Banner
Specjalista pracujący z uzależnionymi musi też zadbać o siebie
This is my site Written by dsmaster.pl on 20 grudnia, 2016 – 19:30

Zbliżają się wielkimi krokami święta, czas wolny od pracy poświęcony rodzinie, wypoczynku i swoistego resetu psychicznego dla wszystkich tych, którzy zmagają się w swojej pracy z problemami emocjonalnymi swoich klientów. Chcieliśmy na tą okoliczność życzyć wszystkim pracującym z ludźmi udanego wypoczynku, spokoju ducha i nabrania sił na nowy 2017 rok i nabrania nowych sił do pracy z klientami. Szczególnie dużo odpoczynku i siły życzę specjalistom przepracowującym problem alkoholowy u swoich klientów.

Jednym z głównych problemów klientów ośrodków pomocy jest problem alkoholowy. Rozumiemy doskonale jak trudno pracuje się z problemami alkoholowymi, dlatego jeżeli ktoś potrzebuje naszego wsparcia prosimy o kontakt na maila biuro@dsmaster.pl a wyślemy w prezencie na święta poradnik ze specjalistycznymi narzędziami psychologicznymi, by wesprzeć Państwa pracę. Być może w wolnej chwili, przygotowując się do pracy po świętach zapoznają się Państwo z technikami używanymi przez najlepszych specjalistów w Polsce.

Problem alkoholowy jest tak bardzo trudny w pracy dla specjalistów, gdyż związany jest ściśle z problemem osobowościowych osób uzależnionych i współuzależnionych, tym problemem jest lęk przed życiem, lęk przed byciem dorosłą i dojrzałą jednostką. Poprzez picie osoby uzależnione nie tylko uciszają wewnętrzne leki, ale wchodzą w infantylną rolę „dziecka” i szukają „matczynej” opieki czy to partnera życiowego czy pomocy. Aby udzielić skutecznej pomocy specjalista musi pomóc tym osobom przyjąć odpowiedzialność za swoje życie, by ta osoba wyszła z roli „dziecka”, przestała się lękać życia, zaakceptowała rolę dorosłego. Taka praca to wspomaganie dojrzewania osobowości zależnej ( oralnej ) i wykonuje się taka pracę właśnie przy pomocy narzędzi psychologicznych, które przedstawiamy w darmowym poradniku. Życzymy wszystkim wesołych, zdrowych świąt i wypoczynku w dni wolne.

Posted in  

Comments are closed.