Banner
Kariera + Miłość = Właściwy balans życiowy
This is my site Written by dsmaster.pl on 16 stycznia, 2017 – 18:23

Budując swoją karierę człowiek powinien pamiętać, by życie zawodowe i osobiste było zbalansowane.

Dlaczego jest to tak bardzo ważne?

Budowanie kariery przy zaniedbanym życiu osobistym powoduje sytuację, w której człowiek odcina swoje potrzeby uczucia na rzecz dowartościowania ego. Nagrody, wyróżnienia, awanse oczywiście dają satysfakcję i wzmacniają ego, jednocześnie w tej sytuacji zaniedbywane jest serce. Ciągła walka z poziomu ego wymaga wielkiego wysiłku i wydatkowania energii. Gdy człowiek ma tej dużo nie ma problemu, gdy jednak energia się wyczerpuje, pod wpływem stresu, przy zaniedbaniu serca człowiek narażony jest na atak serca.

Człowiek, który buduje karierę dbając jednocześnie o potrzeby serca działa w oparciu o najlepszą psychoprofilaktykę. Najlepszą obroną przed zawałem serca jest miłość między kobietą i mężczyzną. Serce, które kocha jest lekkie, radosne i wolne. Aby jednak uwolnić ego i ciało od stresu miłość musi być wyrażana fizycznie. W miłości fizycznej serce uwalnia się od swojej klatki. Ego przestaje wówczas wiodącą rolę, a stery przejmuje serce. Miłość fizyczna uwalnia napięcia i sprawia, że człowiek rano jest radosny, ożywiony i gotowy do działań zawodowych. Człowiek czuje się jak nowo narodzony, serce znów jest młode, ciało odzyskuje witalność.

Widzimy więc, że budowanie kariery opartej na zbalansowanym życiu nie tylko zabezpiecza zdrowie, nie tylko jest o wiele przyjemniejsze, ale też jest dużo skuteczniejszym sposobem rozwoju zawodowego. Pracując nad swoją karierą człowiek nie może zapominać od pracy nad relacjami osobistymi. Dbając o swoje serce sprzyja rozwojowi własnej kariery.

Posted in  

Comments are closed.