Banner
(Nie)czująca kobieta
This is my site Written by dsmaster.pl on 24 listopada, 2018 – 16:29

W artykule „(Nie)działający mężczyzna” mówiliśmy o tym, że natura mężczyzny wzywa go do spełnienia się poprzez działanie w swojej dziedzinie kompetencji i od tego zależy jego sukces tak w miłości jak i w życiu w ogóle. Kobiety osiągają spełnienie nie poprzez działanie a poprzez czucie, to dlatego kobiety lepiej rozumieją procesy interpersonalne, są bardziej empatyczne i intuicyjne. Niestety narcystyczny styl współczesnego życia sprawia, że tak jak mężczyźni chcą być pokazowymi modelami „prawdziwych mężczyzn” ( odchodzącymi od działania i swojej natury ), tak kobiety stają się mniej czujące ( w taki sposób odchodzą od swojej natury, odcinają się od swego ciała i rozdmuchują swoje ego ). Żyjąc tylko w ego, odcięta od ciała kobieta szuka odpowiedniego modelu mężczyzny przyczyniając się w ten sposób do narcystycznego rozdmuchiwania ego mężczyzny. Mężczyźni łapią się na ten haczyk sądząc, że w ten sposób doznają spełnienia. Można ich zrozumieć, gdyż mężczyzna może doznać spełnienia w miłości tylko poprzez kobietę, gdyż ona jest łącznikiem między światem zewnętrznym ( który reprezentuje mężczyzna ) a światem wewnętrznym ( który reprezentuje kobieta ). Mężczyznom brakuje jednak wiedzy o narcyzmie, mężczyzna nie może doznać spełnienia poprzez narcystyczną kobietę. Narcystyczna kobieta jest odcięta od swojego serca i jest „nieczująca”. Narcystyczna kobieta funkcjonuje w oparciu o rozdmuchane ego i fałszywe Ja. Kobieta, która chce zbudować relację miłosną opartą o głębokie uczucie i zaangażowanie powinna iść w kierunku coraz większego czucia a nie w stronę ego. Jak to zrobić? Powinna rozwiązać swoje problemy emocjonalne, nabyć cech, których wcześniej wymagała od partnera, nawiązywać coraz większy kontakt z własnym ciałem i własną naturą. Swój ciągnie do swego. Jeżeli będzie mniej narcystyczna przyciągnie mężczyznę mniej narcystycznego, bardziej prawdziwego i czującego. Złoto ciągnie do złota, żelazo ciągnie do żelaza.

Kobieta, która pragnie rozwinąć swoją kobiecość musi rozwinąć w sobie potencjał mądrości, miłości i wolności. Kobieta taka musi zrozumieć jaką rolę pełni w społeczeństwie, w rodzinie mężczyzna i wiedzieć jak nie rozwijać w nim narcyzmu. Takie postępowanie jest nie tylko dobre dla niej, dla jej rodziny, ale jest dobre dla całego społeczeństwa. Mądra kobieta rozumie męską naturę i to sprawia, że buduje spełnione relacje miłosne. Niektórym kobietom wydaje się dziś, że są tak niezależne, że nie potrzebują w ogóle mężczyzn do szczęścia. Przecież mogą iść do banku spermy i zamówić sobie jak w sklepie najlepsze geny i zafundować macierzyństwo bez mężczyzny.

Mężczyźni mają dziś problemy w określeniu swojej roli również dlatego, że na poziomie nieświadomości kobiety wysyłają im przekaz – jesteście niepotrzebni. Dla mężczyzn jest to trudna sytuacja i próbują odnaleźć się w niej na różne sposoby, jedni zostają uwodzicielami, wiecznymi Piotrusiami Panami, inni całkowicie rezygnują z relacji z kobietami, jeszcze inni poprzez fachową literaturę uczą się jak budować szczęśliwe relacje miłosne ( oczywiście ten model postępowania promuję, bo celem są szczęśliwe i zdrowe rodziny, zdrowe i silne społeczeństwo ). To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdzie ilość rozwodów, matek samotnie wychowujących dzieci jest zatrważająca. Dzieci przestały pełnić rolę scalającą rodzinę, jedyną szansą na szczęśliwy związek jest dziś wielkie i wzajemne uczucie, dopasowanie seksualne, partnerskie relacje, szacunek i atrakcyjność w oczach drugiej strony.

Narcystyczny styl życia nie sprzyja dziś szczęśliwym związkom, gdyż tworzy lęk przed bliskością, niewiarę w prawdziwe i głębokie więzi i strach przed porzuceniem. Gdzieś w tle na poziomie nieświadomym dzisiejszy człowiek ma przekonanie, że to tylko na chwilę, że przecież zaraz mogę wyjechać do innego miasta lub zagranicę. Dzisiejszy narcystyczny człowiek nie jest zakorzeniony, nigdy nie związał się z ziemią, gdyż wychował się w rodzinach niestabilnych emocjonalnie i społecznie, w których panował chaos. Wychowany w takich warunkach niesie w swoim sercu wielki ból i to właśnie dlatego odciął się od własnego serca. W drodze do miłości trzeba przejść przez ten ból, skonfrontować się z nim. To trudny i czasem długotrwały proces, jednak nie ma szybszej i łatwiejszej drogi. Niestety. Chciałbym podać szybsze i lepsze rozwiązanie ale takowe nie istnieje.

Mężczyźni muszą również przejść przez ten ból, ich charakter alchemicznie może zmienić się w złoto tylko poprzez drogę serca. Archetyp samca alfa musi zostać połączony z sercem, by zanikł sadyzm, który przysporzył ludzkości tyle cierpień w przeszłości. Mężczyźni rozumieją ile w przeszłości krzywd spowodowała ich agresja i poszukują nowej drogi wykorzystania swojej siły. Droga do pozbycia się sadyzmu i twórczego działania i ekspansji świata wiedzie przez serce i spełnienie w relacji miłosnej. A proces ten nie może się odbyć w relacji z narcystyczną kobietą, która zasila fałszywe iluzje u mężczyzny. Kobiety narcystyczne to kobiety agresywne i rywalizujące na równi z mężczyznami. One podobnie jak narcystyczni mężczyźni są odcięte od swego serca. Kobiety te przyciągają do siebie podobnych agresywnych mężczyzn albo słabych, którzy im się podporządkowują. W takich relacjach trwa zażarta walka a sadomasochizm przybiera najróżniejsze formy.

Dzisiaj potrzeba budowania relacji w oparciu o serca i prawdziwe wzajemne zaangażowanie. Najpierw należy jednak podjąć pracę nad sobą. Przyglądnąć się sobie i zastanowić się czy posiadam wszystkie cechy, które pragnę, by miał partner. Zacząć trzeba od siebie. Zaprzestać żalenia się na płeć przeciwną i zacząć rzetelnie pracować nad sobą.

Posted in  

Comments are closed.