Banner
Prawda i ekscytacja – recepta na dobre życie
This is my site Written by dsmaster.pl on 26 marca, 2018 – 18:35

Człowiek chcący rozwijać swoją osobowość i polepszyć jakość swojego życia powinien skupić się na dwóch rzeczach: prawdzie i ekscytacji. Tak naprawdę wszelkie szkolenia, treningi, warsztaty, konsultacje, kursy – dotyczące rozwoju osobistego powinny być nakierowane na te dwa cele.

1. Prawda

Wiedzy na rynku jest tak dużo, że człowiek nie jest w stanie jej przetworzyć. Dlaczego więc ludzie mimo tej całej wiedzy są coraz bardziej mechanistyczni i sztuczni? Ludzie wierzą, że istnieją jakieś tajemne techniki i metody, które sprawią, że ich życie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki się zmieni. Używają technik i metod psychologicznych mechanicznie, tak jakby byli robotami. Techniki i metody natomiast służą do tego, by człowiek mógł rozwinąć swoją osobowość i polepszyć jakość życia. Życie czasami jest ciężkie, nie brakuje w nim cierpienia. Życie w prawdzie i pogodzenie z sobą jest najlepszym antidotum na ból i cierpienie, którego doświadcza człowiek. Prawda oznacza życie w zgodzie ze swoją naturą i podejmowanie starań by być coraz bardziej sobą. Prawda oznacza afirmację własnej osobowości, uwolnienie się od mechanizmów obronnych oraz budowanie relacji z innymi w oparciu o wolność.

2. Ekscytacja

Ekscytacja jest tym co dodaje życiu uroku i głębszego znaczenia. Ludzie żyją dziś w ogromnym pomieszaniu, gdyż inaczej ekscytacji doznaje mężczyzna a inaczej kobieta. Poprzez poradniki, kursy i konsultacje staramy się wyjaśniać klientom te delikatne niuanse, które sprawiają, że kobiety i mężczyźni nie mogą dziś zrozumieć się nawzajem. Mężczyzna spełnia się poprzez działanie, jednak te działanie musi być odpowiednie. Gdy mężczyzna idzie do nielubianej pracy, by zarobić na rachunki, w jego życiu nie ma ekscytacji. Staje się „wyrobnikiem”, nie może przejawiać prawdziwych męskich wartości w swoim życiu i być w pełni mężczyzną. Kobieta jest ogniskiem domowym, proszę tego nie zrozumieć tak, że jest gospodynią domową, nic z tych rzeczy. Kobieta nosi w sobie ogień ogniska domowego. Kobieta wypierająca z siebie ten ogień podejmująca się bardziej męskich działań lub poświęcająca ten ogień na rzecz kariery, nie może się spełnić jako kobieta. Trudno jej również doznać ekscytacji życia. Kobieta doznaje ekscytacji spełniając się jako kobieta pielęgnując ogień ogniska domowego i będąc w relacji miłosnej z ekscytującym mężczyzną. Nie czas tutaj dokładnie opisywać proces ekscytacji kobiety i mężczyzny. Robimy to w poradnikach, kursach, na konsultacjach. Artykuł ma tylko zwrócić uwagę na pewne rzeczy, zmusić do przemyśleń, zainspirować, zachęcić do pracy nad kwestiami, o których tutaj piszę.

Posted in  

Comments are closed.