Banner
Miłość i samorealizacja – recepta na spełnione życie
This is my site Written by dsmaster.pl on 11 sierpnia, 2018 – 16:51

MIŁOŚĆ

Prezesi wielkich spółek, dyrektorzy wielkich firm, właściciele wielkich biznesów narzekają, że kobiety są z nimi ze względu na ich pieniądze. I to jest prawda, w wielu przypadkach ci mężczyźni zaimponowali tym kobietom pieniędzmi i władzą. Kobiety lubią mężczyzn, którzy mają pieniądze i władzę tak było też przed wiekami. Jest tak dlatego, że mężczyzna mający pieniądze i władzę daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa. W poprzednim artykule pisałem o tym, że zasoby zewnętrzne są bardzo ważne, jednak nie najważniejsze. Bo gdyby tak było kobiety będące z takimi mężczyznami, nie zdradzały by ich i nie szukały spełnienia emocjonalnego i seksualnego poza związkiem. To nie jest wina tych kobiet, że szukają spełnienia poza związkiem. Winę ponoszą ci mężczyźni, gdyż postawili na rozwój tylko jednej sfery życia, sfery związanej z pieniędzmi i władzą. Pieniądze są zasobem, który powinien wspierać miłość i samorealizację, a nie być celem samym w sobie. Mężczyzna może mieć kobietę przy boku, lub spotykać się z wieloma, jednak jeżeli nie doświadczy więzi duchowej, orgazmicznego złączenia w akcie seksualnym to duchowo jest bardzo ubogi mimo tych milionów na koncie. Kobieta również czuje się uboga emocjonalnie i niespełniona seksualnie. Miłość oparta o więź duchową pozwala zarówno mężczyźnie jak i kobiecie wyjść poza swoje ego i doświadczyć czegoś transcendentnego, życie nie jawi się już jako obowiązki, zarabianie pieniędzy, pozycja społeczna, kariera. Para widzi, że życie to coś więcej, bo tak jest w istocie.

Doznania orgazmiczne w połączeniu seksualnym pozwalają również wyjść poza ego, połączyć się na chwilę z absolutem, tak, że ego partnerów na chwilę znika. Mając takie połączenie seksualne napełniamy się życiem, odrywamy się od codziennego stresu i napięć nabierając energii. Jeżeli masz związek oparty na statusie społecznym to czytając to może ci wydawać, że wypisuję jakieś herezje. Niech tak będzie powróć do tego artykułu, gdy odkryjesz, że twoja partnerka spełnienie seksualne, orgazmy, wieź duchową odnalazła w ramionach kochanka. Jeżeli nie masz ego, przez które nie mógłbym przebywać z Tobą w jednym pomieszczeniu czytaj dalej. Jeżeli jesteś człowiekiem sukcesu gratuluje ci, jednak musisz zadbać również o inne sfery życia, o sferę miłości, sferę seksu, sferę swojego ciała, sferę swojego rozwoju. Nie możesz bazować tylko na zasobach zewnętrznych pieniądzach, pozycji społecznej, karierze. Chcąc budować miłość musisz otworzyć swoje serce, do tego potrzebne będzie spuszczenie powietrza z twojego ego, oraz ćwiczenia z ciałem, które odblokują ci miednicę ( ćwiczenia bioenergetyczne Lowena ) nie będę tutaj wdawał się w szczegóły, jednak trzeba zaznaczyć, że aby doznania orgazmiczne w połączeniu seksualnym mogły się pojawić musi zostać odblokowana energia, pomiędzy sercem a narządami płciowymi. Robi się to poprzez analizę charakteru oraz proste ćwiczenia, ale nie czas tutaj teraz o tym pisać. Ten artykuł ma tylko uzmysłowić potrzebę pracy nad sferą miłości. Samo się nic nie zrobi, a bez miłości związek jest pusty.

