Banner
Miłość a koluzja w relacji pary
This is my site Written by dsmaster.pl on 22 lutego, 2016 – 22:19

Człowiek funkcjonuje w oparciu o świadomość i nieświadomość. Muszę tutaj nadmienić że jest to temat trudny i skomplikowany. Bez pomocy specjalisty trudno się w nim połapać, dlatego zawsze namawiam do udania się do specjalisty na konsultację czy terapię. Specjalista pomaga połapać się we wszystkim a efekty pracy mogą doprowadzić klienta do poczucia transcendencji i połączenia z nieświadomością grupową. Aby jednak się w tym nie pogubić należy pracować nad poszerzeniem świadomości i usunięciem napięć, gdyż tak wszystko będzie się nakładało i naprawdę trudno będzie się połapać co się zadziewa. Nawet a może szczególnie będzie trudno połapać się w relacjach miłosnych. Energię, która nas przyciąga możemy brać za miłość a może to być energia koluzji jak nazwał gry w związkach Jurg Willi. Siła tego przyciągania może być tak ogromna, że człowiek może myśleć, że znalazł raj upragniony. Raj w rozumieniu zaprojektowanego przez umysł obrazu idealnego związku. Niestety to tylko gra umysłu, która z miłością nie ma nic wspólnego.

Na początku koluzja jest idealną grą ucieszą problemy emocjonalne u obu partnerów, daje nadzieję na spełnienie. Można powiedzieć, że ludzie czując energię i siłę koluzji idą w nią na oślep myśląc, że da ona miłość, przyjemność, radość, rozkosz,orgazmy w akcie seksualnym. Siła koluzji jest ogromna i zdaje się to obiecywać. Ludzie wchodzą w związek pełni nadziei, zakochani, poruszeni. Niestety mimo upływu czasu, odgrywaniu gier zgodnie ze scenariuszem koluzji ludzie nie czują miłości, przyjemności, radości, a i ciało nie może jakoś poddać się orgazmowi. Ludzie wciąż wierzą, że koluzja przyniesie im spełnienie ich pragnień. Gdy spojrzymy na ich sytuację w boku z perspektywy bezstronnego obserwatora to widzimy, że dwie dorosłe osoby zachowują się zupełnie niedojrzale, prowadząc ze sobą, gry, walcząc ze sobą w konfliktach. Gdy bezstronny obserwator nawet nie posiadający wiedzy spojrzy na tych ludzi, to już wie, że nie ma szans, by te osoby spełniły swoje pragnienia tymi sposobami. Wie, że potrzebują specjalisty inaczej nie mają szans. To osoby nie znają nawet posmaku miłości opartej o wolność i partnerstwo. A tylko taka miłość pozwala połączyć się kobiecie i mężczyźnie wychodząc poza ego w sytuacji, gdy nakładają się na siebie nieświadomości dwóch osób. Taka miłość daje posmak tego czym jest połączenie nieświadomości jednostki z nieświadomością grupy czy społeczności.

Tutaj trzeba powiedzieć o pułapkach jakie czyhają na tego kto wyprawia się na poszukiwanie takiej miłości i takiego połączenia. Jeżeli pojawi się miłość z serca i nastąpi otwarcie serca, gdy jedna osoba ma poważne problemy emocjonalne to zaburzenie będzie wpływać na dwie osoby nawet na tą, która do tej pory nie wykazywała żadnych problemów. Nałożenie na siebie nieświadomości może dać zdrowej jednostce odczuć czym jest zaburzenie partnera. Jest to bardzo niebezpieczne i obciążające dla zdrowego partnera, może uruchomić chęć wejścia w rolę zbawiciela i tym samym zamienić połączenie miłosne w koluzję. Samo takie doświadczenie obciąża zdrowszego partnera zaciemniając prawdę czym jest prawdziwe połączenie miłosne. Partner, którego nieświadomość połączy się z nieświadomością osoby zaburzonej może poprzez to wstrząsające doznanie uznać, że miłość wiąże się z cierpieniem.

Analiza połączenia i relacji dwójki ludzi w związku pokazuje nam jak bardzo trudny to temat jest. Biorąc wiedzę relacji dwójki osób zobaczmy jak trudny to temat połączenia nieświadomości człowieka z nieświadomością społeczności. Musimy tu pamiętać o niebezpieczeństwach. Jeżeli grupa znajduje się w fazie zniewolenia i zależności,a my chcemy sięgnąć po wolność osobistą, to treści nieświadomości grupy nie tylko nie będą nas wspierać w działaniu, ale wręcz negować to wszystko co robimy. Będzie tak jakbyśmy występowali przeciw przeciw wspólnocie. Tutaj nieoceniona okazuje się pomoc terapeuty, który pomaga nam się dostać do celu naszej podróży. Terapeuta jest jak przewodnik, który pomaga odzyskać wolność, wspiera i edukuje, dlaczego nieświadomość wspólnoty jest przeciw temu. Wyjaśnia to, co zawiłe i pomaga rozwiązać konflikty wewnętrzne.

Posted in  

Comments are closed.