Banner
Trening mentalny młodzieży
This is my site Written by dsmaster.pl on 17 czerwca, 2017 – 15:15

Kultura CYWILIZACJI ZACHODNIEJ kształtuje ludzi o charakterach oralno – narcystycznych, co odpowiada zapotrzebowaniu na społeczeństwo konsumpcyjne. Mając tę wiedzę musimy odpowiednio podejść do przygotowania mentalnego młodzieży przy budowaniu kariery czy to sportowej czy biznesowej. Mając wiedzę psychologiczną o tendencjach społecznych kształtowania charakterów musimy zdawać sobie sprawę, iż nadmiernie jest rozdmuchiwane ego. To jest niezwykle niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy pragną sukcesu. Ich ego może przekonywać ich, że są gotowi do niego, w sytuacji, gdy potrzebują treningu i niezbędnego przygotowania. Tendencje społeczne mogą wzmagać budowanie fałszywego Ja, które odrywa młodego człowieka od rzeczywistości i nie pozwala zwyciężyć w prawdziwej próbie czy to w sporcie czy w biznesie.

Trening mentalny osadza młodego człowieka w rzeczywistości, wydobywa jego potencjał, tak by w sytuacji życiowej mógł zaprezentować to, co najlepsze. Trening mentalny sprawia, że młody człowiek jest przygotowany do rozgrywki w życiu dorosłym. Potrafi czerpać z dobrej zależności od trenerów, by sięgnąć po niezależność. W odróżnieniu od tego narcystyczne tendencje budują fałszywe Ja, które jest destrukcyjnie zależnie od autorytetów i w prawdziwych próbach nie potrafi odpowiednio zareagować. Fałszywe narcystyczne Ja robi wszystko, by utrzymać nieprawdziwy obraz, gdy tymczasem rzeczywistość przynosi tylko porażki.

Trening mentalny pomaga młodemu człowiekowi zbudować prawdziwą moc osobowości, która jest silnie zakorzeniona w rzeczywistości. Jeżeli młody człowiek jest przekonany o swojej sile, to jest ona potwierdzeniem jego umiejętności i on to czuje. Jeżeli ma jednak braki, to jest ich świadomy i gdy przychodzi próba potrafi tak zareagować, by jego słabości nie miały wpływu na wynik. Ugruntowanie w rzeczywistości sprawia, że młody człowiek cały czas czuje potrzebę doskonalenia, gdyż doskonale dostrzega swoje słabości i silniejsze strony konkurencji. Nie buduje iluzji o rzeczywistości dzięki doskonałemu testingowi.

Specjaliści pracujący z młodymi ludźmi przygotowującymi się do wejścia w dorosłość muszą pomagać im budować ich niezależność. Ta niezależność powinna się przejawiać w kreatywności działania, elastyczności osobowości, pomysłowości i reaktywności. Specjalista musi zdawać sobie sprawę, że młody człowiek wychodząc ze szkoły opuszcza środowisko, w którym był zależny od całego sztabu ludzi. Należy odpowiednio go przygotować, by mógł samodzielnie osiągnąć sukces. Dorośli coraz bardziej muszą wchodzić w rolę mentorów i coachów schodzących w cień, by młody człowiek mógł przejąć odpowiedzialność za siebie i swoje działania. Specjalista powoli odłącza silniki wynoszące młodego na orbitę, by ten mógł lecieć samotnie. Musi powstrzymać swoje oralne potrzeby i nie powinien przekonywać „razem odniesiemy sukces”, w sytuacji, gdy sukces będzie zależny od młodego człowieka i jego reakcji w trudnych sytuacjach. Specjalista powinien również powstrzymać się przed rozdmuchiwaniem ego, które nie jest osadzone w rzeczywistości. Słowa „Jesteś najlepszy, jesteś mistrzem” w sytuacji, gdy nie są poparte umiejętnościami doprowadzą młodego człowieka do destrukcji.

W treningu mentalnym używamy wizualizacji sukcesu, jednak zawsze pamiętamy, by wizje były osadzone w rzeczywistości, a psychika pomagała wykorzystać potencjał młodego człowieka. Budując wizje bazujemy na najlepszym wykonaniu każdego kroku, uważności, czujności, reaktywności. Wykorzystanie potencjału umysłowego i fizycznego pozwala reagować optymalnie w różnych warunkach, tak by sięgnąć po oczekiwane rezultaty. Trening mentalny to budowanie krok po kroku sukcesu i prawdziwej siły osobowości opartej na realnych umiejętnościach. Tego właśnie potrzebują młodzi ludzie budujący karierę zarówno w sporcie jak i biznesie.

Posted in  

Comments are closed.