Banner
Narcyzm w natarciu
This is my site Written by dsmaster.pl on 19 listopada, 2018 – 19:57

„Kobiety i mężczyźni niezdolni do bliskości i miłości – nawzajem się o tę niezdolność oskarżają. Jeśli chcemy stworzyć w dzisiejszych czasach transformacji trwały związek, to rzetelnie i odważnie zapytajmy samych siebie, czy aby posiadamy cnoty i właściwości, których wymagamy od innych. I wtedy zajmijmy się zmienianiem siebie, a nie kolekcjonowaniem pretensji i żalów innych. Jak ognia unikajmy pokusy przerzucania odpowiedzialności na „onych” i „one”. Zaprzestańmy tworzenia wygodnej, stereotypowej fikcji pod hasłem: „Nie mogę znaleźć partnera/partnerki, bo wszystkie baby są jakieś dziwne, a chłopy do niczego.”

WOJCIECH EICHELBERGER

Na wielu portalach, na których ludzie szukają znajomych, przyjaciół, kochanków, partnerów można zobaczyć ciekawe opisy, które od razu zdradzają ogromne problemy tych ludzi w nawiązywaniu relacji interpersonalnych. Wiele kobiet pisze w opisie, że potrzebuje prawdziwego mężczyzny i jeżeli facet nie jest prawdziwym mężczyzną to żeby do niej nie pisał. Dla niektórych kobiet prawdziwy mężczyzna zaczyna się od 187 cm wzrostu lub od odpowiedniej liczy zer na koncie. Mężczyźni też piszą, że potrzebują prawdziwej kobiety i jako ideał takiej kobiety mogą podawać utlenioną Barbie o odpowiednich wymiarach. Co to nam wszystko mówi? Te kobiety, ci mężczyźni chcą nawiązać relację z obrazem, który mają w głowie, i dają wskazówki jak drugi człowiek ma się dopasować do tego obrazu. Czyli dostajesz taką gotową instrukcję obsługi. Kobieta/mężczyzna zamawiają w sklepie model prawdziwej kobiety/ prawdziwego mężczyzny i oczekuję, że będzie przez 5 lat obowiązywała gwarancja i że będzie można towar zwrócić lub wymienić na nowy, jeżeli nie okaże się rzeczywiście tym „prawdziwym”.

Narcyzm w najczystszej postaci. Narcyzm w pełnym natarciu.

Niektórzy dają się złapać na tą wędkę i chcą ciężko pracować, by być tymi „prawdziwymi” i działać zgodnie z instrukcją. Tylko fakty są takie, że tworzą jakiś swój nieprawdziwy obraz pod instrukcje drugiej osoby. Nawet jeżeli uda im się wpasować w ten obraz tą są na 100% swoich możliwości, można powiedzieć są cały czas w pracy na pełnym obrotach. Tak się nie da żyć. Ani kobieta, ani mężczyzna nie są Tytanami, Bogami bez wad. Co się stanie gdy nagle będziesz na 60%. Zamawiający „prawdziwego”, „prawdziwą” będzie rozczarowany i powie, że co innego chciał i cię wyrzuci na śmietnik wymieniając na nowszy model. Jeżeli ktoś daje takie opisy, takie rzeczy wygaduje i tak afirmuje swoje potrzeby to pokazuje swój narcystyczny charakter, który chce ideału, by wzmocnić siebie i swój obraz. Taka osoba sama nie czuje się „prawdziwą”, a wewnątrz odczuwa głęboką pustkę, sądzi więc że ten „prawdziwy”, „prawdziwa” bez wad wypełni tą pustkę i wleje do jej wnętrza to wszystko czego potrzebuje. Tylko co z potrzebami tego „prawdziwego”? Nie ma o tym mowy, on/ona ma być idealny/a bez żadnych potrzeb i problemów, ideał z obrazka, który zawsze gotowy/a jest umilić czas. To jest bardzo smutne bo brakuje w tym wszystkim człowieczeństwa, narcystyczna kobieta, narcystyczny mężczyzna nie dostrzegają w drugiej stronie człowieka.

Narcystyczna kobieta pragnie być tylko z narcystycznym mężczyzną, tak jak on pragnie być tylko z nią. Taki układ nie może jednak dać spełnienia, bo obydwoje bazują na iluzji, obrazie stworzonym przez swoje umysły. Robią to ponieważ nie potrafią tworzyć prawdziwie bliskich więzi, związku miłosnego w oparciu o serca. Ich niezdolność do miłości i bliskości w końcu doprowadzi do rozczarowania relacją i załamania się iluzji, którą stworzyli. Być może kryzys, rozpad małżeństwa skieruje ich na drogę rozwoju i pracy nad sobą, być może nie i znów będą szukać nowego „prawdziwego” modelu który zasili energią ich iluzje. Jedno jest pewne jeżeli jesteś osobą chcącą budować relacje w oparciu o bliskość i miłość to wiedz, że jeżeli ktoś już na początku sygnalizuje, że pragnie osoby, która ma wpasować się w jej/jego wymarzony obraz to jest to osoba narcystyczna, która boi się bliskości i miłości. Osoba nie narcystyczna będzie mówiła o potrzebie więzi emocjonalnej, połączenia miłosnego, skaczącym w klatce piersiowym sercu, motylkach w brzuchu, drżeniu z podniecenia itd. Osoba narcystyczna już na początku będzie komunikować, że chce osobę, która ma być niemal Bogiem pozbawionym ludzkich słabości, obdarzonym super mocami.

Posted in  

Comments are closed.