Banner
Szkolenie superwizyjne trenera cz. 1
This is my site Written by dsmaster.pl on 31 lipca, 2017 – 10:50

Trenerzy aby dysponować najwyższymi kompetencjami muszą cały czas się szkolić. Trener zwykle nie pracuje na etacie – wykonuje swoją pracę jako freelancer lub w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Wielką trudnością dla trenerów jest poradzenie sobie z wolnością i jednocześnie poczuciem bezsilności i lęku. Przed rozpoczęciem kariery trenera człowiek musi na szkoleniu przygotować się do tego wyzwania. A to nie jest takie proste gdyż:
1. Człowiek musi zdobyć kompetencje trenerskie
2. Poradzić sobie z lękiem, poczuciem bezsilności, izolacji i wolnością.
To wymaga ogromu pracy własnej. Osobowość trenera musi zostać odpowiednio przygotowana do wykonywania tego zawodu. Trener prowadzi wewnętrzne szkolenia pod okiem trenera – superwizora dla innych trenerów. Otrzymuje informacje zwrotne od uczestników – trenerów i syperwizora, dzięki czemu może się doskonalić i rozwijać. W DSMaster cały czas się szkolimy, uczymy się na własnych błędach, nie jesteśmy automatami tylko ludźmi, więc popełniamy błędy, upadamy i wstajemy, idziemy dalej. Rozwijamy się choć rozwój jest czasami bolesny.
Poniżej zamieszczone wideo ze szkolenia superwizyjnego trenera DSMaster, abyście mogli zobaczyć jak odbywa się szkolenie trenera i przygotowywanie go do wykonywania zawodu aby stał się Master Trenerem.

Posted in  

Comments are closed.