Banner
Nauczyciel – praca z misją
This is my site Written by dsmaster.pl on 21 grudnia, 2016 – 17:01

Gdy po studiach rozpocząłem pracę jako pedagog w Gimnazjum, byłem podekscytowany faktem, że wiedzę ze studiów będę mógł wykorzystać w pracy dla dobra uczniów. Prowadziłem warsztaty profilaktyczne na godzinach wychowawczych, pracowałem z uczniami po godzinach lekcyjnych w grupach rozwojowych, jednak ciągle brakowało czegoś w moim warsztacie pracy. Efekty pracy również nie były zadowalające. Zupełnie nie wiedziałem dlaczego. Być może macie Państwo teraz tak jak ja wtedy. Jeżeli tak proszę czytać dalej aby dowiedzieć się jak znalazłem rozwiązanie tych problemów.

Postanowiłem pojechać do PARPY i się przeszkolić, odbyłem tam szkolenie z wykorzystania technik teatralnych i dramy w profilaktyce. To było coś bardzo ożywczego i wyniosło moje działania profilaktyczne na całkowicie nowy poziom. Stworzyłem w szkole Teatr profilaktyczny, zacząłem współpracować z lokalna Policją, Urzędnikami Wydziału Zdrowia i Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Efekty pojawiły się ( teatr przeze mnie prowadzony zajął drugie miejsce na ogólnopolskim przeglądzie teatrów profilaktycznych organizowanych przez PARPę ), jednak wciąż czegoś brakowało i nie bardzo wiedziałem czego. Byłem w sytuacji, w której znajduje się wielu nauczycieli – wkładałem w pracę całą osobowość, pracując z grupami na godzinach wychowawczych, na grupach rozwoju osobistego prowadząc szkolenia i konferencje dla rodziców, jednak mimo tego pojawiały się podczas pracy problemy, czy to z uczniami czy to w kontakcie z rodzicami, które trudno było rozwiązać.

Być może również jesteście Państwo w sytuacji, gdy wkładacie całe serce w pracę, misję społeczną wspierania lokalnej społeczności, a wciąż pojawiają się problemy, z którymi trudno jest Wam się uporać. Miałem tak jak Wy, proszę czytać dalej by przekonać się jak sobie z nimi poradziłem.

Szukając rozwiązania swoich problemów trafiłem do Szkoły Trenerów i Szkoły Psychoterapii. Tam zrozumiałem, dlaczego miałem problemy i dlaczego nie potrafiłem znaleźć rozwiązania. Specjalistyczne profesjonalne umiejętności są wszystkim. Bez specjalistycznych umiejętności nawet wkładając całe serce w pracę, oddając się jej z pasją nie jesteśmy w stanie uzyskać zakładanych efektów. W tych szkołach poznałem proces grupowy, pracę na skryptach osobowości, problemy rodzin z koluzjami, zapoznałem się z wiedzą z zakresu psychopatologii. Nagle oczy mi się otworzyły i moje działania profilaktyczne wzniosły się na mistrzowski poziom. Problemy niegdyś nie do rozwiązania znalazły swoje rozwiązanie, a moja osobowość nie była już przeciążana, gdyż potrafiłem budować relacje profesjonalną w oparciu o potrzebny dystans i przymierze profesjonalne.

To było niezwykłe odkrycie. Wiedząc, że w takiej sytuacji jak ja wcześniej jest wielu pedagogów i nauczycieli pomyślałem, że trzeba się z nimi podzielić tą wiedzą. Postanowiłem poprzez działanie biznesowe nieść tą wiedzę w Polskę, by pomagać rozwiązywać problemy nauczycieli, rodziców i uczniów. Tak powstała Firma Szkoleniowo – Doradcza DSMaster. Zwolniłem się z etatu, by móc przyjeżdżać ze specjalistyczną wiedzą do Państwa, by móc dostarczać specjalistyczną technologię psychologiczną bezpośrednio do zainteresowanych. Przyjeżdżamy do Państwa, byście nie musieli przez całą Polskę jeździć po wiedzę, która rozwiąże najbardziej palące problemy.

Specjalistyczne umiejętności są wszystkim i musicie je nabyć, ponieważ tak wiele zależy od Was.

Ta idea dzielenia się wiedzą powoduje również to, otrzymujecie Państwo te wiadomości na tym blogu, które mają was wspomóc w pełnieniu tej niezwykłej misji społecznej jaką jest prowadzenie uczniów i inspirowanie lokalnej społeczności do rozwoju osobistego.

Szczególne pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli prowadzących uczniów do mistrzostwa
Daniel Szymański

Posted in  

Comments are closed.