Banner
Mogę wiele
This is my site Written by dsmaster.pl on 10 lipca, 2018 – 12:55

W artykule „Mogę wszystko” mówiliśmy o dźwigniach i lewarach w drodze po sukces. Ktoś kto nie dysponuje takimi czytając ten artykuł mógł popaść w przygnębienie. Nie popadaj w czarną rozpacz nadciągam z pomocą. Dźwignie i lewary pojawiają się i znikają to takie okna możliwości, z których korzystamy lub nie. Jedyną istniejącą dłużej na linii czasu dźwignią jest rodzina, przynajmniej powinna nią być. Jeżeli twoja rodzina nie daje ci lewarów i dźwigni nie popadaj w czarną rozpacz. Rodziny się nie wybiera, wybierasz przyjaciół i partera życiowego. Jeżeli rodzina nie ma siły by cię lewarować, po prostu musisz szukać dźwigni i lewarów poza rodziną. Oczywiście ważne jest byś miał/a świadomość, czego nie otrzymujesz od rodziny, gdyż jak wiesz, czego brakuje możesz tego szukać gdzie indziej. Warto pamiętać, że dla osobowości dekompensująca jest również bieda i wykluczenie społeczne. Dom, pieniądze są dla nas pewnymi protezami, które nas podtrzymują. Znajdując się na dnie na początku musisz przywrócić kompensację w postaci domu i pieniędzy. Wszyscy jesteśmy połączeni w jednym naczyniu, jeżeli nie ma kompensacji, dekompensujemy się do I prawa Lowena ( prawa do życia ). Jeżeli rodzina nie stanowiła dla ciebie lewaru i dźwigni sukcesu musisz uświadomić sobie, co straciłeś/aś ( wiem, że to bolesne, ale nie ma innej drogi ). Rodzina powinna nadawać znaczenie kryzysowi, stracie, stresowi. Rodzina powinna pomagać jako normalna forma życia. Rodzina powinna wyszkolić w nas pozytywne spojrzenie – „Idź, próbuj, rodź sobie, masz rodzinę” i ukształtować zdolność do transcendencji i duchowości. Jeżeli tego nie otrzymałeś/aś musisz sam/a popracować nad tymi sferami, tutaj lewar i dźwignie stanowią specjaliści, nie wahaj się korzystać z ich usług. Poniżej podaję ci wzorce, które pomogą ci przetrwać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Musisz wypracować w sobie te wzorce, jeżeli nie masz ich ukształtowanych. Jeżeli jesteś w kryzysie i rodzina nie ma możliwości cię lewarowania, dźwignię może stanowić pomoc państwowa.

Wzorce potrzebne, aby przetrwać
– elastyczność i brak sztywności
– przygotowanie
– społeczne i ekonomiczne wsparcie ( człowiek powinien zgłaszać się do instytucji państwowej o pomoc, gdy zaistnieje taka potrzeba )
– jasność komunikatów
– otwartość w komunikacji
– wspólne rozwiązywanie problemów.

Pamiętać powinieneś/aś również, że ludzie działają w kontekście społecznym, politycznym i ekonomicznym. Rozwijając się i korzystając z lewarów musisz mieć świadomość w jakim systemie gospodarczym działasz, podatki, składki społeczne, zdrowotne, ceny usług i produktów to wszystko ma znaczenie i opóźnia lub przyspiesza twój rozwój. Musisz rozumieć w jakiej fazie rozwoju znajduje się cała społeczność, czy jest popyt na usługę, którą oferujesz? Obojętne czy jest to etat czy własna działalność, masz jakąś ofertę dla społeczności i teraz pytanie czy oni tego chcą, czy twoja usługa zaspokoi ich potrzeby.