Miłość sprawia, że człowiek czuje się spełniony, a jego życie nabiera głębi. Nie czuje się już samotny, jest złączony w ten magiczny, niezrozumiały sposób z drugą osoba i przechodzi mu chęć imponowania drugiej stronie, pieniędzmi, władzą, statusem społecznym. Zasoby zewnętrzne jak są to fajnie to pomaga żyć. Miłość nadaje głębszego sensu egzystencji. Oczywiście mówimy tu o miłości odwzajemnionej, w której obydwoje partnerzy chcą inwestować w związek. Osho pięknie powiedział o miłości: Gdy mężczyzna zbliża się do kobiety to tak jakby zbliżał się do świątyni, gdy kobieta zbliża się do mężczyzny to tak jakby zbliżała się do Boga. Ta metafora jest przepiękna i ma bardzo głęboki sens. Kobieta jest świątynią ponieważ natura tak ją ukształtowała, że przyjmuje mężczyznę, jej narządy są schowane wewnątrz. To że mężczyzna zbliża się do świątyni nie oznacza, że ma klękać i prosić o wpuszczenie. Tego kobiety nie chcą. Co więc oznacza, że ma być Bogiem? Oznacza to, że ma w pełni rozwinąć swój męski potencjał. Gdy pojawia się z pełnym potencjałem to wówczas kobieta może czuć się spełniona w takiej relacji. Niestety dla facetów ( SAM JESTEM FACETEM WIĘC WIEM CO MÓWIĘ ) kobiety więcej dostały od natury, ta iskra świątyni jest w każdej kobiecie musi tylko złapać z nią łączność. Facet, który chce stać się Bogiem z metafory Osho musi bardzo dużo nad sobą pracować, ma oczywiście swoją naturę, z która musi mieć łączność, jednak ma tyle jeszcze sfer do przepracowania, że bez rozwoju raczej ciężko będzie mu o sukcesy na wszystkich polach. Jak skupi się na karierze pieniądzach to mogą leżeć relacje, czy jego samorozwój. Dlatego tak ważne jest by pracować nad poprawą siebie. Wszystko zależy na ile jesteś otwarty na szkolenia, warsztaty, treningi, konsultacje a może jeżeli taka jest potrzeba na terapię. Samo nic się nie zrobi. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie inspiracją do pracy nad sobą.

SAMOREALIZACJA

Nie wiem jak dużą karierę zrobiłeś czy zamierzasz zrobić ale zawsze możesz to wszystko stracić. Jeżeli praca nadaje sens twojemu życiu i na niej bazuje twoja pewność siebie, wizerunek i cała siła osobowości to jesteś w poważnych tarapatach. Strata pracy naprawdę oznacza dla ciebie poważne kłopoty. Samorealizacja jest tą drogę, która powinieneś obrać i dobrze jeżeli twoja praca jest zbieżna z samorealizacją. Tylko miłość i samorealizacja nadają życiu sens. Więc nawet jak odejdzie od ciebie partnerka to samorealizując się masz siły by iść dalej, by sięgnąć po swoje szczęście. Stracisz pracę, ale nie stracisz siebie. Będziesz szukał innego miejsca, gdzie będziesz mógł się realizować. Idąc drogą samorealizacji będziesz widzieć większe możliwości, twoje ego nie będzie tak kurczowo trzymało się pozycji w pracy, ponieważ samorealizacja nada głębszy sens twojej działalności w tym świecie. Szczególnie mężczyźni mają tendencje do określania się poprzez pracę i przez to gdy stracą tą pracę wpadają w depresję. Samorealizacja nie zależy od twojej pracy, samorealizacja to droga na całe życie. Pracę możesz zmieniać kilka razy w ciągu życia. Możesz otworzyć swoją firmę lub pracować jako freelancer. Samorealizacja musi być związana tak z twoją dziedziną kompetencji jak i pasją oraz hobby. Prosto można to określić – jeżeli chce ci się pracować po pracy to znak że twoja praca jest również twoją pasją i w niej się samorealizujesz.

Posted in  

Comments are closed.