Banner
Co daje wsparcie specjalisty?
This is my site Written by dsmaster.pl on 27 stycznia, 2017 – 14:17

Nie ma nic lepszego dla specjalisty jak klient, który dzięki pracy profesjonalnej ma efekty i podnosi swoje życie na wyższy poziom funkcjonowania. Ostatnio spotkałem swojego klienta, którego nie widziałem blisko rok. Radzi sobie, rozumie rzeczywistość, rozwija się i buduje relacje partnerskie. Jednym słowem wychodzi z zależności, która była jego problemem i buduje bardziej satysfakcjonujące życie. Sesje indywidualne + poradnik z life coachingiem dały znakomite rezultaty.

Dla specjalisty są to bardzo przyjemne momenty, nawet nie chodzi o pozytywną informacje zwrotne, ale o efekty, która daje praca. Wiedza psychologiczna powinna się przekładać na efekty na polu rzeczywistości i wynosić życie człowieka na wyższy poziom. To właśnie dlatego specjalista oprócz poszerzania świadomości i pozbywania się problemów powinien przykładać baczną uwagę na sukcesy klienta ( nawet te najmniejsze ), które odnosi on w życiu, gdyż one bardzo wzmacniają osobowość. Sama analiza bez doświadczenia realnego sukcesu klienta może nie rozwinąć osobowości, a wręcz może sprawić, że klient będzie się czuł uwięziony przez wewnętrzne wzorce.

Rozwój jest kierunkiem w górę, zbyt długie przebywanie na dole może działać destrukcyjnie. Małe sukcesy w długiej perspektywie budują duże sukcesy, dlatego analizę problemów trzeba łączyć, z wykorzystywaniem wiedzy, by doświadczać małych sukcesów. Małe sukcesy dają człowiekowi godność i utwierdzają go w słuszności drogi rozwoju. Praca z klientem ma przekładać się na realne efekty i polepszenie jakości jego życia. Skalować te efekty możemy porównując, to co jest teraz dzięki pracy, z tym co było w przeszłości bez wsparcia specjalisty.

Posted in  

Comments are closed.