Banner
Life Training – czyli możesz to zrobić sam/a
This is my site Written by dsmaster.pl on 13 czerwca, 2017 – 19:32

W ostatnim poście ( mini kursie dla rodziców „6 kroków dobrego wychowania dziecka – trening dla rodziców” ) pokazywaliśmy jak bardzo ważni są rodzie dla kształtowania psychiki i rozwoju dziecka. Ktoś może zapytać w związku z tym: A co w sytuacji, gdy rodzice popełniali dużo błędów i teraz mam problemy w życiu?

Jeżeli rodzic nie interesował się Tobą, nie pomagał Ci tworzyć wartościowych relacji to – Prawdopodobnie robiłeś/aś sobie chybił trafił i różnie to bywało. Być może rodzice nie potrafili dać Ci odpowiedniego wsparcia. Pora wziąć odpowiedzialność za swoje życie czas, wziąć sprawy we własne ręce. Pytania, które powinni zadawać Ci rodzice, gdy byłeś/aś dzieckiem teraz zadasz sobie sam/a. „Czy jest w moim życiu ktoś kogo kocham?”, „Czy spotykam się z tą osobą?”, jeżeli nie to „Dlaczego się z nią nie spotykam?”, „Co muszę zrobić, żeby się z ta osobą spotykać” lub „Co muszę zrobić, żeby ta osoba dawała mi miłość?”, „Czy ta osoba mnie kocha?”, „Czy są przyjaciele w moim życiu”, „Czy jest ich wielu?”, „Czy mogę na nich liczyć w potrzebie”, „Czy mnie wspierają?”, „Czy pomagają mi się rozwijać?” jeżeli nie to „Co muszę zrobić, żeby zdobyć przyjaciół?”, „Czy moi znajomi zażywają substancje psychoaktywne?”, „Czy moi znajomi często piją alkohol i jak na mnie to wpływa?”, „Czy moi znajomi interesują się przede wszystkim seksem, a nie miłością?”

Rachunek sumienia dla Ciebie.

Czy w relacjach interesujesz się przede wszystkim seksem?
Czy spożywasz alkohol?
Czy palisz papierosy?
Czy próbowałeś/aś narkotyków?
Czy jesteś agresywny/a robisz awantury?
Czy często używasz wulgaryzmów?
Czy interesujesz się pornografią?
Czy masz partnera/partnerkę?
Czy masz kontakt z zdemoralizowaną grupą?
Czy często chorujesz?
Czy czytasz książki?
Czy wykonujesz obowiązki na czas?
Czy pracujesz po godzinach?
Czy rozwijasz swoje pasje?
Czy odkryłeś/aś swoje talenty?
Czy Ty wiesz jakie talenty i predyspozycje posiadasz?
Jak wygląda Twój dzień?
Czy wiesz, co czujesz w tej chwili?
Czy rozmawiasz ze swoim wewnętrznym dzieckiem?
Czy się rozwijasz?
Czy interesujesz się swoim zdrowiem?
Czy bliscy są ważniejszy/a dla Ciebie od komputera?
Czy Twoim najlepszych przyjacielem jest komputer?

Te pytania mogą się ciągnąć w nieskończoność, mam nadzieję że te zmuszą Cię do refleksji.

Oczywiście możesz nie korzystać z naszych wskazówek, które przygotowaliśmy byś prowadził/a spełnione i szczęśliwe życie, wówczas będzie to, co widzimy dokoła.

Będziesz uprawiać seks bez miłości, rekompensując sobie w ten sposób brak miłości. Będziesz pił/a alkohol, by uciec od cierpienia, bólu egzystencjalnego i problemów. Będzie przebywać w zdemoralizowanej grupie koleżeńskiej, bo wyda Ci się, że od tej grupy otrzymasz miłość, której nie dostałeś/aś od rodziców. Będziesz walczył/a o miłość i w ten sposób nauczysz się, że trzeba robić wszystko, aby na nią zasłużyć, dlatego będziesz się łatwo od wszystkiego uzależniać. Nie będziesz kochać siebie i dlatego będziesz dawał/a się wykorzystywać, także seksualnie.
Możesz nawet popaść w konflikty z prawem, gdy będzie Ci się wydawało, że tylko wtedy istniejesz i jesteś widoczny/a. To wszystko może doprowadzić do zaburzeń osobowości. Gdy się załamiesz możesz nawet zachorować i mieć myśli samobójcze, gdy psychika nie wytrzyma tego wszystkiego. Nie odkryjesz swojego potencjału i prawdopodobnie nie zbudujesz życia o jakim marzysz. Stworzysz toksyczny związek, w którym będzie alkohol i przemoc, a później rozwód. Prosto można powiedzieć, że zniszczysz sobie życie.

Wybór należy do Ciebie. Możesz stworzyć życie bliskie ideału lub obojętnie przejść obok życia, niszcząc siebie. Wybór należy do Ciebie, nie do Boga. Zawsze tak było.

Trzeba pamiętać o najważniejszej rzeczy, o której mówią psychoterapeuci. „Nie ma nic tu czego nie było tam”. Jak to rozumieć? Wszystkie problemy wynikają z relacji z rodzicem. Jesteśmy tworzeni przez kobietę i mężczyznę, mamy wzorce zarówno mężczyzny jak i kobiety, są one albo wspierające albo obciążające te drugie należy przepracować.

Posted in  

Comments are closed.