Banner
Wolność w relacjach
This is my site Written by dsmaster.pl on 21 sierpnia, 2018 – 18:42

W relacjach najwspanialsza jest wolność. Puść to wolno, jeżeli wróci do ciebie to znak, że było zawsze twoje, jeżeli nie wróci to znak, że nigdy nie było twoje. W naszym świecie pełno jest kontroli, która zamienia się w zachowania bierno – agresywne. Zamiast szczerej rozmowy i zrozumienia mamy rozgrywkę dwóch tajnych agentów, którzy co innego mówią, a co innego robią. To zabija szczerość i podminowuje zaufanie. Każdy jest wolny a piękną relację zawiązują dwie wolne osoby. Te osoby mogą robić, co tylko im się żywnie podoba, jednak jako wolne osoby decydują się właśnie na tą relację z tą osobą, bo tak właśnie chcą – czują, że to jest dobry wybór dla nich. Każdy człowiek działa zgodnie ze swoim interesem. Jeżeli więc chcielibyśmy kogoś zmuszać do czegoś wbrew jego woli, to działamy wbrew jego osobistym interesom. Być może nagnie się do naszych pomysłów, jednak zrodzi się w nim gniew, który kiedyś wybuchnie nam prosto w twarz. Czy nie lepiej porozmawiać, dopytać jakie potrzeby, problemy ma ta druga strona?

Zaślepieni przez nasze ego, zafiksowani na naszych potrzebach nie widzimy jakie potrzeby, problemy ma ta druga strona. Chcąc zrealizować nasze potrzeby niejednokrotnie depczemy potrzeby tej drugiej strony. Chcąc zrealizować nasze potrzeby dokonujemy zamachu na wolność drugiej osoby. Ta osoba ma zupełnie inny pomysł od naszego, a my nie zadaliśmy sobie trudu zapytać: Czego chcesz? Jak to widzisz? Nie pytamy jednak coraz bardziej ciśniemy, by druga strona realizowała nasze pomysły i zaspokajała nasze potrzeby. Naciskamy na drugą osobę, a ona czuje że traci wolność, ucieka od nas by ratować się przed jej całkowitym zgnieceniem.

Egoizm, egotyzm nie pozwala nam się otworzyć na drugą osobę by zrozumieć jej sytuację. Jesteśmy nienasyceni, chcemy wszystko od razu w końcu nauczeni życia w społeczeństwie konsumpcyjnym chcemy w relacjach jak fast fodzie podjechać, zamówić i skonsumować. Często nie potrafimy czekać, nie potrafimy docenić głębi i znaczenia procesów między ludźmi. Nasza przeszłość to niejednokrotnie wiele jednorazówek, naczyń jednorazowego użytku, kaw pitych w jednorazowych w kubkach. Nad niczym nie potrafimy się zatrzymać, zadumać, zachwycić. Pędzimy przed siebie sądząc, że nowe będzie lepsze. Jednak wielokrotnie okazuje się, że nie jest. Wstyd nam wówczas, że osoby niczym jednorazówki wyrzuciliśmy do śmietnika. Ukłucie wewnątrz nas przypomina nam, że wykorzystaliśmy kogoś, nie myśląc o jego uczuciach. Traktując ludzi jak przedmioty jednorazowego użytku dokonujemy zamachu na ich człowieczeństwo i sami zabijamy w sobie tą najbardziej czującą istotę.

Żyjmy pięknymi chwilami, ale niech będą to również piękne chwile dla tej drugiej strony. Szczerze zapytajmy czy ona również tego chce. Nawet jeżeli to chwila, nawet jeżeli to tylko jeden raz. Zastawiajmy osoby po relacjach lepsze niż były przed. Jeżeli tego nie zrobimy to inni później babrają się w emocjonalnym bagienku, które zostawiliśmy po sobie. Możesz sobie mówić: „Co mnie to obchodzi”. Zmienia ci się perspektywa, gdy spotykasz wartościową, wspaniałą osobę, jednak nie wychodzi wam, bo ktoś przed tobą zostawił w sercu tej osoby bagno emocjonalne. Tamtej osoby również to nie obchodziło, chciała tylko kontrolować, zabrać wolność tej osobie, zamknąć ją w klatce. I teraz ty masz problem, bo ta osoba boi się, że ty chcesz zrobić to samo. Zamknąć ją w klatce jak pięknego ptaka, byś tylko ty mógł ją podziwiać. Ta osoba poznała jednak czym jest klatka i w duchu poprzysięgła sobie, że już nigdy nie da się tam umieścić. Więc odfruwa od ciebie, by cieszyć się wolnością. A ty zostajesz z pytaniem co się stało? Daj wolność i puść wolno. Tylko tyle i aż tyle musisz zrobić.

Posted in  

Comments are closed.