Banner
Odpowiedzialność receptą na dźwignięcie się z dna
This is my site Written by dsmaster.pl on 7 kwietnia, 2017 – 16:36

Człowiek chcący wydostać się z dna społecznego musi przejąć odpowiedzialność za swoje życie. To wiąże się z trudną dla człowieka konfrontacją rzeczywistością. Człowiek taki musi być gotowy zarówno na prawdę o sobie, jak i na prawdą o swoich związkach i relacjach jakie tworzy. Związane jest to z oceną siebie i swojego otoczenia, bez jakichkolwiek iluzji. Zwykle taki człowiek nie jest w stanie dokonać takiej oceny sam, dlatego musi zgłosić się do specjalisty, który dokona takiej oceny i pomoże przyjrzeć się rzeczywistości klienta. Specjalista jest przewodnikiem, który pomaga klientowi przepłynąć na drugi brzeg przez przez wzburzone fale problemów osobistych. W takim rozumieniu specjalista dzieli się również swoim doświadczeniem, by wzbogacić świat klienta. Specjalista pokazując sobą jak bogate duchowo może być życie inspiruje klienta do budowania bardziej satysfakcjonującego życia.

Specjalista nie może unikać problemów poprzez załatwianie powierzchnie klientów pomocy społecznych. Nie mówiąc o problemach nie jest miły, jest tchórzliwy. Specjalista powinien dołożyć starań by pokazać, że problem leży wewnątrz klienta i że jest do rozwiązania. W pewien sposób poprzez odkrywanie kładzie ciężar problemu na barki klienta, ale tylko przejmując odpowiedzialność klient może stanąć na własnych nogach. Zasiłki mogą wspomóc klienta w kryzysie finansowych, nie są jednak w stanie bez pracy psychologicznej wyciągnąć go z duchowej nędzy. Nie może pomóc również magiczna tabletka, którą wielu lekarzy traktuje jako antidotum na każde zło tego świata. Tabletka sprawia, że klient żyje w swoim emocjonalnym matrixie, jednak duchowo pozostaje na samym dnie. I pozostanie na dnie do końca swych dni, jeżeli nie rozpocznie psychologicznej pracy nad swoją osobowością. Droga wiedzie poprzez wejście w brzydką i bolesną rzeczywistość.

Wybór pracy nad sobą ze specjalistą otwiera drogę do stania się osobą duchowo bogatą. Na początek klient musi uzmysłowić sobie, że to nie zły los, nieszczęście czy pech są przyczyną problemów, tylko wewnętrzne przekonania, nad którymi nie pracował do tej pory. Wszystko można zmienić, problemy osobowościowe przepracować. Jest jeden warunek – klient musi wewnętrznie zyskać przekonanie, że on może to zmienić, że to od niego zależy.

Posted in  

Comments are closed.