Banner
Coaching przereklamowany czy niedoceniany?
This is my site Written by dsmaster.pl on 24 czerwca, 2016 – 15:23

Tytuł artykułu dość prowokacyjny dałem celowo. I od razu mogę na pytanie w tytule odpowiedzieć. Coaching nie jest ani przereklamowany ani niedocenianym, jest w dużej mierze niezrozumiały dla ludzi. Ludzie często myślą, że coaching to taka czarodziejska różdżka, która odmieni ich życie. Są i tacy, którzy myślą, że coaching rozwiąże ich problemy emocjonalne. I ci pierwsi i ci drudzy przeżyją zapewne rozczarowanie, podchodząc w taki sposób do coachingu. Coaching nie daje złotych recept, nie jest też terapią.

Coaching rozjaśnia świadomość tak, by człowiek znalazł dla siebie najlepsze rozwiązanie w sytuacji, której się znajduje. Coaching nie szuka rozwiązań głęboko, od tego jest terapia, coaching szuka najszybszych rozwiązań w zastanej rzeczywistości. Oczywiście coaching nastawiony jest na pozytywne rozwiązania i zakłada szybko osiągane efekty. Ludzie muszą jednak mieć zdrowe podejście do coachingu i korzystać z niego w odpowiednim dla siebie momencie. Człowiek, który ma problemy emocjonalne, słabo odczuwa rzeczywistość, żyje iluzjami i kompulsjami powinien udać się na terapię i dopiero po rozwiązaniu głównych problemów emocjonalnych powinien skorzystać z coachingu.

Dlaczego?

Ano dlatego, że człowiek skorzysta najbardziej z coachingu, jeżeli będzie ugruntowany w rzeczywistości, to znaczy będzie stał na własnych nogach prościej mówiąc. To właśnie dopiero, gdy człowiek przyjmuje dojrzałą postawę człowieka dorosłego najwięcej zyska z coachingu.

Coaching wówczas niczym celownik laserowy pokazuje najlepsze rozwiązania nawet w bardzo trudnych sytuacjach, sytuacjach zmagania się z różnymi trudnościami. Coaching jest wówczas skuteczny i daje niezwykłe wsparcie, gdy człowiek znajduje się na froncie trudnych działań. Coaching niezwykle szybko podsuwa optymalne najlepsze rozwiązania, które natychmiast można wprowadzać w życie. To sprawia, że człowiek korzystający z coachingu, może bardzo szybko wyjść z problemów życiowych i zbudować satysfakcjonujące dla siebie życie. Trzeba zaznaczyć jedno, coaching ułatwia życie, ale nie sprawia, że nagle wszystko jest łatwe i przyjemne. Coaching daje rozwiązania w sytuacjach, gdy jest trudno.

Posted in  

Comments are closed.