Banner
Eklektyczne podejście w rozwoju i życiu
This is my site Written by dsmaster.pl on 5 lipca, 2017 – 17:52

W naszej pracy stosujemy eklektyczne podejście, gdyż ono jest najskuteczniejsze. Eklektyczne podejście uwzględnia zarówno to, co na nieświadomym poziomie ukryte przed człowiekiem i grupami, jak i to na poziomie świadomym bardziej widoczne. Podejście eklektyczne pozwala kłaść nacisk na tą sferę, która w danym momencie wymaga korekty. Gdy na przykład klient potrzebuje w miarę szybkiego dojścia do celu z wykorzystaniem własnych zasobów stosujemy pracę w oparciu o poziom świadomy. Gdy klient jest świadomy swoich zasobów ma wyznaczone cele i podejmuje działania realizując plan, a coś ciągle sabotuje jego sukces, przyglądamy się co z poziomu nieświadomego może przeszkadzać mu zbudować mu życie na miarę oczekiwań czy marzeń.

Wykorzystując takie podejście człowiek jest świadomy swoich zasobów osobistych, które może wykorzystywać przy budowaniu kariery, tworzeniu związków miłosnych i przyjacielskich oraz rozwoju osobistym, jednocześnie ma wgląd w problemy skryptowe swojego charakteru. To pozwala mu wytyczyć plan rozwoju na całe życie, dzięki czemu rozbroi źródła problemów, których często nie jest świadom.

Człowiek potrzebuje do takiej pracy specjalisty, gdyż bardzo trudno jest bez wiedzy i kompetencji namierzyć sabotujące cele wzorce skryptowe z poziomu nieświadomości. Człowiekowi trudno jest samemu odnaleźć swoje zasoby, dlatego nawet w pracy na poziomie świadomym specjalista jest na wagę złota. Praca ze specjalistą stosującym model eklektyczny pozwala wzmacniać człowieka w oparciu o zasoby i poszerzać jego świadomość poprzez analizę problemów skryptowych. Dzięki takiemu podejściu człowiek nie grzęźnie w ciągłej analizie, w sytuacji, gdy potrzebuje zasobów do realizacji swoich celów na polu rzeczywistości. Dzięki takiemu podejściu człowiek nie zatrzymuje się, gdy zdobywa cele na polu rzeczywistości, tylko analizuje przyczyny napięć i stresu, które pojawiają się w ciele wywołane przez nieuświadamiane problemy.

Takie podejście według nas zapewnia optymalne funkcjonowanie w dzisiejszym nastawionym na konsumpcje społeczeństwie. Raz pozwalają wykorzystać swoje zasoby do zdobywania celów na polu rzeczywistości, która przesiąknięta jest rywalizacją. Dwa pozwala pozbyć się napięć, stresu, które w specyficzny sposób dla każdego charakteru manifestują się w ciele. Takie podejście pozwala zarówno mieć i być. Zaspokaja zarówno potrzeby ego jak i serca. Według nas jest to optymalne.

Posted in  

Comments are closed.