Musimy rozumieć, że aby mieć efekty trzeba mieć odpowiedni system przekonań rodzinnych. Jeżeli jest on negatywny, trzeba go przepracować i zmienić na pozytywny. Możesz się rozwijać i wzrastać jeżeli zaopatrzony jesteś w odpowiednią filozofię rodzinną – tak wygląda życie, raz zna wozie, raz pod wozem, strata jest permanentną częścią życia potrzebną do rozwoju – skorzystanie z zasobów rodziny pomaga, ale tylko do następnej sytuacji (nie jest więc tak, że ci dla których rodzina jest lewarem nie mają problemów ) – mamy coś do zrobienia na tej ziemi, mamy zmierzyć się z życiem, nadawanie kryzysowi większego wymiaru, próby. Pozytywnym wzorcem organizacyjnym rodziny jest otwartość na zmienność. Pozytywne przekazy rodziny dają siłę, nasza kultura rozbija to niestety, spowodowane jest to tym, że patologia tworzy negatywne opinie o rodzinie. W kryzysie możesz liczyć, że państwo wesprze, cudów nie ma, jak rodzina nie wyposaży dziecka, to ono ma bardzo ciężko osiągnąć sukces. Mieszczaństwo niszczy jednostkę przez przekaz „jesteś wykształcony, masz tyle lat to sobie radź”. To właśnie, dlatego tak wielu ludzi zdecydowało się brać udział „w wyścigu szczurów”, zakredytowani nie mogą go opuścić nawet jeżeli tego chcą.

Na drodze rozwoju pojawiają się lewary i dźwignie, które możemy nazwać oknami możliwości. To świadomość i wiedza, którą tutaj podaję zadecyduje czy człowiek skorzysta czy straci szansę. Pamiętam, że sam nie mając tej wiedzy i świadomości nie skorzystałem z lewarów, które się pojawiły i przyspieszyłyby mój sukces o lata świetlne. No cóż młodość jest głupia. Doceń więc to, że ty możesz zdobyć wiedzę na tym blogu, nie popełniać moich błędów i nie sprawdzać na sobie konsekwencji nie korzystania z lewarów. Tutaj warto powiedzieć o kluczowej kwestii, jeżeli chodzi o rozwój osobisty. Rodziny się nie wybiera mówiliśmy już o tym, jednak przyjaciół i partnerów/partnerki to już my wybieramy. Ważne by mieć u boku osoby, które wspierają cię i wręcz dopingują do korzystania z lewarów, możliwości, które się przed tobą otwierają. Ja sięgając pamięcią wstecz widzę, że osoby, które były przy mnie ( nie wszystkie oczywiście ) niczym kotwica trzymały mnie w miejscu i nie pozwalały wyruszyć na szerokie wody. Wiadomo robiły to nieświadomie, kochały i chciały by nic się nie zmieniało, jednak fakty są takie, że wielu tych osób nie ma w moim życiu, a bajeczne możliwości przeszły koło nosa. Czyli powiedzmy sobie to jeszcze raz rozwój oznacza, że bliscy wpierają i dopingują nas do korzystania z okien możliwości, które się otwierają. To pozytywne osoby, które się również rozwijają, które my również wspieramy do korzystania z lewarów, do których mają dostęp. Osoby, które namawiają cię, byś rezygnował z szans jakie się przed tobą otwierają, mają wielki emocjonalny problem z sobą i ty na pewno nie pomożesz tym osobom. W takich chwilach warto zadać sobie pytanie: Dlaczego tej osobie tak zależy na tym, bym nie odniósł/odniosła sukcesu? Niestety odpowiedź na to pytanie może być bardzo przygnębiająca, prawda może być taka, że ta osoba nie kocha cię, a jedynie pragnie korzystać z twoich zasobów osobistych, energii, pomocy. Musisz to wszystko widzieć takim jakim jest i nie tworzyć iluzji.

Rozwijając się masz twardo stąpać po ziemi, poszerzać swoją świadomość i wypatrywać lewarów i otwartych okien możliwości. Świadomość oznacza otwarcie się na brutalną prawdę, okno możliwości może się otworzyć, a jeżeli nie skorzystasz zamknie się i już nigdy nie dostaniesz drugiej szansy. Wiedza to potęga. Doceń to, że na tym blogu możesz ją dostać. Wiedza sprawia, że korzystasz z szans, że nie marnujesz okazji, że się rozwijasz, że robisz to, co optymalne na ten moment dla ciebie. Wiedza sprawia, że nie pozwalasz innym ściągać cię na dół, zrywasz łańcuch z kotwicą i możesz płynąc gdy pojawia się korzystny wiatr. Okna możliwości, lewary i dźwignie pojawiają się co jakiś czas, mądrość polega na tym, by je dostrzec, sięgnąć po nie i umieć wykorzystać w drodze po sukces. Łap więc wiatr w żagle i powiedz sobie ( miejsce wykropkowane czeka na twoje imię i nazwisko ………………………………………….. ma ster swojego życia.

Posted in  

Comments are closed.