Banner
Prostota życia receptą na konflikty interpersonalne
This is my site Written by dsmaster.pl on 22 września, 2017 – 13:29

Prostota życia objawia się w:
Organizowaniu życia wokół prostych przyjemności:
* Przykładem takiej prawdziwej przyjemności jest wypicie chłodnej wody, gdy jest się spragnionym. Trudno byłoby jej doznać, gdyby podano w takiej sytuacji nawet najlepszy koktajl.
* Spożywanie dobrego posiłku, kiedy się jest głodnym. Spożywanie najlepszego posiłku, kiedy nie jest się głodnym, może powodować ból.
* Zasypianie kiedy jest się zmęczonym i sennym.
* Głębokie i pełne oddychanie.
* Namiętne uprawianie seksu.

Organizowanie życia wokół wyżej wymienionych wskazań, tak by doświadczać prawdziwego pragnienia i spełnienia zapobiega problemom w relacji zwłaszcza w pomiędzy kobietą i mężczyzną. Prawdziwe spełnienie sprawia, że zarówno kobieta jak i mężczyzna przestają w związku walczyć o władzę. Wygrana stanowi pożywkę dla ego. Jednak gdy człowiek doświadcza prawdziwego spełnienia swoich głębokich pragnień, ego przestaje dominować nad jego życiem. Doświadczenie przyjemności na poziomie ciała bardziej osadza człowieka w rzeczywistości i uspokaja jego wewnętrzne konflikty.

Większość z nas zna te proste przyjemności, o których pisałem wyżej, jednak nie organizuje sobie życia wokół nich. Jemy i śpimy w wyznaczonych porach jak roboty nie zwracając uwagi na to, czego tak naprawdę chcemy. Nie pozwalamy sobie na doznanie prawdziwego pragnienia czy głodu. Przedkładamy karierę nad pragnienie połączenia miłosno – seksualnego z ukochaną osobą. To wszystko sprawia, że rzadko odczuwamy przyjemność. Kluczem do przyjemności jest pragnienie.

Pragnienie najsilniej odczuwają ludzie żywotni, mniej odczuwają ludzie pogrążeni w depresji, mniej odczuwają starsi. Także widzimy, że odkładanie przyjemności na później może okazać się tragiczne w skutkach, bo człowiek starszy może dożyć chwili, w której prawie w ogóle nie będzie odczuwał namiętności i będzie na nią za późno. Należy żyć tu i teraz i jeżeli pojawi się namiętność należy prostu jej doświadczać i cieszyć się tym najwspanialszym darem życia.

Pragnienia w największym stopniu odczuwają najbardziej żywotne istoty czyli dzieci, u których realizacja pragnień dostarcza największej przyjemności. Tajemnica radości tkwi w podekscytowaniu, aby doświadczyć tego uczucia należy jednak uwolnić się od niepokojów związanych z wyrażaniem uczuć. Trzeba dążyć do tego, by w sferach uczuć zachowywać się beztrosko i niewinnie. Należy odrzucić, zwłaszcza w relacjach miłosnych wszelkie gry o władzę, uwodzenie i manipulowanie. Gry prowadzą do kontroli i życia obrazem. Gdy ego przestanie na nas wywierać taki przemożny wpływ będziemy mogli znów swobodnie śmiać się i kochać.

Człowiek dzisiejszy boi się otworzyć, nie chce wystawić się na pośmiewisko i doznać krzywd. Chce być obyty i czuć się lepiej od innych. Wydaje mu się, że ci obyci, imprezują, piją, pozwalają sobie na ekstrawagancję. Człowiek prosty ma otwarte serce, proste przyjemności, wiarę. Bardziej pociągająca dziś jest wielka wiedza o życiu, genialny umysł, władza, podziw, wyjątkowość.

Pod tym artykułem mogę się podpisać z całym przekonaniem:
prosty człowiek

Posted in  

Comments are closed.