Banner
Odzyskiwanie prawdziwego Ja
This is my site Written by dsmaster.pl on 9 września, 2018 – 09:04

W dzisiejszym narcystycznym świecie zdominowanym przez obraz potrzebujemy liderów społecznych, którzy będą wspierali w swej pracy prawdziwe ja klientów. Ja poprzez działalność swojej firmy, szkolenia, treningi, warsztaty staram się tę rolę wypełniać dostarczając wsparcia dzieciom i dorosłym. Przygotowanie trenerów do pracy z ludźmi, konsultowanie specjalistów jest również moim wkładem dla dobra społeczności ( nie zawsze biorę za to pieniądze, czasem robię to dla idei ). Nie ma pilniejszej potrzeby niż wzmacnianie prawdziwego Ja u dzieci i dorosłych, główny nacisk należy położyć na wzmacnianie i w konsekwencji zbudowanie silnej osobowości opartej na solidnych granicach. W programie pracy nad osobowością nie może zabraknąć asertywności, wiedzy z procesów interpersonalnych, body worku. Liczy się przede wszystkim to czy młody czy starszy po treningu czy warsztatach lepiej radzi sobie w życiu. Liczą się efekty, liczy się wynik. I na to jest nastawiona moja działalność bez względu czy usługa dotyczy wsparcia rodziny czy biznesu. W biznesie również potrzebna jest silna osobowość. Menedżer prowadzący grupę powinien znać proces grupowy i mieć silną stabilną osobowość, by widzieć dokładnie co się dzieje w grupie, by nie być wciągnięty przez proces i móc prowadzić rozwojowo zespół. Podczas negocjacji silna osobowość jest niezbędna, gdyż spotkanie dwóch osób to jest energetyczna próba sił. Podczas negocjacji ludzie nieświadomie szacują swoją wartość, ten który będzie mniej wartościowy, bardziej uległy przegra. Widzimy więc, że wzmacnianie osobowości przydaje się na każdym polu i jest nieodzowne.

Odzyskanie prawdziwego ja pozwala budować silną osobowość zwiększającą cały czas zasoby zewnętrzne i wewnętrzne. Prawdziwa silna osobowość rozumie procesy, które działają w świecie i nie musi już kreować fałszywego ja by coś zyskać dla siebie tak w życiu osobistym jak i zawodowym. Sukcesy w życiu osobistym i zawodowym opiera na autentycznie wypracowanych zasobach. Związki z gier psychologicznych zamieniają się w partnerskie relacje oparte na miłości, a nielubiana praca zamienia się w samorealizację. To naprawdę wyższy poziom życia wychodzący ze zrozumienia i świadomości. W świecie, gdzie obrazy w telewizorni i Internetowni budują iluzję fałszywego sukcesu, blichtru, szczęścia tylko trzymanie się prawdziwego Ja osadzonego w naturze może uchronić nas przed pomieszaniem i wykolejeniem się z naszej drogi życiowej.

Człowiek, który przestaje zaprzeczać prawdziwemu Ja, odzyskuje siebie jako mężczyznę lub kobietę. Odzyskując prawdziwe Ja osadza się w naturze co sprawia, że czuje się prawdziwym mężczyzną czy prawdziwą kobietą. Z tego poziomu może budować szczęśliwe związki miłosne. Widzimy więc wyraźnie, że odzyskanie i wzmocnienie prawdziwego ja powinno nastąpić jako pierwsze. Budowanie związku powinno odbywać się, gdy odzyskaliśmy siebie dla siebie. Rozwijamy się dla siebie nie dla innych to należy zrozumieć. Inni na tym skorzystają to oczywiste, jednak nie oni są celem pracy nad sobą. Przed budowaniem związku należy w ramach budowania swojego prawdziwego ja: po pierwsze pokochać siebie, po drugie nauczyć się dawać innym maksimum siebie, po trzecie odkryć czego się chce i nauczyć się myśleć pozytywnie o przyszłości, po czwarte odważnie wchodzić w rzeczy nieprzyjemne, jeżeli intuicja nam podpowiada, że to jest nam potrzebne by się rozwinąć, po piąte stać się taką osobą, z którą ta wymarzona osoba pragnęłaby być.

Posted in  

Comments are closed.