Banner
Zaciągnij się tlenem, a nie dymem!
This is my site Written by dsmaster.pl on 27 czerwca, 2017 – 09:10

Ludzie sięgają po papierosa ponieważ nieprawidłowo oddychają. Podczas oddychania gardło jest narzędziem zasysającym, pobierającym powietrze. Gdy człowiek ma zaciśnięte gardło zasysanie jest ograniczone i oddech jest płytki.

Człowiek podczas palenia papierosów, podczas pierwszego zaciągnięcia silnie zasysa wskutek tego pobiera dym tak jakby pobierał powietrze. Dym wypełniający gardło i płuca daje zadowolenie, gdyż buduje wrażenie, że płuca ożywają, gdy tymczasem jest to reakcja na podrażnienie dymem.

Stymulowanie oddechu za pomocą papierosów prowadzi do uzależnienia od dymu. Za pierwszym zaciągnięciem idą następne i nie widać końca. Palenie jest czynnością kompulsywną i tak naprawdę nie pomaga tak jak prawidłowe oddychanie. Ktoś kto coraz więcej pali, coraz mniej oddycha, a wydaje mu się, że papieros jest mu potrzebny by mógł głębiej odetchnąć.
Ludzie sięgają po papierosa motywowani są chęcią stymulacji oddechu w sytuacjach stresu i o poranku. Człowiek poddany stresowi wstrzymuje oddech i przez to pojawia się lęk. Aby pokonać ten lęk człowiek sięga po papierosa, gdy tymczasem powinien zacząć głęboko oddychać, co jest jedynie skuteczne. Sięganie po papierosa powoduje powstanie wyniszczającego nawyku, gdy tymczasem powinno się pracować nad wyrobieniem nawyku głębokiego oddychania o poranku i w innych porach, co by ożywiało ciało i uwalniało od napięć dnia codziennego.

Posted in  

Comments are closed.