pewność siebie i pasję życia. Wszystko czego pragnie wujek dobra rada to, by inni byli na tym samym poziomie co on. Jego rady są wyrazem jego przekonań o świecie i relacjach interpersonalnych. Jako, że jest on osobą zakompleksioną, bojącą się sięgać po marzenia, będzie dawał ci rady, które tak naprawdę są podcinaniem skrzydeł i podkopywaniem twojej pewności siebie. Zobacz jak bardzo ryzykujesz wysłuchując tych rad, już nawet nie będą wspominał o konsekwencjach jeżeli posłuchasz się ich i zaczniesz działać według nich.

Wujek dobra rada projektuje na ciebie swoje przekonania i radzi z poziomu, na którym się znajduje. A jako, że jest na bardzo niskim poziomie rozwoju osobistego to często poza potrzeby fizjologiczne i bezpieczeństwa jego wizje nie sięgają. Wujek dobra rada ani nie zajmuje się doradztwem zawodowo i nie jest to jego dziedzina kompetencji, ani w praktyce nie rozwija się, nie sięga po cele, marzenia. Wujek dobra rada siedzi już od wielu lat w strefie komfortu, która jest na bardzo podstawowym poziomie i nic nie zapowiada, że coś się w tej kwesti zmieni w najbliższym czasie. Pomyśl słuchając jego rad będziesz tam gdzie on. Jeszcze raz ci to powtórzę, słuchając jego rad będziesz tam gdzie on. A może inaczej to ci powiem ktoś inny sięgnie po marzenia i cele, bo wujek dobra rada powiedział, że one nie są dla ciebie. Powiem ci to jeszcze raz ktoś inny będzie miał to, czego pragniesz ponieważ wujek dobra rada powiedział, że nie warto próbować. Myślę, że już rozumiesz, o co chodzi.

W sytuacji, gdy masz jakiś problem, trudną kwestię do rozkminienia, potrzebujesz analizy skomplikowanej sytuacji, zagmatwały się relacje interpersonalne, nie wiesz, w którym kierunku pójść nie pytaj o radę rodziny, przyjaciół, znajomych. Zapamiętaj rodzina, przyjaciele kochają cię ( zapewne nie wszyscy, są i tacy, którzy źle ci życzą ) jednak nie mają kompetencji, by objaśnić ci sytuację w szerokiej perspektywie, po prostu będą dawać radę zgodną ze swoimi przekonaniami ( a mogą to być bardzo ograniczające przekonania ). Ich rady mogą być kierowane ich ograniczeniami, być może nie będą oni w stanie znieść twojego szczęścia, jeżeli będzie ono przekraczało poziom, na którym funkcjonują. Warto z takimi tematami udać się na konsultację do specjalisty. Konsultacje trochę kosztują, to dlatego, że specjaliści inwestują mnóstwo czasu i pieniędzy na zdobywanie wiedzy i pracę nad sobą. Dzięki temu masz gwarancję, że specjalista będzie profesjonalny, nie będzie projektował na ciebie swoich przekonań, nie będzie poprzez ciebie kompensował swoich braków. Specjalista zanalizuje twoją sytuację w oparciu o najlepszą wiedzę, biorąc pod uwagę kontekst zarówno społeczny jak i twoją osobowość. Taka konsultacja pokaże ci co i dlaczego, co wyszło od ciebie, a co przyszło z zewnątrz i dlaczego doprowadziło to do problemu. Specjalista nie będzie ci też dawał dobrych rad, no chyba, że go o to poprosisz. Decyzja będzie należała do ciebie. Tylko, że podejmiesz ją wiedząc dokładnie, co się dzieje i dlaczego. Wspaniale jest widzieć prawdę, głupiec jest ślepy a sądzi, że pozjadał wszystkie rozumy. Wujek dobra rada mało wie, mało dostrzega a w swej głupocie sądzi, że wie wszystko.

Posted in  

Comments are closed.