Banner
Jak być asertywną kobietą? Cz. 2
This is my site Written by dsmaster.pl on Listopad 2, 2017 – 11:42

Temat o asertywności podjęty w pierwszej części dał proste praktyczne wskazania, co ma robić kobieta w sytuacji, gdy zetknie się z molestowaniem seksualnym. Dziś wejdziemy troszkę głębiej w temat. Kobieta, która styka się z molestowaniem powinna dokonać analizy sytuacji i zastanowić się czy nie wchodzi w gry koluzyjne w miejscu pracy (słowo koluzja za Jurgiem Willim ). Jak wspominane było w pierwszej części społecznie mamy tendencję do tworzenia charakterów narcystycznych. Zanalizujmy więc sytuację głębiej. Kobieto, jeżeli masz szefa mężczyznę o charakterze narcystycznym zastanów się nad twoimi myślami na temat tego mężczyzny. Mężczyzna narcyz pragnie by ludzie wokół potwierdzali jego wielkościowe „ja”, zastanów się czy ty też to robisz. Zastanów się czy czasami nie nabrałaś się na jego fałszywą wielkościowość pragnąc być częścią jego świata. Narcyz ma tendencję do wchłaniania ludzi do swego świata, by tym sposobem wzmacniać swoje wielkościowe „ja”.

Zastanów się czy nie zostałaś w przestrzeni psychicznej wchłonięta przez takiego mężczyznę. Musisz zrozumieć, że będąc wchłoniętą psychicznie, w sytuacji gdy osoba narcystyczna uważa cię za część swojego świata będzie ci bardzo ciężko utrzymać granice osobiste, nawet stosując techniki asertywności. Wynika to z faktu, że osoba narcystyczna osoby wchłonięte do swego świata uważa za cześć siebie. Nie widzi ich jako odrębnych istnień mających swoje potrzeby. Zobacz jak ważne jest już na początku profesjonalnej relacji, by ustawić właściwe pole współdziałania i wyznaczyć granice osobiste. Na początek musisz zastanowić się jaki masz stosunek do mężczyzn narcystycznych znajdujących u władzy. Twój styl relacji z nimi wyznaczy dalsze kierunki pracy nad sobą dla ciebie.

Dlaczego osoba o charakterze narcystycznym przekracza granice osobiste i dopuszcza się molestowania seksualnego?

Osoba narcystyczna nie rozumie czym jest połączenie seksualne. Jako, że funkcjonuje całkowicie poprzez ego, nie ma dostępu do serca. Nie rozumie więc, że głęboka relacja seksualna kobiety i mężczyzny odbywa się przy udziale serc. Serca otwierają się przed tym jak dojdzie do połączenia seksualnego. Dla osoby narcystycznej seks to zaspokojenie potrzeb bez zaangażowania serca. Prosto mówiąc dla niej to nic wielkiego, nic aż tak znaczącego. Dla ciebie oznacza to największą intymność, dla niego kolejne działanie do potwierdzania wielkości. Zastanów się więc, czy jesteś ugruntowana w swoim myśleniu, że seks jest dla ciebie czymś więcej niż rozładowaniem popędów. Ideałem będzie, gdy będziesz traktować seks jako spotkanie ciał, przy wymianie energii serc. Podczas seksu kobieta i mężczyzna wnoszą swoje nieświadomości, które łączą się tworząc wspólną nieświadomość. To jest bardzo duchowy wymiar relacji kobiety i mężczyzny który doskonale opisuje cytat Osho „Gdy mężczyzna podchodzi do kobiety to tak jakby wchodził do świątyni, gdy kobieta zbliża się do mężczyzny, to tak jakby zbliżała się do boga”. Jeżeli masz trudności z budowaniem duchowym relacji miłosnych, możesz wchodzić w relacje z mężczyznami, w których traktujecie się przedmiotowo.

Zastanów się jakimi przekonaniami emanujesz, jakie informacje na poziomie nieświadomości wysyłasz mężczyznom.

U władzy często są również ludzie z typem władczym, który predysponuje ich do prowadzenia innych ludzi. Tacy mężczyźni to urodzeni przywódcy, odważni twardziele, którzy nie uginają się przed przeciwnościami losu. Zastanów się czy czasami nie fascynują cię tacy twardziele, może być w tobie sporo masochizmu, przyglądnij się temu w tobie. Tacy ludzi są dominujący i możesz jako kobieta zostać przez takiego faceta zdominowana, jeżeli masz słabą osobowość lub tendencje do wchodzenia w rolę ofiary. Zastanów się więc, jaki jest twój stosunek do autorytetów, ludzi władzy. Zadaj sobie pytanie; czy potrafię się przeciwstawić mężczyźnie u władzy? Typ władczy może zachowywać się w sposób dominujący, agresywny, także seksualnie. Osoba taka sadystycznie pragnie upokorzyć innych, seks również traktuje jako potwierdzenie swojej władzy i kontroli. Zastanów się więc czy w relacji z mężczyznami o typie władczym potrafisz utrzymać swoją autonomię, powalczyć o nią, a przede wszystkim czy nie wchodzisz w rolę ofiary.

Dlaczego osoba o charakterze sadystycznym przekracza granice i dopuszcza się molestowania seksualnego?

Osoba sadystyczna nie potrafi budować relacji partnerskich w oparciu o wolność osobistą, wolną wolę i ciepłe uczucia z serca. W odróżnieniu od osób narcystycznych typy władcze potrafią otworzyć serce, jednak to otwarcie powoduje u nich lęk, przed którym uciekają w kontrolę i władzę nad drugim człowiekiem. Fascynuje je gwałt jako przejęcie kontroli nad drugim człowiekiem, zdominowanie go, sprawowanie całkowitej władzy nad nim. Kobieto jeżeli masz trudności z otwieraniem serca na relacje z mężczyznami i odczuwasz lęk z tym związany, możesz uciekać przed lękiem w relacje oparte na kontroli, w których ty będziesz w pozycji zdominowanej ofiary.

Zastanów się jakimi przekonaniami emanujesz, co się z tobą dzieje, gdy otwiera się twoje serce na mężczyznę. Jakie informacje nieświadomie wysyłasz mężczyznom?

Posted in  

Comments are closed.