Banner
Rozwój szansą przejścia od walki płci do współpracy
This is my site Written by dsmaster.pl on 4 listopada, 2018 – 11:59

Od tysięcy lat kobiety i mężczyźni mieli wobec siebie nierealistyczne oczekiwania. Projektowali na drugą stronę fantazje, które nie miały szans się zmaterializować. Od wieków ludzie w drugiej stronie chcieli widzieć wybawców i anioły zesłane z nieba, niektórzy szli w drugą skrajność widząc w płci przeciwnej tyranów i demony z piekła rodem. Rzadko zdarzało się by ludzie dostrzegali w sobie prawdziwe człowieczeństwo.

Obecnie mamy taką sytuację, że w gruzy walą tradycyjne role i stereotypy dotyczące płci. Sami szukamy odpowiedzi na pytania: „co to znaczy dziś być mężczyzną?”, „co to znaczy dziś być kobietą?”. Mamy doczynienia z chaosem, pomieszaniem i niepewnością, jednak to stwarza nam możliwość rozwoju i wejścia na wyższy poziom. Widzimy to dokładnie w biznesie, gdzie duży nacisk kładziony jest na relacje interpersonalne i pracę w zespołach by wydobyć jak największy potencjał mężczyzn i kobiet. To pomieszanie zmusza każdego z nas do wyruszenia w podróż i odkrycia własnej istoty męskości/kobiecości. Możemy zdjąć maskę tradycji i zacząć poszukiwać na własną rękę. Obecna sytuacja, w której nie dostajemy łatwych odpowiedzi i praktycznych wskazówek skłania nas do drążenia tematu, szukania głębiej. Nadszedł czas byśmy odkryli i nauczyli się wydobywać z siebie autentyczną męską lub kobiecą energię, która pomoże nam zarówno w karierze jak i związkach miłosnych.

Rozwój pozwoli nam zejść z pozycji opozycyjnych wobec płci i iść w kierunku duchowego przymierza. Chcąc być autentycznym i silnym mężczyzną/kobietą musimy odrzucić walkę i nauczyć się nawiązywać prawdziwe, głębokie duchowe więzi ( uduchowiona więź za Jungiem ). W drodze rozwoju musimy rozważyć konwencjonalne wyobrażenia na temat męskości i kobiecości, zintegrować w swojej osobowości to, co jest istotne dla nas, a odrzucić to, co się nie sprawdza. Na tej drodze rozwoju odkryjemy, że mamy wzorce zarówno męskie jak i kobiecie. Tak jest dlatego, że nasza psychika kształtowała się w kontakcie z matką i ojcem więc czerpała z dwóch źródeł. Zaczynamy więc rozumieć, że mamy dostęp do dwóch źródeł energii kobiecej i męskiej, a to może wzbogacić nasze życie o dodatkową perspektywę. Dzięki temu odkryciu w relacjach interpersonalnych możemy być bardziej elastyczni i korzystać z energii męskiej lub kobiecej w zależności od potrzeb i sytuacji. Dzięki temu możemy szybciej rozwiązywać konflikty w relacjach interpersonalnych i optymalnie funkcjonować w różnych sferach życia. Aby dotrzeć do takiego poziomu funkcjonowania musimy udać się na poszukiwanie autentycznej mocy w sobie. O tym poszukiwaniu będziemy mówili jeszcze w następnych postach.

Posted in  

Comments are closed.